יום ראשון , ינואר 19 2020
דף הבית / חדשות חמות / האם הילדים מבוטחים בקיץ???

האם הילדים מבוטחים בקיץ???

עו"ד נירית פליישמן מומחית לדיני נזיקין, עושה להורים קצת סדר בנושאי ביטוח הילדים בתקופת החופש הגדול ובכלל, נתון מעניין בפוליסת הביטוח דרך משרד החינוך אינה מכסה פגיעה של תאונת דרכים

ילדים

החופשה הגדולה כבר החלה, ובין כל השאלות הנוגעות להתנהלותם של הילדים בחופש הגדול עולה גם שאלת הביטוח שלהם מפגיעות האם יש מידע שחברות הביטוח לא רוצות שנדע? כמי שעוסקת בדיני נזיקין אני יכולה להגיד שהתשובה חיובית. כבר בפתח דברי חשוב לי להדגיש כי תלמידים הנכללים בחוק חינוך חינם – קרי, מגיל 3 ועד 18, מבוטחים לכל ימות השנה ולכל אורך היממה, בכל מקום שהם נמצאים, בבית, בבית הספר, בחופשה ואף בחו"ל.

עם זאת ביטוח התאונה המכסה את התלמידים בישראל חל רק ממקרים של 5% נכות ואילך. לעיתים חברות הביטוח טוענות כי על פי המומחים שלהן רמת הנכות פחותה ומאידך הן מתנערות מהתשלום. לא פעם הורים שאינם מודעים לזכויותיהם מקבלים עליהם את הדין ומתמודדים כלכלית לבדם עם הפגיעה בילד. על מנת למנוע מצבים שכאלה, נדרשת התערבות של עו"ד. עוד חשוב לציין כי גם הגשת התביעה צריכה להתבצע תוך הצגת מסמכים מסויימים, אישורים מבית הספר על היות הילד תלמיד בו ועוד. גם לשם כך נדרשת מעורבות עו"ד.

ישנם הטועים לחשוב שכיוון שמדובר בביטוח קיבוצי אחיד הדבר היה אמור להיות מנוהל על ידי בית הספר או על ידי משרד החינוך אך לא כך הם פני הדברים. כאשר מדובר במאבק על כסף תמיד תשאף חברת הביטוח למזער את התשלום אותו היא מחויבת לשלם, וכדי למנוע זאת יש צורך בהתמודדות אישית. עוד נוסיף כי פוליסת התלמידים אינה כוללת בתוכה חריגים כגון תאונות דרכים, פגיעות איבה ורשלנות רפואית.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

הדמייה קריית אונו-בוני התיכון

הודעה חשובה לתושבי קריית אונו:זכאות להשתתפות בהגרלה לרכישת דירה במחיר מופחת בפרויקט "ONO ONE"