יום שישי , ספטמבר 24 2021
דף הבית / מטח ביצים וצבע – כך התקבלו תלמידי שכבת י' בתיכון בן צבי בקריית אונו

מטח ביצים וצבע – כך התקבלו תלמידי שכבת י' בתיכון בן צבי בקריית אונו

תלמידי שכבת י"ב החליטו לקבל כך את התלמידים החדשים בבית הספר. מנהלת בית הספר: "אנו רואים בחומרה התנהגות זו"

תיכון בן צבי בקריית אונו. צילום: אונו NEWS
תיכון בן צבי בקריית אונו. צילום: אונו NEWS

תלמידי שכבת י"ב בתיכון בן צבי בקריית אונו ערכו אתמול, ביום הראשון ללימודים, קבלת פנים חריגה לתלמידי שכבת י'. הם זרקו עליהם ביצים, חומץ, שמן וצבע מתוך מכוניות, שהיו חלק משיירת "הרונדו" של שכבת י"ב, כשהן נוסעות בניגוד להנחיות התנועה. השיטור המקומי שהיה במקום החרים ביצים, בקבוקי צבע ואקדחי מים רבים. לא די בזאת, לאחר מכן בהפסקה התפתח אירוע אלימות בין תלמידים.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


בעקבות האירועים נשלח אתמול (יום רביעי) מכתב ממנהלת בית הספר גלית לוי להורי תלמידי התיכון. "צוות התיכון נערך לפתיחה חגיגית של שנת הלימודים, בהתרגשות גדולה וברצון רב להתחיל ברגל ימין, על אף המצב המורכב של מגפת הקורונה. (…) לצערנו, לצד קבלת הפנים החמה והנעימה של רוב תלמידי בית הספר, פגשנו גילויי התנהגות זרים לנו, שאינם הולמים את ערכי בית הספר ולא את הערכים מבית", כתבה המנהלת, "תלמידינו סיכנו את עצמם ואת הסובבים אותם בנסיעה ברכבים בניגוד להנחיות התנועה תוך השלכת ביצים, חומץ, שמן וצבע כלפי תלמידים והולכי רגל מזדמנים. תחושת המוגנות נפגעה. נאלצנו להיעזר בשיטור המקומי כדי להחרים ציוד שנועד לפגוע בתלמידים האחרים: עשרות ביצים (שנתרמו בסוף היום למחלקת הרווחה) בקבוקי צבע ואקדחי מים רבים. חלק מההורים זומנו כבר היום לשיחה עם הנהלת בית הספר ואחרים יוזמנו בהקדם. במהלך ההפסקה התפתח אירוע אלימות בין תלמידים. צוות בית הספר, שנכח במקום, כחלק מתורנות השגחה, התערב והאירוע נעצר מידית".

המנהלת סיכמה את המכתב: "אנו רואים בחומרה התנהגות זו הן מחוץ לבית הספר והן בתוכו. צוות בית הספר דואג לביטחון ולמוגנות של כל באי המוסד, מבוגרים ותלמידים כאחד. כבוד ודרך ארץ הם נר לרגלינו בחינוך ובשיח שאנו מנחילים לתלמידינו. לכן האירוע עדיין מטופל מול כל המשתתפים בהתנהגות הלא מקובלת. חשוב לנו לציין שפגשנו גם תלמידים רבים שפעלו באומץ והוקיעו את המעשים הלא ראויים ואנו גאים בהם מאוד. מחר יופסקו הלימודים הסדירים וצוות המחנכים יקיים שיחה עם התלמידים בכל הכיתות בבית הספר, לדון באירועים חמורים אלה. אין לאירועים מסוג זה מקום בבית ספרנו. אנו מבקשים מכם לשוחח עם בנכם/בתכם על אירועי היום והמשמעות שלהם וזאת כדי לוודא שכולנו נרגיש בטוחים, מוגנים ושייכים למוסד יקר זה תוך שמירה על ערכי כבוד האדם באשר הוא".

במכתב ציינה המנהלת שהשיטור העירוני סייע כמדי שנה בהכוונת התנועה בשל טקס הרונדו של תלמידי י"ב שנוסעים בשיירה. היא הוסיפה כי שלשום נודע לצוות בית הספר כי חלק מתלמידי שכבת י"ב מתכננים "טקס קבלת פנים" לתלמידי שכבת י' הכולל התנהגות פסולה של זריקת בלוני מים וכדומה. בעקבות כך היא ומנהלי השכבות העבירו הודעה לתלמידים ולהורים ובו בקשה לקיים עם התלמידים שיח בנושא.

מעיריית קריית אונו נמסר בתגובה: "כפי שביטאה מנהלת ביה"ס במכתבה להורים ולתלמידים, התיכון היה ערוך לקראת קבלת התלמידים ב-1.9 בהתרגשות ובשמחה. לצערנו, מספר תלמידי י"ב בחרו לנהוג שלא בהתאם לתקנון ביה"ס. מנהלת ביה"ס והצוות החינוכי יעשו הכל על מנת שאירועים שכאלה לא יישנו בעתיד".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מדובר בהתנהגות חריגה ולא מקובלת שטופלה על ידי המשטרה והנהלת בית הספר.
בעקבות האירוע נערכו שיחות עם ההורים והתלמידים. היום נעצר יום הלימודים, לא התקיימו לימודים סדירים בשעות הבוקר ובכל הכיתות התקיים שיעור חינוך בנושא. במפגש מועצת התלמידים שהתקיים הבוקר גינו תלמידי מועצת התלמידים אירועים אלה ואף ניסחו הודעה משלהם בנושא. מנהלת ביה"ס ומנהלי השכבות עברו בחלק מהכיתות להמשיך את השיח בנושא. צוות התיכון ימשיך לעסק בנושא ולחדד את משמעות היחסים בין כל התלמידים ומקומן של מסורות שאינן מכבדות אף אחד".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. לדעתי זה מצחיק מאוד, אנחנו עברנו את זה כשישיסטים וככה זה לכל שכבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני