יום שבת , אוקטובר 20 2018
דף הבית / חינוך / סדנה להורים באור יהודה

סדנה להורים באור יהודה

בשבוע שעבר הגיעה לסיומה סדנת "מחומש ההורות" בגן דפנה שסיפקה להורי הילדים בגן כלים יישומיים להורות מיטיבה. מדובר בפיילוט ייחודי שהוקם ביוזמת עיריית אור יהודה כדי לסייע להורים להביא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר את ההורות שלהם

סדנת הורים אור יהודה

בגן דפנה באור יהודה ערכו בשבוע שעבר את המפגש החגיגי והאחרון של הסדנה להורות מיטיבה שהחלה בחודש דצמבר, בה השתתפו עשרה זוגות הורים. הסדנה נערכה בחסות עיריית אור יהודה ומחלקת הגנים באגף החינוך, מתוך רצון לסייע להורים בכלים להתמודדות עם דילמות חינוכיות ולמצות את ההורות שלהם בצורה מיטיבה ומשמעותית. במפגש הסיום כיבדו בנוכחותם ראש העיר, ליאת שוחט, ומנהלת מחלקת גני הילדים, נוגה נדלר.

את הסדנאות הנחה איתן ארם, מטפל זוגי ומשפחתי מוסמך, בשיתוף עם הגננת, קרן פז שהידקה והעמיקה את הקשר בין ההורים לגן ולנעשה בו. הסדנה "מחומש ההורות" החלה לפני כחודשיים וכללה שבעה מפגשים חד שבועיים בהם פרטו את חמשת העקרונות של הורות מיטבית, לפיהם מבינים את הצרכים הרגשיים של הילדים, ובהתאם לכך את ההתנהגויות ההוריות המתבקשות. במהלך המפגשים ההורים שיתפו, תמכו וייעצו זה לזה בדילמות השונות בהן הם נתקלים בחיי היום יום כמו מריבות אחים, ענייני משמעת, בעיות אכילה וכו'. המנחים סיפקו להורים כלים פרקטיים להתמודדויות שיוכלו ליישם בעצמם בבית. בעירייה ישקלו כעת להרחיב את התכנית לגנים נוספים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צילום: דוברות העירייה

תלמידי אור יהודה מתכננים את העשור השמיני של העיר

כ-120 תלמידי שכבה ט' מכל חטיבות הביניים באור יהודה, פרלמנט הילדים ומועצת התלמידים העירונית התכנסו …