יום ראשון , אפריל 5 2020
דף הבית / גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת של משרד הפנים

גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת של משרד הפנים

ועדת הביקורת פרסמה את דוח משרד הפנים לשנת 2016 ובו שורת ליקויים ואי סדרים בתחומי כינוס ועדות חובה, חריגות מנורמות ונהלים, חריגה מתקציבים וריכוזיות בנושא שכר עובדים. פרוטוקול דיון המועצה שהיה מפורסם באתר המועצה עד אתמול, חסום כרגע לצפייה.

פסולת בגני תקווה

מועצת גני תקווה אישרה את מסקנות דוח הביקורת של משרד הפנים ואיתה המלצות ועדת הביקורת של המועצה בראשות אלי אחי מרדכי, לתיקון הליקויים.
לקריאת דוח הביקורת המלא – לחצו כאן
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


מתוך דוח הביקורת של משרד הפנים עולה שורת ליקויים והתנהלות החורגת מהנחיות משרד הפנים לרשות מקומית. בין הליקויים: חריגה מתקציבים של פרויקטים, נבחנו לעומק 3 תבר"ים (תקציבים בלתי רגילים) , אחד הליקויים הבולטים "ההכנסות מהיטלי השבחה והשתתפות בעלים בעבודת פיתוח, המיועדת למימון קרן פיתוח, לא הופקדו בחשבונות נפרדים". על פי ההערכה מליוני שקלים שהועברו למועצה מקבלנים לא הופקדו בחשבון הקרן לפיתוח, שתפקידה לממן פרוקיטים במרחב הציבורי.
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים

במהלך הביקורת נמצא כי בשנת 2016 נקלטו שלושה עובדים בדרגת שכר בכירים, עוזרת ומנהלת לשכת ראש המועצה בשכר ברוטו של 8,558 אלף שח. מנהלת בית ספר תיכון בשכר של 19,989 אלף שח ואחראי מחשבים בעלות של 11,410 אלף שח. ועדת הביקורת של המועצה  מצאה לנכון להעיר כי "הוועדה מבקשת לכלול התוכנית הביקורת הפנימית של מבקרת המועצה לשנת 2018 את נושא ביקורת השכר,בשל הריכוזיות תחום זה על יד המועצה".
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים
עוד עלה מדוח הביקורת החריף של משרד הפנים כי הוועדה לאיכות הסביבה
, שהיא ועדת חובה ואמורה על פי הנחיות משרד הפנים להתכנס ארבע פעמים בשנה.  התכנסה בין השנים 2009-2013 רק שלוש פעמים. הפעם האחרונה שהתכנסה ועדת איכות הסביבה בגני תקווה היתה בשנת 2012. בשנת 2016 כלל לא התכנסה הוועדה, כל זאת בניגוד לחוק.
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים
עוד מצא דוח מבקר משרד הפנים, ליקוים רבים בכל התנהלות הרשות בכל הנוגע לפסולת בניין. מתוך הדוח עולה כי המועצה נוהגת לקבוע בחוזים עם הקבלנים כי עליהם לפנות את הפסולת כדין. לדברי מהנדס המועצה, מי שאמור לפקח על הנושא הוא מפקח הפרויקט. ביקורת משרד הפנים מצאה כי המועצה אינה מקיימת אכיפה ובקרה על קבלנים בנושאי פינוי פסולת בניין.
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים
עוד ליקוים שמצא דוח הביקורת של משרד הפנים, כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אינה מחייבת קבלנים לגרוס פסולת בניין. בנוסף , המועצה אינה מחייבת קבלנים לגרוס פסולת בפרויקטים ציבוריים. לאחרונה נחשפו על ידי תושבים מצבורים תת קרקעיים של פסולת בניין.
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים

עוד ליקוים שנמצאו, כי ועדות החובה שאמורת להתכנס כל רבעון, לא התכנסו בגני תקווה, בחלק מהוועדות עומדות ראש המועצה ליזי דלריצ'ה. הוועדה למיגור האלימות התכנסה רק פעמים, בראש הוועדה עומדת ראש המועצה. וועדת פיתוח ושיפור פני העיר בראשות סגן ראש המועצה דורון בן דקון, כלל לא התכנסה בשנת 2016. גם הוועדות למיגור האלימות ונגע הסמים, התכנסו רק פעמים ולא ארבע פעמים לפי הנחיות החוק. הועדה לאיכות הסביבה בראשות טל מתיתיהו כלל לא התכנסה בשנת 2016. הוועדה שהתכנסה מספר רב של פעמים היא ועדת רכש, 86 פעמים במהלך שנת 2016.
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים

עוד עולה מהנתונים של ביקורת משרד הפנים, כי בשנת 2016 חולקו תמיכות בסך של 572 אלף שח. מתוכן 262 אלף שח ל12 מוסדות דת בעיר. 2 מוסדות רווחה קיבלו 7000 שח. ארבעה גופים הקשורים לנוער קיבלו יחדיו 262 אלף שח.
גני תקווה – ליקוים בדוח הביקורת משרד הפנים

מועצת גני תקווה – סירבה למסור מידע לתושבים

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

דני וידיסלבסקי צילום מאסטר קלאס

הכוכב הגדול של הקורונה