יום שלישי , אוקטובר 22 2019
דף הבית / חדשות חמות / העצמה נשית: קבוצות הנשים של יהוד-מונוסון חוגגות 25 שנות פעילות

העצמה נשית: קבוצות הנשים של יהוד-מונוסון חוגגות 25 שנות פעילות

לפני 25 שנה הוקמו בעיר על ידי המדור לעבודה קהילתית, עו"ס תהילה ארבל ועובדת שכונתית, איריס אברהם,  קבוצות נשים במטרה ליצור פעילות משותפת ותחושת של ביחד "לתרום ולהיתרם".

נשות יהוד מונוסון
נשות יהוד מונוסון

את הקבוצות מוביל ועד מנהל ובראשן הגב' שרה נהרי והגב' פנינה זאנה. הקבוצות נפגשות לאורך כל השנים האלו, בתמיכת האגף לשירותים חברתיים בעיריית יהוד-מונוסון, הן עורכות יחדיו פעילויות משותפות: הרצאות, מפגשי אקטואליה, טיולים, מסיבות סביב חגי ישראל ואף חוגגות יחדיו ימי הולדת.

במקביל, הנשים תורמות לקהילה רבות באמצעות פרויקט שונים ומגוונים כגון קו קשר – שיחת טלפון שבועית לקשישים מרותקי בית שמחכים כל שבוע לשיחה. הקבוצות אף ביקרו בבתי חולים וחילקו שי לחג ועוד.

דובדבן ורקפת
דובדבן ורקפת

לאחרונה התקיים ביהוד-מונוסון אירוע רב משתתפים מרגש לציון חגיגות 25 שנים לפעילות קבוצות הנשים בעיר. האירוע התקיים במעמד ראש העיר יעלה מקליס, ובו נכחו גם בני משפחה שליוו את הנשים לאורך כל התקופה, חברים, מכרים וכמובן נשות האגף לשירותים חברתיים בעירייה המלוות את הקבוצות לכל אורך השנה.

אחת המשתתפות מספרת "היה נוסטלגי, הייתה הפקה מכובדת ומרגשת, היה כיף לראות איך הכל היה נראה 25 שנה ולהעלות זיכרונות מן העבר".

ראש העיר יעלה מקליס אמרה באירוע: "נשים למען נשים זו אינה סיסמא ריקה מתוכן אלא דבר שמתקיים כאן ביהוד-מונוסון. מועדון האזרחים הוותיקים "שר", הפך לבית עבור רבים המבקשים להעשיר את שעות הפנאי וליהנות מחברה שכולה על טהרת הנשים.

אחת לשבוע, נפגשת כל אחת מהקבוצות וחברותיה נהנות ממגוון פעילויות תרבות ופנאי. החברות שנוצרה כאן, בין נשים מגיל 40 ומעלה חוצה את גבולות המועדון וכוללת יציאה להצגות, סרטים, בילוי בבתי קפה ועוד. הפרויקט הנפלא הזה מבית היוצר של האגף לשירותים חברתיים מתקיים כבר 25 שנה בעירנו וחבריו הפכו לנדבך חשוב בעיר יהוד-מונוסון. אני גאה בכם והעירייה בראשותי תמשיך ותתמוך, תמשיך ותווה אתכם לכל אורך הדרך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

דודו פולטורק עם יונתן וינר ועמוס לוזון

חברת הנדלן של עמוס לוזון נקלעה לחובות של מיליונים – לא ברור עתיד הפרויקטים ביהוד ואור יהודה