יום רביעי , יולי 28 2021
דף הבית / 3000 דירות חדשות בבית חולים תל השומר

3000 דירות חדשות בבית חולים תל השומר

הסכם בין משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל, ביה"ח שיבא ומשרד הבריאות לפינוי שטחים מבית החולים לטובת הקמת שכונת מגורים בהיקף של 3,000 יח"ד, בזכות הפינוי יסלל כביש משה לוי משכונת קריית אונו לאלוף שדה

3000 יחידות דיור בבית החולים תל השומר

פינוי 240 דונם משטח בית החולים תל השומר לטובת הקמת שכונה חדשה עם 3000 יחידות דיור חדשות. על פי ההסכם 1100 דירות מתוך ה 3,000 יוקצו לשכירות. הסגל הרפואי של תל השומר יקבל עדיפות בפרויקט ההשכרה בהיקף של 600 דירות. בעקבות הפינוי של שיכוני הרופאים הוותיקים ייהנו תושבי קריית אונו מסלילת כבישים חדשים ישירות לצומת אלוף שדה.
על שטחי בית החולים שיבא תוכננו בשנים האחרונות שתי תוכניות משמעותיות לבינוי של 3,000 יחידות דיור וכבישים נדרשים להקלת מצוקת התנועה באיזור בקעת אונו וסביבות בית החולים.
היום, חתמו שר האוצר משה כחלון, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, מנהל רמ"י עדיאל שמרון, מנהל ביה"ח שיבא איציק קרייס ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, על הסכם היסטורי לפינוי חלקים מבית החולים תל השומר לטובת בניית 3000 יח"ד. רשות מקרקעי ישראל תממן את עלויות העתקת מבני בית החולים המתפנים בהיקף של כ 1.2 מיליארד ₪.
3000 יחידות דיור בבית החולים תל השומר


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


תוכנית שיכון הרופאים אשר אושרה בראשית 2013 כוללת 1,680 יחידות דיור, מהן 1,100 להשכרה. תוכנית ותמ"ל 1002 שאושרה בשנת 2005 כוללת 2,200 יח"ד, מהן 1,200 על שטחי בית החולים והיתרה על שטח המחנה הצבאי תל השומר. מימוש תוכניות אלה היה מותנה בהסכם עם בית החולים על תנאי פינוי מבני בית החולים הנמצאים כיום בתחומו. לאחר מו"מ שנמשך מזה מספר שנים הגיעו בית החולים, רמ"י משרד האוצר ומשרד הבריאות להסכמות על פינוי 240 דונם משטח בית החולים הנכלל בתוכניות אלו. בית החולים יתוקצב על ידי רמ"י בהיקף של 1.1 מיליארד ₪ לטובת הקמת מבנים חלופים ושדרוג תשתיות המפונות במסגרת ההסכם.

כחלק מההסכם ייהרסו כ-590 דירות ישנות הנמצאות בשטח בית החולים במבנים מיושנים. סגלים רפואיים מבית החולים יקבלו עדיפות באכלוס כ-600 דירות במסגרת הדירות להשכרה אשר ישווקו במסגרת פרוייקט תוכנית שיכון הרופאים וזאת בהנחה של 30% ממחיר השוק. מכרזים ראשונים מכוח ההסכם יפורסמו עוד השנה
שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון: "מדובר בהסכם אסטרטגי המשלב מענה לשתי מטרות מרכזיות של משרד האוצר: חיזוק מערכת הרפואה הציבורית ופתרון משבר הדיור. ההסכם יאפשר הקמת אלפי יחידות דיור בלב איזורי הביקוש. המשאבים שיתקבלו כתוצאה ממהסכם ישמשו לחיזוק מערכת הרפואה הציבורית בישראל. הקמת עיר הבריאות בשיבא תניח את התשתית לרפואה מתקדמת, חדשנית, מקצועית ופורצת דרך לטובת כלל תושבי מדינת ישראל."

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: "משרד הבריאות שמח להשתלב במאמץ הלאומי לקידום הבנייה לצד שמירה על האינטרסים של המטופלים, של בית החולים ושל הסגל הרפואי". אני שמח כי במסגרת ההסכם יקבלו סגלי בית החולים עדיפות באכלוס של 600 דירות מודרניות ובמחיר מופחת ממחיר השוק, כך שיוכלו להתגורר בסמיכות למקום עבודתם".

מנהל ביה"ח, ד"ר איציק קרייס מסר: ההסכם משתלב בתוכנית בית החולים להפוך לעיר בריאות. תקציבי ההסכם ישולבו בתקציבי הפיתוח של בית החולים ויסייעו לבית החולים לשנות את פניו במסגרת תוכנית "התנופה 1" ויאפשר לבית החולים שדרוג משמעותי לטובת ציבור המטופלים".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ירין כהן אח של הדר כהן ז"ל. קרדיט צילום: דוברות המשטרה.

בדרכה של הדר כהן ז"ל: אחיה ירין סיים קורס לוחמי מג"ב