יום חמישי , יוני 4 2020
דף הבית / מי שמצביע משפיע? המדריך השלם לבחירות המקומיות

מי שמצביע משפיע? המדריך השלם לבחירות המקומיות

באילו שעות ניתן להצביע? מה קורה אם נגמרים הפתקים? ומתי צפויות התוצאות? עושים לכם סדר בדרך לקלפי

בחירות 2018
בחירות 2018

מתי יתקיימו הבחירות ואיפה?


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


הבחירות לרשויות המקומיות ובמועצות האיזוריות יתקיימו מחר (30.10.2018) לפי נתוני משרד הפנים יש כ 6.6 מליון בעלי זכות הצבעה שיצביעו ב – 11 אלף קלפיות שיתפזרו בכל רחבי הארץ.

מי זכאי להצביע? 

כל אדם שרשום כתושב בראשות מסוימת זכאי להצביע בבחירות באותה רשות. למקרה שלא קיבלתם הודעה לבוחר בדואר, תוכלו לבדוק באתר האינטרנט של משרד הפני בכתובת Boharim.org.il היכן אתם זכאים להצביע.
בבחירות לרשויות המקומיות זכאים להצביע גם בני 17 ומעלה. מדובר על כ – 270 אלף צעירים וצעירות שיצביעו לראשונה.

האם אני יכול להצביע בקלפי המרוחקת מהבית שלי?

בבחירות המקומיות ניתן להצביע רק בקלפי שאליה אתם רשומים להצביע.

אם אני חייל – היכן אני מצביע?

חיילים זכאים להצביע בבסיס שלהם וכך גם אסירים.

איך מצביעים?

בדומה לבחירות הארציות אתם תגשו למזכיר ועדת הקלפי ותגישו לו את תעודת הזיהוי שלכם. הוא ייתן לכם שתי מעטפות. בתוך כל אחת מהמעטפות תצטרכו לשים פתק אחד לראש הראשות המקומית ופתק נוסף לרשימה למועצה. בפתק צהוב מצביעים עבור ראש הרשות או המועצה והוא נכנס למעטפה הצהובה. בפתק לבן מצביעים לרשימה למועצה והוא ייכנס למעטפה הלבנה.

אם לא קיבלתם הודעה לבוחר?

אתם לא צריכים להגיע עם ההודעה לבחור בקלפי. מספיק לקחת תעודה מזהה כמו תעודת זהות, רשיון נהיגה או דרכון.

באילו שעות ניתן להצביע? 

מרבית הקלפיות יהיו פתוחות בין השעות 7 בבוקר ל – 10 בלילה, וביישובים בהם יש פחות מ 350 תושבים הקלפיות יהיו פתוחות עד השעה 8 בערב.

מה אומר יום השבתון?

בעיקרון, מדובר ביום חופש שבו כלל המשק לא עובד מלבד מספר עסקים ושירותים ציבוריים שניתן להם אישור לפעול באופן חריג. התחבורה הציבורית תפעל כסדרה ביום השבתון וכן מקומות בילוי ותרבות ומי שמועסק ביום השבתון זכאי לקבל משכורת גבוהה יותר, בדומה למשכורת שמקבלים כשעובדים בשבת.

מה קורה אם נגמרים הפתקים?

צריך לפנות לוועדת הבחירות ולבדוק האם ישנם פתקים נוספים. אם נגמרו הפתקים, ניתן להשתמש גם בפתקים ריקים ולכתוב עליהם בכתב יד בצבע כחול את שם המועמד לראשות המועצה ואת האותיות לרשימה.

אם אף אחד לא עובר את רף ה – 40% ?

מונח הקסם "סיבוב שני". שבועיים לאחר מועד הבחירות ב – 13 בנובמבר צפוי להתקיים סיבוב שני ברשויות המקומיות שהן איש לא חצה את רף ה – 40% שנדרש כדי לנצח בבחירות.
לבחירות הללו עולים רק שני המועמדים שהגיעו לתוצאות הגבוהות ביותר. בסיבוב השני אין יום שבתון.

בני נוער עובדים ביום הבחירות, איך הם שומרים על הזכויות שלהם?

קודם כל, לא להתחיל לעבוד בלי טופס קבלה לעבודה, לא לחתום על אישור שקיבלתם שכר או לא קיבלתם אותו. תרשמו את שעות העבודה. אסור לנכות לכם מהשכר.

מה עם נגישות לאנשים עם מוגבלויות?

בכל יישוב יש קלפי שמותאמת לאנשים עם מוגבלות בנגישות וניתן להצביע בה. אפשר לבדוק באתר האינטרנט היכן יש קלפיות לאנשים עם מוגבלויות.

מתי צפויות התוצאות?

התוצאות הראשוניות צפויות בשעות הקטנות של הלילה, ועד הבוקר כבר צפויות תוצאות כמעט סופיות. התוצאות יתעדכנו באתר משרד הפנים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

O PARK

אור יהודה מציגה – מיליון מ"ר של תעשייה ובילוי