יום שישי , אוקטובר 23 2020
דף הבית / קריית אונו – תיכון בן צבי מקדם דו קיום

קריית אונו – תיכון בן צבי מקדם דו קיום

במסגרת חגיגות 70 שנה למדינת ישראל, תיכון בן צבי בקריית אונו מוביל יוזמה חינוכית של מפגשי תלמידים ממגזרים שונים בחברה הישראלית. השבוע נפגשו עם תלמידי מכסייפה, ישוב בדואי בנגב

תלמידי תיכון בן צבי מקריית אונו ותלמידי תיכון כסייפה

המיזם, שבו משתתפים כל תלמידי שכבת י"א, בראשותה של מנהלת השכבה, גב' שירלי חודטוב, מפגיש את תלמידי קריית אונו עם תלמידים מכל הארץ, מקבוצות אוכלוסייה שונות ויש להניח כי ההזדמנות שיצרו אנשי החינוך מאפשרים שיח מעמיק וחברי בין בני הנוער בגילאים אלה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


מורים ותלמידים מתיכון "בן צבי" שתי כיתות וצוות חינוכי שכלל: מורים, מנהל שכבה וסגן מנהל מתיכון "אלפארוק" בכסייפה, ישוב בדואי בנגב.

תלמידי התיכון לקחו חלק פעיל בהכנת הפעילויות ובהובלתן. גם מורים וסטודנטים של פרויקט "אקדמיה-כיתה" נרתמו בהתלהבות למען הצלחת האירוע. פרויקט זה של מפגשים מאפשר את חיזוק עבודת הצוות, כמו גם מעודד הקמת  מנהיגות צעירה מקרב התלמידים ולפעילות חינוכית ערכית של קבלת האחר הלכה למעשה. התיכון הכין תכנית אירוח עשירה ומגוונת: משחקי היכרות, סדנת אומנות – מעגלי שיתוף, מעבדת קסמים בכימיה, ריקודי עם, "נחל זורם", פעילות שיח בערבית ובעברית ותחנות ספורט חווייתיות.

התלמידים, הן מתיכון "אלפארוק" והן מתיכון "בן צבי" סיכמו כי המפגש לימד אותם שיש להם הרבה מהמשותף וכי המפגש הביא לידי שבירת מחסומים של בורות ודעות קדומות. תלמידת השכבה, עופרי אריאל, היטיבה לתאר זאת באומרה: "לקראת המפגש קצת חששתי, והופתעתי לטובה. הצוות הכין לנו פעילויות מגוונות, שבהן שוחחנו על התחביבים והעיסוקים ועל אורח החיים בכפר. המפגש היה חווייתי ומרגש כי הכרנו אנשים שהם חלק מהתרבות שלנו בארץ ישראל".
תלמידי תיכון בן צבי מקריית אונו ותלמידי תיכון כסייפה

בפרידה ציינו כל המשתתפים כי פעילות חינוכית ערכית מסוג זה היא ערובה ליצירת חברה שוויונית, סובלנית וסולידרית. מכתב שכתבו האורחים מביה"ס "אלפארוק" ביטא את מה שהרגיש הלב: "רצינו להגיד תודה, תודה אמתית, על אירוח למופת וחשיפה שלנו לכלל מרכיבי בית הספר. תודה על שנתתם לנו להיכנס ולהיפגש עם התלמידים המדהימים של בית הספר. תודה על הליווי הצמוד, על הסדנאות המושקעות.
תודה על הפגישה עם אנשי הצוות המסורים שעוררו רושם עז בכולנו כמורים לעתיד. ? תודה על המפגש עם התלמידים לשיחה במעגל שעוררה אף היא מחשבות רבות על חינוך ועבודה חינוכית במדינת ישראל היום.

אך יותר מכל רצינו לומר לכם תודה על העבודה המדהימה שאתם כצוות מחנכים ואנשי טיפול עושים. עבודת קודש חינוכית וחברתית שמעטות נעשות כמוה ברחבי הארץ. רצינו לחזק את ידיכם ולומר לכם המשיכו לעשות את העבודה המדהימה ומעוררת ההשראה שאתם עושים! אז מכולנו- תלמידים ומורים בית ספר אלפארוק כסייפה תודה, תודה, תודה רבה!"

בהמשך השבוע יארחו תלמידי תיכון "בן צבי" תלמידים מהישיבה התיכונית ומהאולפנא בגבעת שמואל ובשבוע הבא יוצאים לביקור ב"תיכון חדש" בכפר קאסם ובשני תיכונים, מהמגזרים המוסלמי והנוצרי, בשפרעם. בתיכון בן צבי מאמינים בחשיפה לפסיפס האנושי שמרכיב את חלקיה של החברה הישראלית ובעשייה חינוכית לבניית גשר בין כל חלקיה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

WhatsApp Image 2020-10-22 at 13.47.20

מוקירים תודה: האיש שעומד מאחורי כתיבת התרחישים לצה״ל