יום שבת , מאי 25 2019
דף הבית / כך נקם תושב אור יהודה במי שניהל קשר מיני עם גרושתו

כך נקם תושב אור יהודה במי שניהל קשר מיני עם גרושתו

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של תושב אור יהודה ששרף מונית כנקמה על קשר עם גרושתו. הנוקם יישלח לעשרה חודשים מאסר בכלא על מעשיו.

שריפת רכב
צילום ארכיון - אבנר בן מנחם

יש מי שמשברי גירושין מביא אותם לנהוג באלימות קשה ולנקום בצורה ברוטאלית במי שנחשד כמנהל קשר  עם אישתו לשעבר. תושב אור יהודה בסביבות גיל החמישים, הורשע בשריפת מונית. בית המשפט העליון דחה את ערעורו להקלה בעונש והוא יישלח לעשרה חודשי מאסר בפועל, בעקבות רקע פלילי.

 

מתוך ההחלטה של בית המשפט העליון – "בית המשפט המחוזי גזר את דינו של המערער ביום 18.9.2017. בית המשפט עמד על עברו הפלילי של המערער, אשר מרביתו התיישן, אך כולל הרשעה מיום 5.1.2015 בעבירות הסגת גבול ואיומים. בגדר הרשעה זאת הוטל על המערער, בין היתר, מאסר מותנה בן 6 חודשים. בית המשפט ציין כי הצתת רכב היא פעולה אלימה המצדיקה ענישה משמעותית, ודחה את טענת המערער כי הרקע למעשיו – חשדו לקשר אינטימי בין גרושתו לבין נפגע העבירה – מפחית את חומרתם. עוד צוין כי המונית הייתה מקור פרנסתו של הנפגע וכי נגרם לה נזק כבד; וכי מדובר באירוע מתוכנן ולא ספונטני. מנגד, בית המשפט ציין גם כי המונית נמצאה במתחם חניה מבודד. לפיכך, מתחם העונש ההולם נקבע בין 8 לבין 22 חודשי מאסר, תוך שצוין כי הסדר הטיעון משקף את רמת הענישה בעבירות הצתה".

על המערער הושתו עונשי מאסר על תנאי – 6 חודשים אם יעבור תוך 3 שנים מיום שחרורו עבירת הצתה או עבירת אלימות נגד גוף; ו-6 חודשים אם יעבור תוך 3 שנים מיום שחרורו עבירת איומים. עוד נקבע שהמערער ישלם פיצוי לנפגע העבירה בסך 4000 ש"ח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

השרב הכבד גובה קורבנות בנפש: בן 70 נמצא הערב (ה') מחוסר הכרה ברכב באור יהודה עם סימנים של פגיעת חום. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה - אך נאלצו לקבוע את מותו. חובש רפואת חירום במד"א יובל מזרחי סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 70 יושב מחוסר הכרה ברכב כשהוא סובל מפגיעת חום קשה לאחר שככל הנראה איבד את הכרתו ברכב. חילצנו אותו מהרכב וביצענו בדיקות רפואיות אך הוא היה ללא דופק וללא נשימה ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו

השרב הכבד – בן 77 מיהוד נמצא ללא רוח חיים