יום שלישי , אפריל 7 2020
דף הבית / גני תקווה – כך ממנים דירקטור בגוף ציבורי?

גני תקווה – כך ממנים דירקטור בגוף ציבורי?

חברי מועצת גני תקווה התבקשו לאשר את מינויו של יוסי קורן, כנציג הציבור בחברה לפיתוח גני תקווה מבלי לראות או לקבל מידע אודותיו לפני ישיבת המועצה. בזמן הדיון נשלפו קורות חייו באנגלית. חבר המועצה אלי אחי מרדכי - "יכול להיות שמאחורי השם הזה יש סוס בכלל ולא בן אדם"

ליזי דלריצה
צילום ארכיון - דוברות גני תקווה

בימים של חקירות מאסיביות על חשדות לשחיתויות במוסדות השלטון המקומי היה מצופה מרשות מקומית לנהוג בצורה שקופה ולנהל תהליכים של מינוי בעלי תפקידים בצורה שבה ניתן לציבור להיות שותף למהלכים השלטוניים. הצצה לדרך בה נבחרים אנשים לתפקידים בשלטון המקומי, גם אם בהתנדבות, מספקת מועצת גני תקווה והעומדת בראשה ליזי דלריצה.

אל ישיבת מועצת העיר בחודש נובמבר, התבקשו חברי המועצה להצביע בעד יוסי קורן, תושב גני תקווה, כלכלן ואיש הייטק, כנציג הציבור לחברה לפיתוח גני תקווה. האם יצאה המועצה בקריאה לציבור לבחון האם יש תושבים נוספים הרוצים לקבל את תפקיד הדירקטור בחברה ציבורית לפיתוח גני תקווה? מדוע עלה להצבעה רק שמו של  יוסי קורן כמועמד יחיד לתפקיד?


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


המועצה לא שלחה לחברי המועצה מידע מקדים על האיש, קורות חיים, המלצות, אישורי יושר מהמשטרה. שום דבר. מתוך פרוטקול ישיבת המועצה מתאריך 7.11.2017 – ראש המועצה ליזי דלריצה "חברים, סעיף 9 .מינוי יוסי קורן לדירקטור מקרב הציבור לדירקטוריון החברה לפיתוח גני תקווה במקום עידו קובץ'.  עידו קובץ' פרש ויוסי קורן מצטרף. הקורות חיים שלו  מצורפים פה. אז נאחל לו בהצלחה" בזמן ההצבעה מחולקים לחברי המועצה קורות חייו של האיש, באנגלית.

חבר המועצה אלי אחי מרדכי – "שניה, זה הקורות חיים באנגלית? מה זה בוחן את רמת הקריאה שלנו? לא, אני לא צוחק. אני חוזר על זה פעם שניה, אם האיש לא כאן ואין קורות  חיים, שלא ישלח לי באנגלית. אנחנו בישראל. אני לא יודע מי מסתתר מאחורי זה, יכול להיות שזה הבן  אדם הכי נפלא שבעולם ויכול להיות שמאחורי השם הזה יש סוס בכלל ולא בן אדם".

אל דברי הביקורת מצטרף נציג נוסף של האופזיציה אלי סוכריאנו –  "מה, אנחנו פה בובות, סליחה? באים מרימים את היד ובזה אומרים יוסי בסדר, יוסי לא בסדר?"

ראש המועצה ליזי דלריצה קטעה את הדיון ללא מענה תשובות לברי המועצה והעלתה את הנושא להצבעה, והכריזה – "ברוב של חברים עם שני מתנגדים פה אחד הוחלט לאשר את מינוי יוסי קורן לדירקטור מקרב הציבור לדירקטוריון החברה לפיתוח גני תקווה במקום עידו קובץ'".
יוסי קורן, תושב ותיק של גני תקווה בעל רקורד מקצועי עשיר מאוד מתחומי הכספים וההיטק, טייס בעברו, ומתנדב במשמר השכונה בגני תקווה, התפרסם בעיקר בזכות האג'נדה שהוא מקדם לאיחוד בין גני תקווה לקריית אונו, הוא ערך עבודת חקר מעמיקה בנושא ואף הגיש אותה בעבר למקבלי ההחלטות. האם ימשיך בקידום האג'נדה לאיחוד גני תקווה עם קריית אונו גם בתפקידו הרשמי מטעת מועצת גני תקווה כנציג הציבור בחברה לפיתוח גני תקווה ימים יגידו.

יוסי קורן בתגובה – אני לא איש פוליטי, יש לי הרבה מה לתרום מנסיוני כאיש כלכלה, ואני יכול לתת מהידע שלי לטובת הישוב, כל זאת בהתנדבות. נפגשתי עם מי שנפגשתי והציעו לי את התפקיד והסכמתי. לא הייתי שותף לדרך הבחירה, יש לי רק קורות חיים באנגלית, כי אני עובד הרבה בחול.

זיו שמע  יועץ תקשורת מחברת יחסי הציבור פאר לוין –  מועצה מקומית גני תקווה, כגוף ציבורי, שלטוני מקומי, עונה לשאילתות עיתונאיות מכתבים מורשים ומערכות תקשורת מוכרות בלבד. כמועצה הדוגלת בשקיפות מלאה נשמח לענות לכל תושב דרך מדור פניות הציבור. ציבור יקר- כלל המידע מוצג בפניכם באתר המועצה, בדף הפייסבוק שלנו ובעיתונים המקומיים כדרך קבע.
נא לפרסם את התגובה במלואה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

איתן ןהמתנה. צילום: יהודית גולדנר

יהוד: ילדי אפריל קבלו הפתעה ליום ההולדת