יום רביעי , אוקטובר 28 2020
דף הבית / יהוד מונסון / יש חוב? אין נשף

יש חוב? אין נשף

חלק מתלמידי יב מתיכון מקיף יהוד, התבשרו, כי לא יוכלו להשתתף בנשף הסיום המפואר של שכבת יב, כי ההורים לא שילמו חובות לתיכון

נשף תיכון מקיף יהוד
נשף תיכון מקיף- למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה

הורים אכלו בוסר ושני בנותיהן תקהינה??


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מסיבות הסיום כבר בפתח, והמרגש מכולם, סיום שנת הלימודים של כיתות יב, מה שמוגדר 'הנשף' החגיגי והמפואר, אליו מגיעים הבנים בחליפות מחויטות ועניבות, והבנות עם שמלות ערב בעלות של אלפי שקלים, בשנים האחרונות גם נשכרו לימוזינות ארוכות כדי להגיע איתם אל הנשף, אבל בעקבות התערבות הורים ובתי הספר, החלו לארגן הסעות מסודרות עם אוטובסים, כדי למנוע הגעת לימוזינות יקרות אל הנשפים, כל זאת לנסות לצמצם את הבדלי הפערים הכלכלים בין הילדים.

נשף תיכון מקיף- למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה

וחזרה אל תיכון מקיף יהוד, מוסד חינוכי מפואר, שמוציא כל שנה מאות בוגרים אל יחידות צהל הבכירות, אבל מסתבר, כי בתוך ההכנות ווהתרגשות של הבוגרים הטריים, מספר תלמידים לא יזכו להשתתף בנשף, ובית הספר מונע את השתתפותם בגלל חובות כספיים כלפי המוסד החינוכי.

מספרת אחת האמהות – הבת שלי הלכה למזכירות לשלם 200 שח, לנשף הסיום, ואז הודיעו לה כי היא לא יכולה להשתף בנשף כי יש חוב כספי לבית ספר, ויש החלטה שמי שלא משלם את חובותיו לא משתתף בנשף, הבת שלי היתה עם חברותיה, והושפלה לעיניי חברותיה, היא חזרה הביתה, והסתגרה בחדר בוכה, למה להתנהג ככה לילדים, אני אישה עובדת ומנסה לפרנס את משפחתי, לא ידעתי בכלל שיש לי חובות לבית ספר, לא קבלתי כל הודעה על כך במשך השנה, הילדה כבר קנתה שימלה לנשף, ועכשיו שאסרו עליהם להשתתף, זה ממש פוגע ומעליב, מסתבר שדבר דומה קרה גם למספר חברים שלה מהכיתה, אז הן פשוט החליטו לוותר על הנשף המיותר הזה, ואני עכשיו לא מתכוונת לשלם שוב חוב, אחרי היחס שלהם.

מנגד טוענים בתיכון, כי לא ייתכן שהורים שסוחבים חובות כבר שלוש שנים, יסיימו את הלימודים ללא הסדרת החובות כלפי התיכון.

אייל קרמר, יושב ראש הנהגת ההורים תיכון מקיף יהוד –   "תשלומי הורים, זהו הליך שהונהג במדינתנו מזה שנים רבות שנועד לתת לילדינו תוכנית העשרה שהיא מעבר לחוק חינוך חינם, אשר מספק לתלמיד – "מורה, כיתה, גיר ולוח". "תיכון מקיף יהוד" ידוע כתיכון שתוכנית ההעשרה שלו גדולה, איכותית ומגוונת.

תשלומי ההורים נשקלים בקפידה יתרה. התשלומים שקופים ומפוקחים ע"י רו"ח חיצוני, כאשר יש משפחות אשר מתקשות בתשלומים (ויש כאלו לצערנו) הם פונים לקבלת מלגה ל"ועדת הנחות" הועדה מתכנסת ודנה בכל מקרה לגופו של עניין, עם יועצות בית הספר והנהלת התיכון הדיון מתקיים בחיסיון מלא כך שחברי הועדה דנים בכל מקרה לגופו מבלי לדעת את שם המבקש. ההגינות, ההדדיות וההתחשבות "בתיכון מקיף יהוד" היא מההוגנות ביותר

להגיע היום כאשר הבוגרים עומדים לסיים את ההתקשרות מול בית הספר ולהגיד "אני רוצה לשלם רק – 200 ₪ לנשף" זאת חוצפה, חוסר הגינות וניצול האחר. להגיד שאחרים ישלמו ואני רק אהנה תוך שימוש ציני בילד זה מעשה שלא יעשה, אנשים צריכים לסלק את יתרת חובם ולא להציג מצגת שווה כאילו הילד שלהם קורבן! ושוב אומר ואדגיש, פנו אלינו הורים גם בימים אלו בבקשה למלגות ובקשתם נענתה בהתאם. כל התנהגות אחרת לא מקובלת התשלום עבור הנשף בתיכון מקיף יהוד מסתכם ב – 200 ₪ זהו הסכום הנמוך ביותר במדינת ישראל והתמורה היא מהגדולות ביותר, שיהיה לכולנו חופש נעים.

חיים בדש, מנהל התיכון – נשף כיתות יב, הוא חלק מפעילות החברתית של התיכון, צוות המורים מפקח עליו ומגיע לאירוע לשמור על הסדר ולמנוע אירועים מיותרים. כל הורי בית הספר שיש להן חובות כספיים קבלו מספר הודעות במהלך השנה, כמו כן נפרשו בפניהם אמצעי התשלום וועדות מיוחדות בעניין, בהתאם להחלטת הנהגת ההורים, תלמידים שלא יסדירו את החובות הכספיים לבית הספר לא יוכלו לקחת חלק בנשף.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חזרה לביה"ס canva

הצלצול הגואל: התוכנית של ראשי הערים לחזרה לבתי הספר