יום חמישי , ספטמבר 19 2019
דף הבית / עובדת בעיריית יהוד סירבה לאפשר לנכה להשתמש בשירותים ציבוריים

עובדת בעיריית יהוד סירבה לאפשר לנכה להשתמש בשירותים ציבוריים

אטימות ביהוד: עובדת עירייה ניסתה למנוע מאדם נכה, פגוע ראש על כיסא גלגלים, להיכנס לתא שירותים המיועד לנכים בטענה כי הוא שייך רק לעובדי העירייה. העירייה: "העובדת הינה מחברה חיצונית, המקרה יתוחקר"

עובדת עיריית יהוד סירבה לאפשר לנכה להשתמש בשירותים מונגשים
על רקע היום הבינלאומי לזכויות בעלי מוגבלויות, שצוין השבוע, מסתבר שבפרובינציה שלנו עדיין מגלים אטימות לאנשים עם צרכים מיוחדים.

אתמול (שלישי) הגיעה עופרה בשארי, תושבת יהוד, עם בנה שלום לעיריית יהוד מונוסון. הבן, ישוב בכיסא גלגלים, פנה לשירותים הקרובים, בתא רחב ומונגש. לרוע מזלו, פנתה אליו עובדת עירייה וגערה בו כי אינו יכול להשתמש בתא השירותים מאחר והוא פרטי, לעובדי הערייה בלבד.

עופרה התערבה למען בנה וניסתה להסביר לעובדת, כי מדובר במבנה ציבורי ובתא מותאם לנכים, אולם לא עזרו טענותיה, והעובדת הזעיקה משטרה. 
עובדת עיריית יהוד סירבה לאפשר לנכה להשתמש בשירותים מונגשים
עופרה בשארי : "מדובר בתא עם ידית מובנית לנכים, אני מכירה שירותי נכים. העובדים בעירייה סגרו אותו והפכו אותו לפרטי לנוחיותם. השוטר שהגיע אמר לי שהוא הזהיר גם את הבן שלי והוא עוד מתאפק לא לקחת אותי למשטרה. אני מאוד גאה בבן שלי, שהוא פגוע ראש, הוא לא התלהם וביקש יפה להשתמש בשירותים. אני לא פניתי בשביל פרסום אלא כדי שהדברים יטופלו וזה לא יקרה לאחרים".
בנה של עופרה, שלום, סיפר: "השוטר חוצפן, הוא אמר לי שהוא עוד יטפל באמא שלי".
תגובת עיריית יהוד: "עיריית יהוד-מונוסון רואה חשיבות רבה במתן שירות מיטבי לכלל התושבים ובפרט לתושבים עם מוגבלות מכל סוג שהיא. מבדיקה ראשונית עולה כי המקרה החמור אירע באחד השירותים הניתנים מחוץ למבנה העירייה על ידי עובדת מחברה חיצונית. המקרה יתוחקר והנהלים יחודדו בכדי שמקרה כזה לא יחזור בשנית".
עובדת עיריית יהוד סירבה לאפשר לנכה להשתמש בשירותים מונגשים

2 תגובות

  1. המבנה שייך לעיריית יהוד ואין שייכות אם העובדת אינה עובדת עירייה

  2. ממליץ לתבוע את העיריה על הצקה לנכה.
    ממליץ לכתוב למחלקת חקירות שוטרים ולהגיש תלונה על היחס של השוטר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

איילת שקד

גבעת שמואל – העיר הימנית בבקעת אונו