יום שלישי , יולי 23 2019
דף הבית / אנשי השבוע – מתגייסים למען מנקי הרחובות ביהוד

אנשי השבוע – מתגייסים למען מנקי הרחובות ביהוד

מחווה יוצאת דופן של שתי תושבות יהוד, שירה עמי ואורית עציוני הימל, להעניק מתנות לחגים למנקי הרחובות בעיר ולכבד את אלו שלא כולם שמים לב אליהם ביומיום.

שי לחג למנקי הרחובות

30 מנקי רחובות עובדים ביהוד, רובם מבוגרים מהעדה האתיופית עבור רבים מתושבי העיר הם שקופים. אך לא עבור, שירה עמי ואורית עציוני הימל, שתי תושבות יהוד שהחליטו לעשות מעשה. הם פרסמו בקבוצת הפייסבוק של יהוד לפני ערב ראש השנה פוסט הקורא לתושבים לרכוש מתנות לחג עבור עובדי הניקיון, היענות הייתה מרגשת. כעת השתיים פונות שוב לקהילה לקראת ערב חג הפסח

מספרת שירה: "קיבלתי את הרעיון מפוסט שפורסם בקבוצת סופרגירלז (קבוצה קטנטונת של נשים בלבד, רק 89,000 חברות). מישהי סיפרה שם שלקראת ראש השנה יזמה איסוף תרומות, כשי לחג, עבור עובדי הניקיון במקום מגוריה. מצא חן בעיניי, והעתקתי לקבוצת 'יהוד שלי'. רק אחר כך התברר לי שהיא עשתה את זה ביישוב קטן, ואספה תרומות ל-13 עובדים בלבד. אילו ידעתי את זה מראש אולי הייתי נבהלת, אבל – היענות תושבי יהוד מונוסון הייתה חמה ומהירה, ותוך זמן קצר הצלחנו לאסוף סכום שהספיק לנו כדי להעניק שי לחג בסך של 140 שקלים, לכל אחד מ-30 מנקי הרחובות בעיר. התושבים תרמו ביד נדיבה. היה כיף ומעצים. מקווה שגם מנקי הרחובות נהנו. והנה – אנחנו שוב יוצאות לדרך".

לכתבות נוספות:
מועצת נשים עירונית
אנשי השבוע – שירה מנצחת את הסרטן

שי לחג למנקי הרחובות
איך נוצר החיבור ביניכן?
"כשפרסמתי את הפוסט הראשון, לקראת ראש השנה, חברה אליי אורית, תושבת ותיקה ביהוד שלא הכרתי קודם לכן, והציעה עזרה. מהרגע הראשון נוצרה כימיה מדהימה מאז אנחנו ביחד בפרויקט. כעת התחלנו באיסוף תרומות לכבוד חג הפסח הבא עלינו לטובה. אנחנו מקוות, שמיזם הענקת השי למנקי הרחובות ערב ראש השנה וערב חג הפסח יהפוך למסורת בזכותם של תושבים אכפתיים ונדיבים."

שירה עמי
שירה עמי
אורית עציוני הימל
אורית עציוני הימל

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אקדח שנתפס אצל עבריין מאור יהודה

כתב אישום נגד העבריין מאור יהודה