יום שישי , מאי 24 2019
דף הבית / אור יהודה / צבי יחזקאלי מסכם שנה באור יהודה

צבי יחזקאלי מסכם שנה באור יהודה

"עיקר המאבק הוא בין הסונים לשיעים, כשאנחנו רק סופגים את הריקושטים", כך אמר צבי יחזקאלי, הפרשן לענייני ערבים כשהתארח בהיכל התרבות באור יהודה בהרצאה על הסכסוף הישראלי-ערבי.

צבי יחזקאלי בזמן ההרצאה באור יהודה
צבי יחזקאלי בזמן ההרצאה באור יהודה

האירוע התקיים בשיתוף מפעל הפיס ומרכז השלטון המקומי, ובמסגרתו נערכה הרצאה של הפרשן לענייני ערבים של ערוץ 10, שסקר את התמורות שחלו בשנה החולפת בקרב שכנינו והצפי שלו לקראת שנת 2019 בכל הקשור למוטיבציה של סוריה להיכנס לעימות עם ישראל.

יחזקאלי, שהודה ששנים לא ביקר באור יהודה, הרגיע בהרצאתו את המשתתפים, והדגיש: "התקשורת מלחיצה אתכם סתם, ואתם נבהלים. הנה, אני אומר לכם מפורשות. מה שמשתקף באמצעי התקשורת הוא הרבה יותר ממה שקורה בפועל. התרבות המערבית ניזונה מכותרות ומתבססת על גודל של פונטים, במקום להסתכל על המהות".

צבי יחזקאלי בזמן ההרצאה באור יהודה
צבי יחזקאלי בזמן ההרצאה באור יהודה

יחזקאלי גם הדגיש כי קיים פער בתפיסה של המנהיגות הישראלית באופן שבו היא מנתחת את ההתנהלות של העולם הערבי, וציין: "כשאנחנו מנסים להיכנס לשיקול הדעת של שכנינו, אנו בוחנים את הדברים בעיניים מערביות, וזו הטעות. התפיסות שונות בינינו לבינם, וזה המפתח להבדלים". הפרשן שרטט את קווי המתאר הנוגעים לאופן שבו ייראה המזרח התיכון בשנים הקרובות והדגיש כי הסכסוך הפלסטיני-ישראלי נמצא דווקא בכיוון ירידה וכבר עבר את נקודת השיא שלו. "אני מעריך שהפיגועים יבלטו בעיקר באירופה. יש הכרה של מדינות ערב המתונות בישראל והן רוצות בקשר איתנו כי אנו מסייעים להם. עיקר המאבק הוא בין הסונים לשיעים, כשאנחנו רק סופגים את הריקושטים".

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות אור יהודה  – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? היכנסו לקבוצה  – חדשות אור יהודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

השרב הכבד גובה קורבנות בנפש: בן 70 נמצא הערב (ה') מחוסר הכרה ברכב באור יהודה עם סימנים של פגיעת חום. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה - אך נאלצו לקבוע את מותו. חובש רפואת חירום במד"א יובל מזרחי סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 70 יושב מחוסר הכרה ברכב כשהוא סובל מפגיעת חום קשה לאחר שככל הנראה איבד את הכרתו ברכב. חילצנו אותו מהרכב וביצענו בדיקות רפואיות אך הוא היה ללא דופק וללא נשימה ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו

השרב הכבד – בן 77 מיהוד נמצא ללא רוח חיים