שבת , יולי 11 2020
דף הבית / בשורה לקהילה האתיופית באור יהודה – בית המשפט אישר הקמת בית כנסת

בשורה לקהילה האתיופית באור יהודה – בית המשפט אישר הקמת בית כנסת

אחרי מחלקות משפטית, פסק בית המשפט כי העירייה יכולה להמשיך בהקמת בית כנסת חדש לבני הקהילה האתיופית בעיר. בית המשפט דחה את עתירת עמותת "נתיב שמיים". ראש העיר, ליאת שוחט: "הקהילה האתיופית באור יהודה ראוייה למבנה בית כנסת חדש ומפואר"

בית כנסת לקהילה האתיופית
הדמייה

אחרי עיכובים רבים בהקמתו של בית הכנסת בשל סירובה של עמותת , פסק סגן נשיא בית המשפט המחוזי חגי ברנר כי ניתן להקים את בית הכנסת החדש במקום בית הכנסת הישן. 

אחרי עיכובים רבים בהקמתו של בית כנסת חדש ומפואר לטובת הקהילה האתיופית, שהגיעו עד לבית המשפט  בשל סירובה של עמותת "נתיב שמיים" לאפשר את הקמתו, בית המשפט המחוזי בתל אביב בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים דחה את עתירת העמותה ואפשר לעירייה להוציא את הפרויקט לדרך.

כידוע, הקהילה האתיופית באור יהודה ממתינה מזה שנים להקמתו של בית כנסת חדש לרווחת ציבור המתפללים. לאחר עבודה מאומצת של העירייה, עמדה העירייה בפני תחילת העבודות. ראוי להדגיש כי תכנונו וכל פרויקט הקמתו בוצעו בשיתוף נציגי הקהילה, אך רגע לפני תחילת העבודות הוציאה עמותת "נתיב שמיים" צו מניעה בטענות שונות.

הנושא כאמור הגיע לפתחו של השופט חגי ברנר, סגן נשיא בית המשפט, שהחליט לדחות את העתירה ואף לחייב את העמותה בהוצאות משפט בגובה 10 אלף שקל.

בית כנסת לקהילה האתיופית
הדמייה

מקריאת פסק הדין עולה כי בית המשפט דחה את כל טענות העותרת תוך שהוא מבהיר כי לא נפל שום פגם בהתנהלות העירייה: בית המשפט התרשם כי מדובר בהחלטה העומדת בכל אמות המידה וכללי המנהל התקין ולא קמה עילה להתערבותו וכי זהו רצון בני הקהילה האתיופית בעיר. בית המשפט אף קיבל את טענת העירייה לפיה המניע העומד בבסיס העתירה הינו להותיר את המבנה הישן והרעוע בשליטת העותרת בלבד, וקבע בפסק דינו כי מדובר במקרקעי ציבור והעותרת אינה הבעלים של בית הכנסת ואין לה זכויות קנייניות בו.

 

השופט ברנר כאמור דחה את העתירה כנגד הריסת בית הכנסת והקמת בית כנסת חדש, והוסיף כי "ראויים הם יוצאי אתיופיה באור יהודה לבית כנסת מרווח ומפואר, לכשייבנה במהרה בימינו".

ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: "אין ראויים מבני הקהילה האתיופית למבנה בית כנסת חדש ומפואר. לצערי הרב, מסיבות שאינן ענייניות וכאלו שאינן רואות את טובת כלל הציבור, חל עיכוב בהקמת בית הכנסת. אני שמחה שבית המשפט הבין את הנחיצות ובעיקר את הסיבות האמיתיות לניסיון של העמותה והעומד בראשה להכשיל את הקמת בית הכנסת, וכעת כשהמשוכה האחרונה הוסרה, אנו נפעל להקמתו בהקדם האפשרי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מסיבת בריכה

20% עלייה בחולי קורונה בסביון – מספר חולים שהו במסיבות בריכה