יום שני , מאי 27 2019
דף הבית / חדשות יהוד מונסון / מקומי / אלוף פיקוד העורף יואל סטריק הגיע לביקור בעיריית יהוד מונסון

אלוף פיקוד העורף יואל סטריק הגיע לביקור בעיריית יהוד מונסון

במהלך הביקור קיבל מפקד פיקוד העורף סקירה מקיפה על ההיערכות העירונית לשעת חירום עם דגש על הקמתו של מרכז ההפעלה החדש, שעתיד לשרת את העיר בשעת חירום.

 

אלוף פיקוד העורף יואל סטריק הגיע לביקור בעיריית יהוד מונסון

מפקד פיקוד העורף, האלוף יואל סטריק, הגיע לביקור  היכרות בעיריית יהוד – מונסון  מלווה בצוות בכיר מטעם פיקוד העורף ורח"ל (רשות החירום הלאומית) . הפגישה נערכה בעירייה במעמד ראש העיר יעלה מקליס ובנוכחות מנכ"ל העירייה, יגאל צדוק,  מנהלי האגפים ובכירים בעירייה. האלוף ואנשיו קיבלו סקירה מקיפה אודות היערכות העירייה לשעת חירום, לרבות ריענון נהלים, תרגול ושיתוף הפעולה הדוק עם רח"ל בהקמת מרכז הפעלה משוכלל במרתפי העירייה, על מנת להיות ערוכים להמשך מתן שירות מיטבי לתושבים, גם בזמן חירום. האלוף וצוותו אף ביקרו במרכז ההפעלה והתרשמו מהרחבתו ומהשינוי  שעבר.

ראש העיר יעלה מקליס אמרה בפתח היום כי "העיר יהוד מונסון, הן בשל מיקומה הגיאוגרפי במרכזה של המדינה והן בשל קרבתה לנתב"ג, שדה התעופה  הלאומי של המדינה, נמצאת במיקום אסטרטגי מבחינת תקיפות  אפשריות של אויבנו.  בשל כך אנו פועלים באופן נמרץ על מנת להיערך בצורה מיטבית לשעת חירום".

עוד הוסיפה מקליס  "בחצי שנה האחרונה אנו פועלים בשיתוף עם רח"ל, להקמת מרכז הפעלה משוכלל במרתפי העירייה  וזאת על מנת שנוכל להעניק שירות מיטבי והולם לתושבי עירנו בזמן לחירום.  אני מקווה ומייחלת  כי לא נצטרך לעשות במרכז ההפעלה שלנו שימוש מבצעי ונוכל להשתמש בו רק בימי שגרה בתפקידו כמוקד עירוני"

במהלך הדיון הדגישו האורחים את העשייה והשיפור העצום שעברה העיר במוכנות לחרום בשנתיים  האחרונות. וניכר היה כי למרות רצינות הנושא שררו יחסים חמים בין הנהלת העיריה לאנשי פיקוד העורף ורח"ל שנובעים משיתוף פעולה ותיאום לכל אורך השנה.

מפקד פיקוד העורף, אלוף יואל סטריק אמר – "אני יוצא מהביקור בעיריית יהוד כשאני מתרשם מעשייה והבנה בתחום ההכנות לחירום. הרשות היא לבנת היסוד למתן תחושת הביטחון לתושביה, ראש הרשות נבחר הן לעתות שגרה והן לחירום. המפתח להתנהלות נכונה של רשות בשעת חירום היא בהכנות לחירום. רשות שתשכיל לעשות זאת, תדע לשמור על הרציפות התפקודית ותגן על חוסנם של תושביה וניכר כי עיריית יהוד מממשת את האחריות שלה בתחום זה. פיקוד העורף יסייע ויתמוך בכל מה שיידרש על מנת שתהיו מוכנים לחירום ״

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

השרב הכבד גובה קורבנות בנפש: בן 70 נמצא הערב (ה') מחוסר הכרה ברכב באור יהודה עם סימנים של פגיעת חום. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה - אך נאלצו לקבוע את מותו. חובש רפואת חירום במד"א יובל מזרחי סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 70 יושב מחוסר הכרה ברכב כשהוא סובל מפגיעת חום קשה לאחר שככל הנראה איבד את הכרתו ברכב. חילצנו אותו מהרכב וביצענו בדיקות רפואיות אך הוא היה ללא דופק וללא נשימה ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו

השרב הכבד – בן 77 מיהוד נמצא ללא רוח חיים