יום חמישי , אוגוסט 16 2018
דף הבית / מאות צעדו לזכרו של סמ"ר יסמאו ילאו ז"ל

מאות צעדו לזכרו של סמ"ר יסמאו ילאו ז"ל

בחלוף 11 שנה למותו של ילאו, שנהרג מאש חיזבאללה במהלך מלחמת לבנון השנייה, יזמה מחלקת הנוער במתנ"ס צעדה בהשתתפות תושבים ובעיקר בני נוער. ליאת שוחט פנתה למשפחתו, וציינה: "ראוי עבור כולנו לזכור היטב את מעשה הגבורה שלך"

20170808_184632

מאות תושבי אור יהודה צעדו בשבוע שעבר לזכרו של יסמאו ילאו ז"ל, תושב העיר שנהרג לפני 11 שנה במהלך מלחמת לבנון השנייה. ילאו, ששירת בגולני, השתחרר משירותו הצבאי, החל לעבוד ולהתנדב במשמר האזרחי ובמשטרה והיה אמור לטוס לאתיופיה יחד עם אחותו אזמרה כדי לבקר את אימם, אך אז פרצה מלחמת לבנון השנייה, הוא קיבל צו מילואים ונפגע מכדור של לוחמי החיזבאללה בקרב בכפר לבונה ב-7 באוגוסט 2006.

בשנים האחרונות מקיימת מחלקת הנוער במתנ"ס צעדה לזכרו, גם השנה השתתפו תושבים רבים, בעיקר בני נוער שהניפו בלונים בצבעי כחול ולבן, וכן פעילים ומתנדבים בקהילה. הצועדים יצאו ממחלקת הנוער בשכונת נווה סביון לכיוון גן התשעה שם התקיים טקס מכובד בהשתתפות בני משפחתו של ילאו ובמעמד ראש העיר, ליאת שוחט, סגן ראש העיר, אפי גוטמן, וחבר מועצת העיר ברטה איילה.


ליאת שוחט, ראש העיר, ציינה בטקס: "העובדה שיסמאו כבר היה בדרכו להשתחרר, ובמהלך המילואים שאליהם הוא נקרא הוא התייצב ולצער כולנו נהרג בלילה הארור של ה-7 באוגוסט 2006, ממחישה עד כמה הוא היה הסיפור של מדינת ישראל שמטפחת דורות של לוחמים גיבורים. יסמאו, אתה היית גיבור, וראוי עבור כולנו לזכור היטב את הסיפור שלך. לא בכדי רוב האנשים שנמצאים כאן הם בני נוער שמתחנכים על מעשה הגבורה שלך ולומדים על ערך הנתינה כמי שהיה מתנדב במשמר האזרחי ובמשטרה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

יוסי בן דוד בבית המשפט

הפרקליטות מודיעה – אין תהליך גישור, המשפט הפלילי נגד בן דוד נמשך

נלחמים בשחיתות הציבורית – משפטו הפלילי של יוסי בן דוד, המועמד לראשות העיר יהוד מונוסון …