יום רביעי , ינואר 29 2020
דף הבית / יוצאים מהארון – אירוע גאווה ראשון לבני נוער בקריית אונו

יוצאים מהארון – אירוע גאווה ראשון לבני נוער בקריית אונו

מפסיקים להתבייש - אירוע הגאווה הראשון לבני נוער בעיר שאורגן על ידי מחלקת הנוער והצעירים ועל ידי חניכות קבוצת "איגי", ארגון הנוער הגאה של בקעת אונו.

אירוע גאוה לנוער בקרית אונו

עשרות בני נוער וצעירים הגיעו ל"יאנוש", מועדון הנוער העירוני, צפו בטקס והשתתפו במעגלי שיח. הטקס הונחה על ידי חניכות איגי שנשאו נאום מרגש, בו פנו אל הקהל, שמנה אנשי חינוך, בני ובנות נוער, צעירים וצעירות, וביקשו מהם לקחת אחריות על חייהם של בני ובנות הנוער הגאים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


בין דבריהן: "בידיים שלכם נמצא הכוח ליצור מרחב חברתי ולימודי בטוח לנוער גאה. אנחנו מאמינות שנוכל להמעיט את האלימות, הבורות וחוסר ההבנה כלפינו בדרך של חינוך לקבלה, לאהבה, לרעות ובעיקר לשוויון."

נציגי תנועות הנוער נשאו את דבריהם והדגישו את אחריותם, כדור העתיד, להשפיע ולאפשר מרחב בטוח לכולם על ידי פיתוח מנהיגות מייצרת שינוי ועידוד של נקיטת עמדה.

עוד נשאו דברים: ירון יעקבי, המשנה לראש העיר ומחזיק תיק הנוער והצעירים, רן שלהבי, סמנכ"ל האגודה למען הלהט״ב בישראל, אביחי אברבנאל, ממובילי הקהילה הדתית הגאה ותושב העיר ומקס עילם,  במהלך הטקס נערכו הופעות של הזמרת עלמה קלברמן ושל מלכת הדראג שובית אפריואס .

בסיום הטקס התקיימו מעגלי שיח בנושא נוער להטב״י, נערכו דיונים כנים ועמוקים במטרה לבחון מה ניתן לעשות על מנת ליצר שינוי ולחנך לערבות הדדית וקבלה בכל המרחבים.

ירון יעקבי: " אני שמח לראות כי בקריית אונו קהילה גאה שלוקחת חלק בחיי החברה ואף יותר שמח לראות את תושבי העיר וחברי תנועות הנוער מחבקים באהבה כל אדם ומנצלים כל סיבה למסיבה והנאה. תקוותי כי בשנה הבאה נשכיל לפתוח את האירוע בפני יותר תושבים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מרכז מורשת יהדות בבל. -צילום: יהודה כץ

51 שנה להוצאתם להורג של תשעת היהודים בבגדאד