יום חמישי , מאי 13 2021
דף הבית / אחרי 30 שנה – נדחתה תוכנית שכונת גיורא

אחרי 30 שנה – נדחתה תוכנית שכונת גיורא

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה גבעת שמואל דחתה את תכניתה של חברת היזם א.ב התחדשות עירונית בשכונת גיורא בעיר | בשנים האחרונות מקדמת עיריית גבעת שמואל ביוזמתה, תכנית להתחדשות עירונית בשכונת גיורא

שכונת גיורא גבעת שמואל

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעת שמואל, החליטה בסוף השבוע לדחות את תכניתו של היזם "א.ב התחדשות עירונית", לפינוי בינוי בשכונת גיורא בעיר. בנימוקי הוועדה נאמר כי "היזם הגיש את התכנית תוך התעלמות מוחלטת מהמגמות והתהליכים העירוניים והציג תכנון עמוס, מנותק, כפוי ולא הגיוני לאזור זה של העיר".


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק שלנו


עוד קבעה הוועדה כי תכניתו של היזם,  לא נותנת מענה למדיניות התכנון העירונית ולא ברור אילו פתרונות ושירותים עירוניים יכולים לתמוך את התכנון המוצע: גינות, פארקים, היבטים תחבורתיים – כיצד יפעל מערך התחבורה ומה ההשפעה של כמות כלי הרכב העצומה על רחובות העיר, תיאום תשתיות ועוד.

התחדשות עירונית גבעת שמואל
משרדי חברת א. ב התחדשות עירונית בגבעת שמואל

כזכור, בשנים האחרונות מקדמת עיריית גבעת שמואל ביוזמתה, תכנית להתחדשות עירונית בשכונת גיורא, בתאום עם כל משרדי הממשלה הרלוונטיים לרבות בנושאי תחבורה, סביבה, פרוגרמה ועוד.

לפני כחודש בתום עבודה מאומצת של העירייה – הן במישור המשפטי והן במישור התכנוני, הותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור), אישרה להפקדה את תכניתה של עיריית גבעת שמואל להתחדשות עירונית בשכונת גיורא וקבעה כי "התכנית כפי שהוגשה ע"י עיריית גבעת שמואל בשיתוף הרשות להתחדשות עירונית במשרד השיכון, רשות מקרקעי ישראל ומשרדי ממשלה נוספים, היא תכנית נכונה, ראויה, ברת ביצוע ומאוזנת המתחשבת בכלל הצרכים השכונתיים והכלל עירוניים".

ועדת הגבולות של משרד הפנים יצאה לדרך -הוועדה תדון בשינוי גבולות והכללתה של אוניברסיטת בר -אילן בתחומה המוניציפאלי של גבעת שמואל
יוסי ברודני- ראש העיר גבעת שמואל

בנוסף לטיעונים שנאמרו, ציינה הוועדה כי תכניתו של היזם "א.ב התחדשות עירונית", מתעלמת וסותרת לחלוטין את תכנית המתאר בהיבטים הבאים: תוספת משמעותית וגדולה של יח"ד למגורים בניגוד לקבוע בתכנית המתאר, נפחי בינוי מעבר לקבוע בתכנית המתאר, גובה בינוי החורג ממגבלת הגובה בתכנית המתאר, התעלמות מצירים ירוקים, שבילי הולכי רגל ואופניים והתחברות לרשת הירוקה בעיר. כמו כן, אין התייחסות להיבטים נופיים לרבות שטחים ירוקים פתוחים,, שבילי אופניים, צירים ירוקים, ועוד.

אדריכלית העיר טל אשכנזי: "התכנית המוצעת על ידי היזם "א.ב התחדשות עירונית", מתעלמת מתכנון זה ומעמיסה כמות יחידות דיור עצומה על השכונה והעיר ללא חשיבה ארוכת טווח וללא התאמה להתפתחות העתידית של העיר. בנוסף, תכנית זו מציגה ראייה תכנונית צרה המתעלמת מהיבטים עירוניים בסיסיים שלהם השפעה מהותית על איכות החיים של כלל תושבי העיר".

ראש העיר גבעת שמואל, יוסי ברודני: "תכנית העירייה להתחדשות עירונית בשכונת גיורא, נעשתה בהסתכלות עירונית רחבה תוך התחשבות בהיבטי תחבורה, פיתוח סביבתי, תשתיות, שבילי אופניים, חניות וריאות ירוקות וצפויה להביא לשיפור חזות העיר ואיכות החיים של תושבי שכונת גיורא בפרט ושל תושבי העיר בכלל. עיריית גבעת שמואל תמשיך לפעול בנחישות ובראיה עירונית רחבה, לאישור התכנית שהוגשה על ידה ולקידום מימושה בפועל לרווחתם של תושבי השכונה והעיר כולה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

8 תגובות

 1. כנראה שלראש העיר יש אינטרסים אחרים שהוא מקדם את תוכנית העיריה ודוחה יזם שבא ומשקיע מכספו הפרטי , אדוני ראש העיר אתה מבזבז כספי ציבור ! אפילו את המשכורת שלך אתה לא שווה

 2. אני לא יודעת מי שילם כדי שהכתבה הזאת תצא אבל מילה אחת נכונה אין שם, בתור אחת שחתמה ליזם אב התחדשות עירונית היזם עשה את התוכנית לפי התבע של העיריה.

 3. קצת מוזר שנשואת הכתבה, חב' א.ב. התחדשות עירונית, לא נתבקשה להגיב על הכתבה בטרם פרסומה.

 4. הכתבה הנל הינה כתבה ממומנת ולא אמינה ואיך אני יודעת זאת ?
  לא יכול להיות שלא ניתנה הזדמנות לא.ב התחדשות עירונית להגיב על הכתבה הזאת .
  כתבה לא מעניינת !!!!

 5. כתבה שיקרית ומגמתית.
  לא.ב. יש את רוב חתימות התושבים,ואנחנו לא נרפה מראש העיר עד שייתן לתושבי גיורא דירות מרווחות כפי שמגיע להם ולא תוספת של 18 מ"ר בלבד.

 6. אדוני ראש העיר מה אתה רוצה מאיתנו? איפה ישבנו בבית שלך ואכלנו מהאוכל שלך? , איפה הפרענו לך? לא מספיק עברנו בשקט בשקט מעל 20 שנה? מה נזכרת בפשוטי העם?.אנחנו רוב התושבים רוצים את חברת א.ב שתבנה לנו ורק הם את מתחם שיכון גיורא.דרך אגב אנחנו באים אלייך מחר בצורה מסודרת ומכובדת להזכיר לך שאנחנו אנשים כמו כולם. לא מצורעים.להתראות . רחל אזרד שיכון גיורא 20 גבעת שמואל.

 7. חדשות אונו הכתבה הינה ממומנת ובושו והכלמו על שלא נתתם הזדמנות הוגנת לחברת א. ב להגיב בצורה הוגנת מה שהופך את הכתבה שלכם ללא אמינה ולהזכירכם שכונת גיורה היא שכונה ברובה בבעלות פרטית ורק אנו התושבים נחליט מה יקרה בגורלה של השכונה חבל שראש העיר עושה דברים על דעת עצמו ולא בשיתוף התושבים והסכמתם ממש כסף מבוזבז על חשבון הציבור

 8. למה לא מתפרסמות תגובות קודמות?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

WhatsApp Image 2021-05-12 at 14.19.31

"לכתו של רון זו אבידה ענקית לאנושות"