יום רביעי , אוקטובר 23 2019
דף הבית / חדשות קריית אונו / קריית אונו במשחקי מבחן נגד הירידה

קריית אונו במשחקי מבחן נגד הירידה

הקבוצה של אפי סלמן עם החרב על הצוואר במטרה להימנע מנשירה לליגה א'. המשחק מול כפר קאסם קריטי לגורלה 

תמונות: צליל צור 
תמונות: צליל צור 

קבוצת הכדורסל עירוני קריית אונו, הייתה רחוקה ניצחון אחד, מהבטחת הישארות בליגה השלישית ללא צורך במשחקי המבחן בתום העונה הסדירה, אך לא השכילה לנצל את ההזדמנות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


ניר מטלון, שחקן העבר, מאמן את הקבוצה, כאשר אפי סלמן הוא יו"ר וגם הבעלים של עירוני קריית אונו. סלמן, לקח את הקבוצה תחת חסותו בשנת 2001 מהעירייה. "לפני 6-7 שנים החלטתי לקחת צעד קדימה – לקחנו דאבל בליגה ב': אליפות וגביע וגם אליפות בליגות הבכירות יותר", סיפר סלמן איך הכל התחיל.

לכתבות נוספות:

תמונות: צליל צור 
תמונות: צליל צור
הקבוצה קרויה ע"ש משה (שיקו) סבן ז"ל, חברו של אפי סלמן מהשירות הצבאי, שנהרג באסון המסוקים. לעירוני 'שיקו' קריית אונו זו עונה שלישית בליגה הארצית. "אנחנו קבוצה עם התקציב הנמוך ביותר.
"שתי הקבוצות שירדו ליגה היו עם תקציב גבוה מאיתנו", ציין סלמן. "העירייה לא משקיעה מספיק ואין ספונסרים", הוסיף הבעלים. עבור אפי סלמן, עירוני קריית אונו היא הרבה מעבר לקבוצת כדורסל.  בעלי הקבוצה מחלק את זמנו בין עסקיו הפרטיים לקבוצה. "יש ימים שאני יוצא בשש בבוקר וחוזר אחרי 12 בלילה", תיאר סלמן.
תמונות: צליל צור 
תמונות: צליל צור
בין הקבוצה הבוגרת למחלקת הנוער קיים שיתוף פעולה שמתבטא בשילובם של שחקני נוער בבוגרים, אולם להבדיל מקבוצות אחרות, הבוגרים לא יוצאים נשכרים ברמה הכספית, בזמן שמחלקת הנוער מנוהלת באופן פרטי תחת זיכיון."למחלקות הנוער יש יו"ר משלהם, כל אחד מנהל את הקבוצה שלו. מנסים לעשות שיתוף פעולה, אבל זה לא הולך", סיפר באכזבה סלמן. מן הראוי לציין, כי הקריה האקדמית אונו מנהלת את מחלקת הנוער.

תמונות: צליל צור 
תמונות: צליל צור
כאמור, עירוני קריית אונו נאבקת בימים אלה על חייה בליגה הארצית, כשהיא סוחבת הפסד אחד נגד קריית טבעון במסגרת משחקי המבחן. המשחק הקרוב מול כפר קאסם מליגה א' עלול לחרוץ את גורלו הקבוצה לירידה במקרה של הפסד ביתי. אפי סלמן מיהר להרגיע: "גם אם נרד נתאושש מהר ונחזיר. יש הרבה שחקנים שמגיעים אלינו, אחרי שוויתרו על לא מעט כסף בקבוצות אחרות, יש כאן משהו מיוחד". 
יוני  מורן, יוטב קוסטיקה, תום בסרגליק וארז קוחנסקי הם דוגמה לשחקנים שהתחברו למקום. בסגל הקבוצה ניתן למצוא 7 שחקנים שרצים עם הקבוצה מעל 3 שנים, ביטוי להמשכיות ולויאליות לאפי סלמן ולקבוצה.
סלמן ידע לספר  על אוהד וייס ונטע טוביה ככישרונות צעירים יוצאי מחלקת הנוער: "אוהד מתלבש ומשחק, נטע קצת פחות. שניהם תוצר קבוצת הנוער שלנו". יחד עם זאת, סלמן לא רואה כישרון יוצא דופן שעתיד לפרוץ מהמחלקה הצעירה: "אני לא רואה כישרונות בעתיד הקרוב שיכולים להשתלב בקבוצה הבוגרת". 
מה צופן העתיד לעירוני קריית אונו? לאפי סלמן חזון משלו: "מקווה למצוא שותף שייכנס יחד איתי ולהביא ספונסר שישקיע כדי להגיע לצמרת הליגה הארצית ואולי לחלום בגדול ולהעפיל לליגה הלאומית". ימים יגידו, בינתיים קריית אונו צריכה להילחם על הלחם והחמאה שלה במשחקי המבחן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

הקפות בקריית אונו

קריית אונו קיימה את אירוע ההקפות המסורתי