יום שלישי , ספטמבר 21 2021
דף הבית / בתוך שלוש שנים – המהפכה התרבותית של קריית אונו

בתוך שלוש שנים – המהפכה התרבותית של קריית אונו

קריית אונו, הפכה מזמן לעיר מובילת החינוך והתרבות בבקעת אונו, כעת ממשיך ראש העיר את המהפכה עם הקמת קריית חינוך ותרבות בלב העיר. ישראל גל ראש העיר: "ההחלטה האסטרטגית שקבלה מועצת העיר שלנו השבוע, תשנה את פני העיר למשך שנים רבות. פנינת החינוך, התרבות והפנאי העירונית, תמוקם מעתה בלב העיר שלנו"

מהפיכת התרבות בקריית אונו

בשורה תרבותית לעיר קריית אונו:  עיריית קריית אונו תקים פנינת תרבות וחינוך בלב העיר. הקריה האקדמית אונו תפנה את שטחיה בלב העיר קריית אונו לטובת מעבר של כל שלוחותיה למבנה חדש שיוקם במתחם התעסוקה העסקים, המסחר והפנאי, שיהיה ה- City  החדש של בקעת אונו, בצומת סביון.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


עפ"י התכנון, תעבור הקריה האקדמית אונו, למתחם התעסוקה המתפתח של קריית אונו בצומת סביון, בקרבת תחנת כיבוי האש, שם תוקם המכללה במבנה בגודל של בין 15,000 מ"ר ל- 22,000 מ"ר, בו תרכז את כל פעילותה באזור. בכך תצטרף הקריה האקדמית אונו, ל"סיטי בקעת אונו", מרכז העסקים, המסחר, הבילוי והפנאי המודרני, הייחודי מסוגו בארץ ובאזור, שיוקם בסטנדרט עיצוב בין לאומי.

מהפיכת התרבות בקריית אונו

מועצת העיר קריית אונו בישיבתה בשבוע שעבר החליטה לייעד את המבנים שיתפנו לטובת מתחם חינוך, תרבות ופנאי וכך לכל הילדים ובני הנוער חובבי המוסיקה, יעמוד מבנה חדש, מתקדם ורחב ידיים שיועבר לידי הקונסרבטוריון העירוני, עם חדרי לימוד רבים ואולם חזרות משוכלל.

האולם הגדול במתחם שברחוב צה"ל ישופץ ויהיה להיכל התרבות העירוני ולצידו חדרי חוגים ופעילויות שיהוו את מרכז התרבות החדש של העיר.

המבנה המשמש ללימודי תואר שני, ברחוב נהר הירדן, מיועד מיועד לפעילות המתנ"ס העירוני עם אולמות מחול, אמנות וחוגים ובו ישכון מרכז האמנויות אשר צר היום מלהכיל את כל הלומדים בו. גם ל"יד לבנים" יועד מקום נכבד ולאחת הקומות יועברו משרדי הנהלת המתנ"ס.

על מגרש החנייה שלצד מבנה המתנ"ס החדש יוקם בית ספר על יסודי, לטובת אוכלוסיית התלמידים בעיר, בהתאם לצפי גידול האוכלוסייה.

ממהלך זה יהנו גם תושבי הסביבה אשר יזכו למרחב ציבורי רחב ופנוי יותר אשר יביא גם להקלה ניכרת בתנועה ובחנייה. כ- 3,000 עד 5,000 כלי רכב הנכנסים היום ללב העיר לא יגיעו יותר והקהל אשר יגיע לאירועים ולפעילויות בקריית החינוך והתרבות החדשה יהיו בעיקר תושבי העיר אשר יעשו דרכם גם ברגל, באופניים ובתחבורה ציבורית וכמובן יזכו למרכז חינוך ותרבות סמוך לביתם.

ישראל גל

ישראל גל ראש העיר קריית אונו מסר: "ההחלטה האסטרטגית שקבלה מועצת העיר שלנו השבוע, תשנה את פני העיר למשך שנים רבות. פנינת החינוך, התרבות והפנאי העירונית, תמוקם מעתה בלב העיר שלנו. גופי התרבות העירוניים יקבלו אכסניה הולמת. יהיה מקום נרחב לכל חוגי המתנ"ס ומגוון פעילויותיו והאולם הראשי ישופץ ויהפוך למתקן תרבות מתקדם. נוסיף לכך את פיתוחה של החורשה לאורך ציר דורי הנסלל בימים אלה, עם שבילי אופניים והליכה, מתקני משחקים וכושר, יחד עם מגרשי החנייה שבמקום, וקבלנו פנינת תרבות וחינוך חדשה בליבה של העיר שלנו. אני מבקש להודות לצוות שלנו, שהוביל את ההליך הרגולטורי והתכנוני המורכב וכמובן לסגניי ולחבריי במועצת העיר שהצביעו פה אחד בעד התכנית"

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

4 תגובות

  1. בלב העיר… גם אם תחזרו על זה 100 פעם זה לא יהיה נכון, רק יישאר מגוחך כי איפה הקריה ואיפה לב העיר.
    היוזמה עצמה מבורכת.

  2. תן לאסי הירשפלד לנהל את זה. הוא עושה את זה נפלא בספרייה. בלעדיו לא הייתה תרבות בקרית אונו.

  3. ומה עם הקיר טיפוס???, לפני שבועיים בגלל רשלנות העירייה נסגא קיר הטיפוס אחרי 30 שנות פעילות ומאות ילדי החוגי, הנבחרות, אנשי בית הלוחם ואלפי מטפסים אחרים נותרו ללא מענה

  4. תוך 3 שנים? אשרי המרמין!
    הבטיחו שחטיבת פרס תיפתח במבנה קיים חודשיים אחרי שנת הלימודים הקודמת. סוף השנה הגיע והתלמידים עדיין למדו במיקום ה"זמני" …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עמית עשהאל. צילום: באדיבות עמית עשהאל

הנס של עמית עשהאל