יום ראשון , דצמבר 8 2019
דף הבית / בעקבות ההתעללות בילדים – יותקנו מצלמות בגנים בגבעת שמואל

בעקבות ההתעללות בילדים – יותקנו מצלמות בגנים בגבעת שמואל

יוזמה ראשונה - עיריית גבעת שמואל תציב מצלמות במבני העירייה הפועלים כפעוטונים ומעונות יום פרטיים. 60 מצלמות מעקב יותקנו בגני הילדים. האם רשויות נוספות יצטרפו למהלך?

התעללות בילדים בגן

בעקבות מקרי ההתעללות והאלימות בפעוטונים ובמעונות ברחבי הארץ, החליטו בגבעת שמואל לנקוט יוזמה  להתקנת כ- 60 מצלמות במבני העירייה המשמשים כפעוטונים ומעונות יום לילדים בגילאים 0-3.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


המצלמות יפעלו עם תחילת שנת הלימודים הקרובה וישמשו את העירייה ואת הגורמים המקצועיים והביטחוניים בעת חרום או בעת אירוע חריג. עלות ההשקעה  של התקנת המצלמות בכל הגנים נאמדת בכ-75,000 ₪ ואותה תממן העירייה ללא השתתפות ההורים או הגנים.

מהעירייה נמסר עוד כי הם בוחנים כל העת את מערך ההשגחה והפיקוח על הפעוטונים וגני הילדים בעיר ורואים בנושא זה חשיבות רבה "לעירייה מערך של אנשי מקצוע מעולים, הפועלים בנושא זה עם משרד החינוך באופן צמוד ומקצועי לאורך השנה" אמרה מנהלת אגף החינוך, אתי דהן והוסיפה "בכוונתנו לפעול בכלים העירוניים העומדים לרשותנו כדי ליזום סדרת מפגשי העשרה, הדרכות והכשרות לכל צוותי החינוך בעיר ולקיים שיח פדגוגי בליווי אנשי מקצוע רלבנטיים לאורך השנה, בשיתוף וועדי ההורים וגורמי חינוך מקצועיים".

ראש העיר גבעת שמואל, יוסי ברודני: "למרות שעל פי החוק הקיים, אין ביכולתה ואין זה ומתפקידה של העירייה לאכוף את הפיקוח על מעונות שאינם בפיקוח ממשלתי, בכוונתו כרשות מקומית לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להמשיך להבטיח את ביטחונם ושלומם של ילדינו. אין ספק כי עצם הצבת המצלמות, תוכל להוות גורם הרתעה, שיגביר את תחושת הביטחון של ההורים והילדים בגנים אלו אולם, אני קורא גם להורים להמשיך לגלות ערנות ולהיות מעורבים וקשובים למתרחש  בפעוטונים ובמעונות היום הפרטיים, כדי להבטיח את שלומם של היקר לנו מכל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מיגון בסביון. צילום: אבי מנו

בטוחים מתמיד בסביון