יום רביעי , ינואר 22 2020
דף הבית / חינוך / יהוד – סדנאות העצמה בתיכון יגאל אלון

יהוד – סדנאות העצמה בתיכון יגאל אלון

במשך שלושה ימים התנסו תלמידי התיכון הדתי יגאל אלון ביהוד במשחקי דינמיקה קבוצתית, אתגרים חווייתיים רגשיים, סימולציות שונות והצפת קשיים בהנחיית מנחי "מצמיחים"

תיכון יגאל אלון יהוד

איך נמצא את מקומנו כיחידים בתוך קבוצה? איך נתמודד עם גילויי אלימות ובריונות ברשתות החברתיות, בביה"ס ובכלל? איך נשפר את השיח בינינו ומול מבוגרים מאתנו מבלי לאבד את היכולת להביע את דעתנו ולבטא את עצמנו? עם שאלות כאלה ודומות להן התמודדו תלמידי חטיבת הביניים במסגרת סדנאות "מצמיחים" שהתקיימו בביה"ס בשבועות האחרונים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


במשך שלושה ימים התנסו תלמידי החטיבה במשחקי דינמיקה קבוצתית, אתגרים חווייתיים רגשיים, סימולציות שונות והצפת קשיים בהנחיית מנחי "מצמיחים". המנחים ליוו את התלמידים בתהליך שהעניק להם כלים חברתיים, הפגיש אותם עם דילמות מוסריות וערכיות ופתח בפניהם עולם שלם של אסטרטגיות חיוניות להתמודדות עם קשיים ואתגרים העומדים בפני בני הנוער בימינו.
תיכון יגאל אלון יהודבסיומם של שלושה ימים גדושי חוויות שיתפו התלמידים בתהליך הלמידה שעברו: "למדנו את ההבדל שבין "השתלבות והשתלטות" בקבוצה" אמרה תלמידת כיתה ט' וחברתה הוסיפה כי "למדנו לכבד את השיח המתקיים בכיתה ולנצל אותו כדי לחזק אחד את השני". תלמיד כיתה ח' אמר כי: "הסדנה גרמה לי להסתכל לתוך תוכי באמת" ושיקף מחשבות של רבים מחבריו. תלמידים רבים ציינו כי מעתה יוכלו להתמודד יותר טוב עם קשיים ופגיעות הקורים במסגרת השימוש ברשתות החברתיות, להימנע משימוש ומחשיפת יתר ברשתות אלו ופוגעים בהם ולהשתמש באופן מושכל בטכנולוגיה ובמדיה.

מחנכי הכיתות ליוו את הסדנאות כמשקיפים מהצד ועברו גם הם תהליך של למידה. "שמחנו לגלות צדדים אחרים באישיותם של התלמידים והופתענו לגלות את הכנות שגילו התלמידים בסדנא", "נוכחנו לדעת כי בכל תלמיד ותלמיד קיים הצורך לראות ולהיראות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

חנוכת היחידה לקידום נוער

אור יהודה: בית חדש ליחידה לקידום נוער