יום רביעי , ינואר 22 2020
דף הבית / נדלן / פרויקט הפינוי בינוי הראשון בגבעת שמואל יוצא לדרך

פרויקט הפינוי בינוי הראשון בגבעת שמואל יוצא לדרך

החברה להתחדשות עירונית, יזמית הפרויקט, מפרסמת כי קיבלה לאחרונה מהוועדה המחוזית את אישור התוכנית לפרויקט הפינוי בינוי הראשון בעיר ברחוב בן גוריון. בעוד כחצי שנה יחל על פי הצפי הליך פינוי הדיירים ולאחריו הריסת הבניינים   

גבעת שמואל בן גוריון

פרויקט הפינוי בינוי הראשון בתולדות גבעת שמואל קיבל לאחרונה דחיפה דרמטית, לאחר שוועדת התכנון המחוזית אישרה את התב"ע לתוכנית לאחר התנגדויות. בחברה להתחדשות עירונית, יזמית הפרויקט, צופים כי היתר הבנייה יתקבל בתוך כחצי שנה. במסגרת הפרויקט ייהרסו 3 בניינים הכוללים 36 דירות על ציר בן גוריון 2-6,  ובמקומם ייבנו 2 מגדלים חדשים בני 15 קומות כל אחד ובסה"כ 144 דירות חדשות. כמו כן יכלול הפרויקט תוספת שטחי מסחר בשטח של 200 מ"ר.
לקריאת ההחלטה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לחצו כאן – גבעת שמואל פרוטוקול הועדה המחוזית לתוקף

בנוסף הגישה החברה להתחדשות עירונית בקשה לפינוי בינוי במתחם בן גוריון 10-16, במטרה לתת מענה לפיתוח סביבתי ופתרונות לבעיות תנועה באזור. מתחם בן גוריון 10-16 כולל כיום 4 בניינים ישנים בעלי 64 דירות. במקומם, עתידים להיבנות 3 בניינים חדשים בני כ-14 קומות כל אחד עם כ-225 דירות חדשות וכ- 1000 מ"ר שטחי מסחר.
בסך הכול יכלול כל הפרויקט העתידי בציר בן גוריון, אחד המרכזיים בעיר, 6 מגדלי מגורים בני כ- 370 דירות. על פי התוכנית, תמהיל הדירות בפרויקט יהיה מגוון ויכלול דירות 3, 4 ו-5 חדרים בגדלים שונים וכן דירות גג וגן. אדריכל הפרויקט הוא משרד שפיזמן שסל אדריכלים. לפרויקט זה שותפה קבוצת יובלים בבעלות איציק ברוך וטל גרסון, אשר מביאים עימם ניסיון ביצועי והנדסי רחב.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


לדברי עמי כחלון וטל גולדשטיין, מנכ"לים משותפים ובעלים בחברה להתחדשות עירונית: "אנו שמחים שהגענו לסוף התהליך ברחוב בן גוריון בעיר, זאת לאחר עבודה פרטנית עם הדיירים, העיריה והוועדה המחוזית. פרויקט זה מהווה פריצת דרך בגבעת שמואל ובשורה משמחת לתושבי העיר. אנו רואים בפרויקטים של התחדשות עירונית תהליך חברתי ראשון במעלה. לתושבי גבעת שמואל, כעיר חזקה עם אוכלוסייה מצוינת, מגיע שגם בעירם יקרו פרויקטים מסוג זה. הפרויקט תוכנן בקפידה בשמירה על כל הקווים המאפיינים של העירייה ותוך מתן מענה תכנוני כחלק מדרישות העירייה. אנו מקווים שפרויקט זה יהווה מודל לחיקוי להתחדשות עירונית בשאר חלקי העיר."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

ראש העיר יוסי ברודני:עם משתתפות הסדנה

גבעת שמואל: סדנת הכנה לבנות ליום המא"ה לקראת גיוסן לצה"ל