יום רביעי , ינואר 22 2020
דף הבית / חדשות גבעת שמואל / גלנט בגבעת שמואל – "אנו נחזיר את השד האיראני לבקבוק"

גלנט בגבעת שמואל – "אנו נחזיר את השד האיראני לבקבוק"

השר יואב גלנט בשבת תרבות בגבעת שמואל :"נוצרה לישראל הזדמנות לעקור את איראן מסוריה ואנחנו ננצל את ההזדמנות הזו"

שבתרבות גבעת שמואל
שבתרבות גבעת שמואל

שר הבינוי וחבר הקבינט המדיני ביטחוני יואב גלנט אמר באירוע שבתרבות בגבעת שמואל כי "נוצרה לישראל הזדמנות לעקור את איראן מסוריה ואנחנו ננצל את ההזדמנות הזו. צריך להכות בברזל בעודו חם ולהשמיד כל זכר להתבססות האיראנית בסוריה. אנו נחזיר את השד האיראני לבקבוק. כמו שהאיראנים הגיעו לסוריה אפשר להוציא אותם משם".

לכתבות נוספות:
לקראת לג בעומר – הפנינג בטיחות
גם בגבעת שמואל – הורדה בארנונה למשרתי המילואים

שבתרבות גבעת שמואל
שבתרבות גבעת שמואל

אולם התרבות של גבעת שמואל היה מלא השבת מפה לפה. המתנ"ס שעמל על הפקת האירוע תזמן שלושה מרואיינים מרתקים כל אחד בתחומו כשעל מלאכת הראיון הופקד העיתונאי יואב לימור . השר יואב גלנט (אלוף במיל'), פרופ' אייל זיסר מומחה להיסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב, ורונית לב אל"מ במיל' תושבת הגבעה וחברה בארגונים ועמותות חברתיות.

לדברי גלנט, אנחנו נכנסים לרצף לא פשוט של אירועים נפיצים למדי. מהעברת השגרירות, יום ירושלים, יום הנכבה ועוד. החמאס, למרות חולשתו, מאד אגרסיבי. אנחנו צריכים להיות קשובים לכך ולא הכל לפתור רק בכוח. החמאס בחר בדרך של טרור ולא התפתחות. דרך הטרור נחסמה ברובה  והם יצרו פרובוקציה באמצעות שליחת אנשים לחזית הגדרות כדי שהדם הפלסטיני יגרור את ההתלהמות על ישראל. הקבינט הגדיר שלא נותנים לעבור את הגדר ובמינימום פגיעה בפלסטינים. אנחנו צריכים לנהל זאת בחוכמה. תסתכלו על ההיסטוריה – זה חוזר חלילה כמחזור של התגרות מלחמה ואתנחתא".

שבתרבות גבעת שמואל
שבתרבות גבעת שמואל

פרופ׳ אייל זיסר, שמרבה להתראיין  בנושאי העולם הערבי השיב לשאלה מה הסיכוי למהפכה באירן?  ״כל מי שמכיר את אירן יודע שזה יגיע. מדובר באומה ברובה חילונית. שתי המהפכות עזבו את הרכבת באירן אחת המהפכה האזרחית והשניה הגרעין. שתיהן תגענה. הגרעין כנראה קודם. בהתייחסו ליחסים עם ארה״ב אמר, כי טראמפ הוא נשיא ידידותי ולא ברור לגמרי מה מניע אותו לכך. הבעיה היא שהוא לא לנצח. אנחנו צריכים לזכור שיהיה גם נשיא אחר דמוקרטי ונצטרך לעבוד אתם גם. היכולת שלנו להתבסס על ארצות הברית מוגבלת עם כל היתרונות שהיא כוללת״.

בהתייחס למתיחות בצפון אמר זיסר, כי המשחק שלנו בצפון מאד עדין. ״אנחנו פוגעים באתרים, מחסנים ומצבורי נשק, שיותר קל מאשר פגיעה באנשי חיזבאללה ואירן כי זה יעורר מפץ בעייתי. לטווח ארוך מי שיסייע לנו וימנע את ההתבססות האירנית זה הרוסים ובשאר אסד. גם אם לא התכוון. הוא שרד כי חלקים גדולים בסוריה תמכו בו. הכיוון של אסד זה התאוששות. הוא חילוני וגם היה מוכן לנהל איתנו שיחות שלום בזמנו. המענה שלנו ייבנה מהתחרות הרוסית על השליטה מול אירן ורצונם לצמצם את ההתבססות שלא תיטב עימם והתחזקות אסד שלא ירצה לפעול רק כבובה אירנית".

שבתרבות גבעת שמואל
שבתרבות גבעת שמואל

רונית לב, שכאמור עוסקת במיזמים חברתיים  – ״העצוב שהיום הרווחה בערים פונים אלי או לאחרים כדי לסייע. אז אתה שואל את עצמך אז איפה המדינה?  התחלנו עם 50 חבילות לחג לשורדי שואה והיום מחלקים 150 שחיילים מחלקים לשורדים שיאפשר המשך קשר. למה הרווחה פנתה? זה בעייתי. מעורר הרבה טלטול ומחשבות איפה המדינה מול העמותות. העשייה החברתית של מתנדבים ועמותות נעשית מתוך מעורבות חברתית ואכפתיות. מקומם ועצוב לראות שגופי הרווחה בסוף פונים לעמותות לעזרה במקום שהמדינה תבנה את מערך הפתרונות".

לב ארגנה לאחרונה אירוע" גיבורות היופי" לניצולות שואה. ״זה התחיל במיזם שצה״ל מחבק את שורדי השואה. הרעיון בעיקר לשמח את ה 150000 שורדי השואה. במקרה הזה היה זה תחרות לגיבורות היופי ששרדו. היום לראות את התוצרים של מה שזה עושה זה נהדר. אם מצליחים להשיג חיוך רחב וזיכרונות טובים לשורדים – הצליח לנו. המשמעות זה המפגש שהם מחפשים. מעבר לבדידות ולבד. להגיע למשמעות לקשרים בלתי אמצעיים – זה החוזק״.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ראש העיר יוסי ברודני:עם משתתפות הסדנה

גבעת שמואל: סדנת הכנה לבנות ליום המא"ה לקראת גיוסן לצה"ל