יום שבת , מאי 25 2019
דף הבית / שנה שלישית – חברת אאורה במקום הראשון בהתחדשות עירונית בישראל

שנה שלישית – חברת אאורה במקום הראשון בהתחדשות עירונית בישראל

מדד ההתחדשות העירונית של מרכז הנדל"ן ומדלן מדרג זו השנה השלישית את החברות המובילות בתחום בישראל וכן את הערים המובילות בהתחדשות עירונית.

כנס מרכז הנדלן
יעקב אטראקצ'י וחיים אביטן צילום - שלומי יוסף

מדד ההתחדשות העירונית לשנת 2018-2019 של מרכז הנדל"ן ואתר מדלן חושף את החברות המובילות בפינוי בינוי, התחדשות עירונית ואת הערים המרכזיות בישראל אשר מקדמות בצורה משמעותית התחדשות עירונית.

חברת אאורה, בבעלות יעקב אטראקצ'י, נבחרה זאת השנה השלישית במקום הראשון על פי מדדי מרכז הנדל"ן ואתר מדלן כחברה הבולטת ביותר בישראל בהתחדשות העירונית בשנים האחרונות.

כנס מרכז הנדלן
צילום – שלומי יוסף

חברת אאורה מובילה 12 מתחמי פינוי בינוי בשלבים מתקדמים בישראל, מהם כ-11 כבר קיבלו תוקף, וחמישה בשלבי רישוי ובנייה. סך הכל מתחמים אלו כוללים 1,630 דירות קיימות להריסה, שבמקומן ייבנו 5,900 דירות חדשות. כלומר תוספת של מעל ל-4,000 דירות חדשות במרכז הארץ.

כהשוואה זה בערך שווה למספר הדירות החדשות שמוכרות יחד עשר החברות הציבוריות הגדולות בישראל לנדל"ן למגורים בשנה, רובן בפריפריה.

פרויקט Ono Valley, פרויקט התחדשות עירונית רחב היקף, מהגדולים בישראל אי-פעם, אשר מקימה חברת אאורה בעיר בהשקעה של למעלה מ-750 מיליון שקל והוא יכלול בסה"כ 680 דירות חדשות
פרויקט Ono Valley

את הפרסים לזוכים העניקו חיים אביטן, יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית במשרד השיכון והבינוי; מנכ"ל מרכז הנדל"ן דן קצ'נובסקי ומנכ"ל מדלן ישראל איתן זינגר.

אאורה התחדשות עירונית יהוד מונסון
הגנים התלויים ביהוד

קריית אונו מובילה בהתחדשות עירונית

אונו ואלי הדמייה
אונו ואלי הדמייה

על פי פרסומי מרכז הנדלן, העיר קריית אונו בראשות ישראל גל, היא העיר המובילה בישראל בהתחדשות עירונית ביחס למספר התושבים לשנים 2018-2019. על פי הנתונים אחת מכל ארבע דירות נמצאת בתהליך של התחדשות עירונית וכך גברה על ערים גדולות כמו רמת גן ורעננה.  מרבית הפעילות מתבססת על מתחמי פינוי בינוי גדולים, בין השאר מתחם אונו ואלי של חברת אאורה, שם בו זמנית נבנית שכונה חדשה של למעלה מ600 דירות חדשות.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

השרב הכבד גובה קורבנות בנפש: בן 70 נמצא הערב (ה') מחוסר הכרה ברכב באור יהודה עם סימנים של פגיעת חום. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום ביצעו בו פעולות החייאה - אך נאלצו לקבוע את מותו. חובש רפואת חירום במד"א יובל מזרחי סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 70 יושב מחוסר הכרה ברכב כשהוא סובל מפגיעת חום קשה לאחר שככל הנראה איבד את הכרתו ברכב. חילצנו אותו מהרכב וביצענו בדיקות רפואיות אך הוא היה ללא דופק וללא נשימה ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו

השרב הכבד – בן 77 מיהוד נמצא ללא רוח חיים