יום חמישי , יוני 4 2020
דף הבית / גבעת שמואל – תקציב העיר 153 מיליון שח

גבעת שמואל – תקציב העיר 153 מיליון שח

עיריית גבעת שמואל אישרה את תקציבה לשנה החדשה, 153 מיליון ₪, מתוכן 56 מיליון שח לטובת החינוך. גם השנה תסבסד העירייה את קייטנות הקיץ בהיקף מיליון ₪  בדומה לשנתיים האחרונות.

תקציב 2018 גבעת שמואל

בשנת 2018 תתמקד העירייה במספר פרויקטים ביניהם: קידום תכניות ופרוייקטים בחינוך,  הקמת הפארק העירוני החדש בדרום- מזרח העיר, חידוש בית העם, הקמת אולם ספורט ואודיטוריום עירוני, פתיחת מרכז לתשושי נפש, השלמת הקמתו (שלב ב') של התיכון הממלכתי, שדרוג וחידוש רחובות ברחבי העיר, פיתוח תשתיות עירוניות ועוד.

 בתום עבודת הכנה מקיפה וכוללת עליה שקדו הצוותים המקצועיים באגפי העירייה ובוועדותיה, ולאחר מספר ישיבות של הנהלת העיר אישרה מליאת העירייה את התקציב לשנת 2018. תקציב העירייה לשנת 2018 גובש תוך שימת דגש על השקעת מרבית הכספים להמשך שיפור השירות לתושב , רווחה, שיפור פני העיר, החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי .

בהמשך למגמת ההשקעה בחינוך שחרטה העירייה על דגלה, מהווה תקציב החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי 37 אחוז ! מסך תקציב העירייה ועומד על 56 מיליון ₪, הכוללים המשך קידום תכניות העשרה, תל"ן, תכנית חדשנות והעמקת תכנית לימוד, המשך פעילותו של התיכון הממלכתי ועוד. כן ממשיכה העירייה להשקיע סכומים גדולים בהיקף 2.2 מיליון ₪, בתנועות ומועדוני הנוער ובפעילות הנוער בעיר. ראש העיר יוסי ברודני התייחס ארוכות לתכנית החינוך והשקעת המשאבים הרחבה לקידום תכניות חדשות בדגש על מתן מענה לכל תלמיד ותלמידה, תכניות ופרוייקטים חדשים ועוד.

עוד עולה מהתקציב כי נמשכת מגמת הגידול שחלה בשנים האחרונות  בתקציב התרבות והספורט העומד על 10 מיליון ₪, זאת בהמשך להקמת אולם התרבות העירוני ובהתאם למדיניות העירייה להעשיר ולהרחיב את אירועי התרבות ופעילות הספורט  בעיר.

כ 20  מיליון ₪,  יופנו להמשך תנופת שיפור פני העיר ואיכות הסביבה. תקציב הרווחה עומד על 16.5 מיליון ₪ והוא כולל תמיכה למשפחות, מתן מענה לבני נוער וקידום נוער, מענה במסגרת התחנה לזוג ולמשפחה, קליטת עלייה והפעלת אולפן לעולים חדשים ועוד.

ראש העיר יוסי ברודני התייחס ואמר :" תקציב 2018 משקף היטב את יעדיה העיקריים של העירייה שמטרתם התמקדות בצרכי התושבים והמשך פיתוח העיר בדגש על חינוך ותרבות לכל שכבות האוכלוסייה. אנו ממשיכים בניהול אחראי מכוון מטרה וסדרי עדיפות ובהמשך לכך ייהנו גם בקיץ הקרוב תושבי העיר מסיבסוד קייטנות הקיץ. במקביל ממשיכה גבעת-שמואל ותושביה לזכות להישגים מרשימים בכל התחומים ובתוך כך בפרס משרד הפנים על התנהלותה הכספית התקינה של העירייה".

גם בשנה הקרובה, בדומה לשנים האחרונות, תמשיך העירייה לשמור על איזון תקציבי בתקציב השוטף כיאה לרשות יעילה ומתקדמת  המקפידה על התנהלות תקציבית אחראית ומודרנית .

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

צילום: באדיבות דוברות עיריית גב"ש

גבעת שמואל: חוגגים בזמן קורונה