שבת , ינואר 23 2021
דף הבית / חדשות חמות / ליזי דלריצ'ה: "יותר נשים בתפקידי מפתח בפוליטיקה"

ליזי דלריצ'ה: "יותר נשים בתפקידי מפתח בפוליטיקה"

ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה: "אין שום סיבה שנשים לא תזכנה לייצוג הולם ואף לרוב בוועדות ובדירקטוריונים בשלטון המקומי".

''שמי הטוב והיושרה שלי הם הנכס החשוב לי ביותר'' ליזי דלריצ'ה. צילום ארכיון - אביגיל עוזי
''שמי הטוב והיושרה שלי הם הנכס החשוב לי ביותר'' ליזי דלריצ'ה. צילום ארכיון - אביגיל עוזי

רמת הייצוג הנשי בוועדות ובדירקטוריונים בשלטון המקומי בישראל הנה נמוכה מאוד. בכדי לתקן עוול זה – הונחה בשבוע שעבר על שולחן הכנסת הצעת חוק הבאה לקבוע רף ייצוג הולם לנשים במוסדות השלטון.

חוק  זכויות האישה (תיקון – ייצוג הולם לנשים בוועדות ובדירקטוריונים בשלטון המקומי) זכה השבוע לתמיכה משמעותית מצד נשים ראשות רשות מקומית ובפרט ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצה וראשת המועצה האזורית עמק חפר גלית שאול, אשר פועלות להבטחת התמיכה בחוק מצד כלל חברי הבית מכל הסיעות והמפלגות.

לצד שיחות פרטניות עם חברי כנסת מרכזיים, שלחו השתיים פנייה דחופה לכלל חברי הכנסת בבקשה שיצביעו בעדה למרות המצב הפוליטי השורר בימים אלו ואי ההסכמות בין אופוזיציה לקואליציה.


הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות גני תקווה – להצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? הכנסו לקבוצה  –  אתר החדשות של בקעת אונו


"ערך השוויון הינו ערך מכונן בחברה מתוקנת והוא צריך להיעשות ולהיראות בכל מגזר ובכל סקטור, בוודאי שגם בסקטור הציבורי". כך כתבו במכתב ששלחו לחברי הכנסת בשבוע שעבר.

ליזי דלריצ'ה: "כיום מכהנות בתפקיד ראש רשות מקומית רק 14 נשים מתוך 257 רשויות. אין לי ספק כי ככל שנראה יותר נשים בתפקיד הזה, נגדיל את מעגלי ההשפעה של נשים בכלל, נציג יותר מודלים של נשים מקבלות החלטות ועל ידי כך – נעודד יותר ויותר נשים לפרוץ את תקרת הזכוכית של נשים בפוליטיקה ובתפקידי מפתח בכלל. הצעת החוק מהווה בהחלט קרקע פורייה של הזדמנויות לצמיחה ולהצמחה של נשים, אשר מעוגנת בחקיקה".

דלריצ'ה משמשת במקביל גם כראש הוועדה לקידום נשים, שפועלת מטעם משרד הפנים בראשותו של השר אריה דרעי.


יעניין אותך גם –
ראש מועצת גני תקווה ליזי דלריצ'ה: "אין שום סיבה שנשים לא תזכנה לייצוג הולם ואף לרוב בוועדות ובדירקטוריונים בשלטון המקומי".
"דור טו דור" – חשיבות המחזור בגני תקווה


הוועדה דנה במצבן של נשים בהיבט התעסוקה ובחודש דצמבר אשתקד, הועדה הגישה לשר את מסקנותיה, אשר במסגרתן נכתבו עקרונות לחיזוק מעמדן של נשים בשוק העבודה ובמעגלי ההשפעה.

ראשת המועצה האזורית עמק חפר, ד"ר גלית שאול: "ההצעה לתיקון חוק שיווי זכויות האישה, שמטרתה להבטיח ייצוג הולם של נשים בוועדות ובדירקטוריונים בשלטון המקומי, היא עוד צעד קטן בדרך הארוכה לשוויון מגדרי. כיום, לאחר הבחירות האחרונות, ישנן 14 ראשות רשויות מכהנות בלבד, אבל זה יותר מכפול ממספר ראשות הרשויות לפני בחירות אלה, שעמד על 6 בלבד.

אני בטוחה כי אם נמשיך כך ביחד, צעד אחר צעד, נגיע להישגים משמעותיים, ויום אחד – גם אם הוא עדיין רחוק – לשוויון".


  הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

זריקת חיסון (צילום אילוסטרציה pixabay)

סביון מרשימה באחוז חיסונים גבוה – אור יהודה מדשדשת