יום רביעי , ינואר 22 2020
דף הבית / אור ירוק לתכנית פינוי בינוי "גיורא" בגבעת שמואל

אור ירוק לתכנית פינוי בינוי "גיורא" בגבעת שמואל

בית המשפט המחוזי ביטל את צו המניעה לקידום הפרויקט שהוצא לפני 20 שנה ע"י חברת מגדלי הזוהר (אפל). יוסי ברודני ראש העיר גבעת שמואל: " כפי שאני חוזר ואומר - טובתם ורווחתם של תושבי השכונה והעיר הם הדבר היחיד העומד  לנגד עיניי".

פינוי בינוי בגיורא
פינוי בינוי בגיורא

בשבוע שעבר דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישו החברות היזמיות על החלטת בית המשפט המחוזי מחודש מרץ האחרון לאחר שזה נענה לבקשת העירייה וביטל את צו המניעה שהיווה מכשול בהוצאתה של שכונת גיורא מהקיפאון המשפטי בו הייתה מצויה   ב 20 השנים האחרונות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


בהחלטה זו של בית המשפט העליון, הוסר כל חסם משפטי בהמשך קידום הפרויקט.

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות גבעת שמואללהצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? הכנסו לקבוצה  –  אתר החדשות של בקעת אונו

כידוע, במקביל להליך המשפטי המתנהל זה 20 שנה בעניין תכנית פינוי בינוי בשכונת גיורא, לקחה על עצמה העירייה,  בשנים האחרונות ובהשקעה של  3  מיליון ₪, להכין ולקדם את תוכנית פינוי הבינוי בגיורא. בחודש מרץ האחרון אף הצליחה העירייה לקדם את תכנית ההתחדשות העירונית של שכונת גיורא במסלול ותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) ובכך לחסוך  זמן משמעותי באישור התכנית עבור דיירי השכונה.

לצד זאת, פעלה העירייה נמרצות במישור המשפטי לביטול אותו צו מניעה,  מתוך הבנה כי משמעות ביטול הצו , בין היתר, סולל את הדרך לרשות מקרקעי ישראל ולמשרד השיכון להיות שותפים מלאים לתכנית ההתחדשות העירונית שמקדמת העירייה, דבר שלא היה באפשרותם לעשות כאשר צו המניעה היה תלוי ועומד בערכאות משפטיות.

ראש העיר יוסי ברודני:" כפי שאני חוזר ואומר – טובתם ורווחתם של תושבי השכונה והעיר הם הדבר היחיד העומד  לנגד עיניי. פעלנו בנחישות הן במישור התכנוני והן במישור המשפטי במטרה להביא קץ לסבלם רב השנים. לשמחתי, הצלחתנו הן בבית המשפט המחוזי והן בעליון לבטל את אותו  צו המניעה מלפני 20 שנה שהיווה חסם משפטי ואנו ממשיכים במרץ בקידום התכנית"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

שבוע הפוגה בחטיבת הביניים "יובלים"

שוברים את הכללים בבית ספר "יובלים"