יום שישי , אוקטובר 18 2019
דף הבית / עיריית יהוד שכחה להנציח ילדים שנפטרו

עיריית יהוד שכחה להנציח ילדים שנפטרו

בשנת 2014 אישרה מועצת העיר להנציח את זכרם של ילדים ותושבים שנפטרו. העירייה אישרה תקציב של 175 אלף שח לנושא. 13 בקשות להנצחה אושרו במועצת העיר ולא קרה איתם דבר. עיריית יהוד - "מדובר בפרויקט חשוב מאין כמותו וככזה הינו מורכב מתהליכים ארוכי טווח"

עיריית יהוד לא מנציחה ילדים שנפטרו

"אני כבר מיואשת לגמרי", מספרת בדמעות קרובת משפחה של אחת הילדות שעיריית יהוד מונוסון החליטה על הנצחתה כבר בשנת 2014. זה פשוט שפלות ורשעות. מה ביקשנו בסך הכל להנציח את זכרה של הילדה, עיריית יהוד פשוט אטומה, אין רגשות, אין בני אדם. אינספור ועדות ובקשות להנצחה, המועצה מאשרת ואז עוד אישור ובפועל לא קורה שום דבר. אני מצטערת לגור בעיר הזאת".

עיריית יהוד לא מנציחה ילדים שנפטרו
החלטה המועצה ינואר 2015

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מה קורה בעיריית יהוד? החלטות להנצחת ילדים, אזרחים ותושבים שנהרגו בפעילות צבאית או נפטרו בנסיבות טראגיות מונחות בארגזים בארכיון העירייה ואין אחד שמקדם ומבצע זאת.
המשפחות מרגישות משופלות ופגועות. מספר אחד מתושבי יהוד שביקש להנציח קרוב משפחה – יושבים בעירייה אוסף אנשים רעים, אין לי מילה אחרת לתאר זאת. אני בטוח שאף אחד לא עושה לנו בכוונה. פשוט אנשים שמתו זה לא בראש שלהם. אנחנו שאיבדנו את היקר לנו מכל, באו אלינו בשבעה כל נבחרי הציבור וראש העיר, אנחנו כאן בשבילכם, כל מה שתצטרכו רק תפנו. מה ביקשנו שלט קטן שלא ישכחו את האיש. מבקשים שנכתבו בקשה לוועדת ההנצחות למה מגיע לנו הנצחה, כתבנו, קיבלו זאת, עכשיו להמתין למועצת עיר, אישרה זאת מועצת עיר, עכשיו אין תקציב, לחכות שיאשרו תקציב, מאשרים תקציב ומאז זה יושב כבר משנת 2015, שלוש שנים, כל פעם פונים, זה בתוכניות, כל פעם תירוץ אחר, פשוט אנשים רעים".
בחודש ספטמבר 2014 אישרה מועצת העיר יהוד את המלצות ועדת ההנצחה:
1 קריאת כיכר בשם כיכר האומנים הממוקומת בצומות הרחובות ויצמן אשכנזי המונצח הראשון יהיה חיים חדד ז"ל.
2 הקמת אנדרטה בבית ספר היובל לזכר חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בו ייחקק שמו של החלל סרן עמרי טל ז"ל.
3 הנצחת עומרי טל ז"ל בגינה הציבורית בשדרות בגין.
4 הנצחת קורל שרי ז"ל בגינה קהילתית.
5. הנצחת אור קורן ז"ל בספריה העירונית על ידי הצבת שלט במקום.

עיריית יהוד לא מנציחה ילדים שנפטרו
פרוטוקול מועצת העיר ספטמבר 2015
מועצת העיר אף אישרה תקציב של 75 אלף שח לטובת פעילות ההנצחה. בשנת 2015 הגיעו אל ועדת ההנצחה עוד פניות מתשובים להנציח את יקריהם ואלו עלו לאישור מועצת העיר שאישרה  בתאריך ספטמבר 2015:
1. הנצחת הגננת יעל צורי ז"ל, בקריאת גן עירוני, גן יעל צורי, שיוקם גן חדש בעיר.
2. הנצחת דרור חנין ז"ל בשביל הליכה הממוקם בין רחוב נורדאו לבית הספר יגאל אלון – בקריאת השביל 'סמטת דרור חנין'
3.הנצחת סלומון אברמוביץ ז"ל בכיכא האומנים הממוקמת בסמוך לדואר בצומת הרחובות אשכנזי ויצמן
4.הנצחת מרין מימון ז"ל בלוח ההנצחה שיוצב במתחם גן רקיאל.
5. הנצחת רזיאל חבני ז"ל בלוח ההנצחה שיוצב במתחם גן גיורא.
6. הנצחת דניאל לפישיץ ז"ל באנדרטת המסיידים לכשתוקם
7.הנצחת אהרון קרישנר (קיקי)ז"ל בדרך העוקפת המובילה למתנס מרחוב רם כהן הדרך תקרא דרך אהרון קירשנר (קיקי)
8. הנצחת רלי בלוך בלוח ההנצחה שיוצב בשירות הפסיכולוגי.

עיריית יהוד לא מנציחה ילדים שנפטרו
הגדלת תקציב ההנצחה, דצמבר 2016

"אנחנו לא רוצים שום הנצחה, ולא מצפים מהעירייה הזאת לכלום, הדבר היחיד שהם ממש מצטיינים בו זה קיום ישיבות ותוכניות. מספרת קרובת משפחה של ילדה שנפטרה בנסיבות טראגיות ביהוד. "הבנו שעיריית יהוד לא הולכת להנציח את היקרה לנו ואמא שלה הוציאה מאות אלפי שקלים בהקמת חמש ספריות למען ילדיי יהוד כחלק ממפעל ההנצחה שלה ביהוד. בלי שקל מעיריית יהוד. עדיין היום ממתינה המשפחה לשלט הנצחה בספרייה העירונית כמו שהתחייבו, גם זה לא קרה".

ורדי בושארי, יושב ראש ועדת ההנצחה והשמות – כבר בשנת 2014 הבאנו לאישור מועצת העיר בקשות של תושבים להנצחם יקיריהם, הכל עבר אישור כנדרש. בנוסף, אישרנו גם תקציב בשתי פעימות של 175 אלף שח לטובת ההנצחות. החל מרגע הזה ביצוע ההנצחות עובר לעירייה. ראש העיר עיכבה את ביצוע ההנצחות כי החליטה שהיא רוצה לבצע זאת בעצמה. מאחר שהיא הפכה את נושא ההנצחה לנושא פוליטי החלטתי להתפטר מתפקידי כיו"ר הועדה להנצחה ושמות "כי לא עושים פוליטיקה מהשכול". בהתקרב מועד הבחירות היא חפצה פתאום כן לבצע את החלטות הועדה שהתקבלו לפני שנים כאמור. צר לי על סבלן של המשפחות השכולות.
תגובת עיריית יהוד מונסון  – "העירייה מכבדת את זכר תושבי ותושבות העיר שנפטרו, והחלה להנציחם ברחבי העיר כפי שאושר, ואף הקצתה לכך תקציב מיוחד. מדובר בפרויקט חשוב מאין כמותו וככזה הינו מורכב מתהליכים ארוכי טווח. רועי טל, קורל שרי ואור קורן זכרם לברכה, הונצחו. הנצחתם של שאר הנפטרים נמצאת בשלבים מתקדמים. צר לנו על השימוש בכאב המשפחות ובזכר הנפטרים, יקירנו ויקירותינו, כדי ליצור כותרת שווא, שכל מטרתה ניגוח העירייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

איתי מרגי ז"ל

בעקבות דריסתו למוות של הילד ביום כיפור – חותמים על עצומה למניעת נסיעה