שבת , ספטמבר 25 2021
דף הבית / גבעת שמואל: הסטודנטים תומכים בהעברת בר אילן לגבעת שמואל

גבעת שמואל: הסטודנטים תומכים בהעברת בר אילן לגבעת שמואל

ועדת הגבולות של משרד הפנים,  בראשות מנכ"ל משרד הפנים לשעבר גבי מימון,  ערכה היום סיור בגבעת שמואל, בר"ג  ובאוניברסיטת בר אילן, וזאת במסגרת בחינת בקשתה של עיריית גבעת שמואל לשייך את האוניברסיטה לשטחה המוניציפלי של העיר גבעת שמואל

אגודת הסטודנטים של בר אילן: תומכים בהעברת האוניברסיטה מרמת גן לגבעת שמואל

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן, דניאל תייר, הופיע בפני הוועדה, ציין את שיתוף הפעולה הרחב והמגוון,  עם העיר גבעת שמואל  לו זוכים הסטודנטים. תייר הדגיש כי יש להעביר את האוניברסיטה לאחריותה של עיריית גבעת שמואל במטרה להפוך לעיר אוניברסיטאית אמיתית שתתמוך בסטודנטים, תפתח מקומות תעסוקה חדשים, מעונות ועוד. "שיתוף פעולה בין אגודת סטודנטים ורשות מקומית יכול למנף את החוויה הסטודנטיאלית, להעניק נדבך משמעותי לחיי הקהילה בעיר ולגרום ליחסי גומלין הדדיים שמפרים הן את הסטודנט והן את הקהילה העירונית. אין ספק שהסטודנטים ירוויחו מן המעבר לעיר אוניברסיטאית שתפתח פתרונות תעסוקה לסטודנטים, תייצר שיתופי פעולה בתחום החינוך, תיזום אירועי תרבות משותפים, ותקים מתחם מעונות שיקל על בעיית הדיור באזורנו. מהרגע שנכנסתי לתפקיד, דלתם של ראש העיר ומנכ"ל גבעת שמואל היו פתוחים לפנינו במטרה לקיים שיתופי פעולה למען הסטודנטים והתושבים…. הלב והגוף שלנו בגבעת שמואל, רוב המוחלט של הסטודנטים גרים בגבעת שמואל, עובדים בגבעת שמואל, ולא רוצים להרגיש כמו ילדים חורגים".
אגודת הסטודנטים של בר אילן: תומכים בהעברת האוניברסיטה מרמת גן לגבעת שמואל
מלי חג'בי סגנית מחוז מרכז במשרד הפנים הצטרפה לעמדת מחוז ת"א במשרד הפנים שפורסמה בתחילת החודש ולעמדת מנהל התכנון ואמרה בדיון: "אנו תומכים בהעברת אוניברסיטת בר אילן לגבעת שמואל. בר אילן הינה חלק אינטגרלי מהעיר, מהחזון של העיר כעיר אוניברסיטאית ומתכנית המתאר שלה. רוב באי האוניברסיטה הם תושבי גבעת שמואל ואנו מאמינים שמצבה של האוניברסיטה יהיה טוב יותר תחת גבעת שמואל".

ראש עיריית גבעת שמואל, יוסי ברודני, הציג בפני הוועדה, שמתכנסת זו הפעם השלישית לדיון,  את עיקרי טיעוניה של גבעת שמואל לשיוך האוניברסיטה לתחומה  והצביע  על כך ש "גבעת שמואל ואוניברסיטת בר אילן הם מרקם חיים אחד ומרחב תכנוני אחד. החזון שלנו לעיר אוניברסיטאית יצעיד את בר אילן להישגים רבים והוא נכון לאוניברסיטה ולעיר. העברת האוניברסיטה תעשה טוב הן לבר אילן, הן לסטודנטים, הן לתושבי גבעת שמואל, ואף תאפשר  צדק חלוקתי ". עוד הציג ראש העיר את העובדה שאחוז ניכר מהסטודנטים והמרצים באוניברסיטה  מתגוררים בעיר, ובפועל גבעת שמואל היא זו שמעניקה לאוניברסיטה ולסטודנטים הלומדים בה כיום את כלל השירותים המוניציפאליים, בעוד הניתוק בין האוניברסיטה לעיר רמת-גן, השוכנת מעבר לכביש 4, ניכר לכל.
יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מבזק תאונת אופנוע

כביש 471: רוכב אופנוע נפצע בינוני