יום חמישי , אוגוסט 16 2018
דף הבית / קריית אונו – אזור תעשייה ענק יוקם במקום מחסנים של הרכבת הקלה

קריית אונו – אזור תעשייה ענק יוקם במקום מחסנים של הרכבת הקלה

הישג לעיריית קריית אונו, אושרו תוכניות לאזור תעשייה ענק סמוך לצומת סביון בהיקף של 400,000 מ"ר במקום מחסני תחזוקה (דיפו) של הרכבת הקלה. בזכות התנגדותו של ראש העיר ישראל גל, להקמת תוכנית הדיפו של 128 דונם, החליטו ברשות מקרקעי ישראל לאשר במקום אזור תעשייה ומסחר

קניון
צילום אילוסטרציה

אחר 4 שנים של מאבקים עיקשים של עירית קריית אונו והעומד בראשה ישראל גל, נחתם בימים אלו הסכם עם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) על שיווק שטחים למסחר ותעסוקה בשטחה המוניציפאלי של קריית אונו, בסמוך לצומת סביון. כזכור, בשנת 2012 אושרה תכנית בשטח המוניציפאלי של קריית אונו בצומת סביון. על פי תכנית זו קרקע בשטח של 128 דונם יועדה עבור אזור תחזוקה, המוסכים והתפעול (דיפו) לרכבת הקלה. בנוסף, תכנית זו אישרה כ- 95,000 מ"ר בניה לתעסוקה ומסחר.

צילום אילוסטרציה

התנגדותו של ראש העיר ישראל גל להעתיק את שטח הדיפו למתחם אחר בבקעת אונו, הביאה לאישורה של התכנית החלופית לתעסוקה, אתרי בילוי ומסחר. זו תהווה עוגן כלכלי לעיר ותאפשר להמשיך ולהרחיב את סל השירותים הניתנים לתושבי העיר, כך ששטח הקרקע שהיה מיועד לשירותים לרכבת הקלה הועתק ושטח הקרקע המיועד היום לתעסוקה ומסחר גדל ל- 128 דונם ושטחי המסחר ולתעסוקה גדלו לכ- 350,000 מ"ר לבנייה.

ישראל גל, ראש העיר קריית אונו מסר: "מעבר לחיזוק כלכלת הישוב, אני רואה את האזור מתפתח לאזור מסחר ובילוי, ובו מופעים לתושבי העיר. כך, תושבי קריית אונו האוהבים לגור בה, יוכלו גם לעבוד בה ולבלות בה והכל במרחק  קצר מהבית. בכוונת העירייה לפתח את החיבור של המתחם הדרומי בקרבת צומת סביון אל העיר הקיימת, עם שבילים להולכי רגל ושבילי אופניים. בנוסף לכך, מתוכננת בסמוך למתחם תחנה של הקו הסגול של הרכבת הקלה."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

יוסי בן דוד בבית המשפט

הפרקליטות מודיעה – אין תהליך גישור, המשפט הפלילי נגד בן דוד נמשך

נלחמים בשחיתות הציבורית – משפטו הפלילי של יוסי בן דוד, המועמד לראשות העיר יהוד מונוסון …