שבת , אוגוסט 8 2020
דף הבית / קריית אונו – בית המשפט מחק את עתירת האופוזיציה נגד העירייה

קריית אונו – בית המשפט מחק את עתירת האופוזיציה נגד העירייה

חברי האופוזיציה הגישו עתירה לבית המשפט לפרסם את שמות הזוכים בהגרלת דירות בעיר. בית המשפט מחק את העתירה ודרש מהיועץ המשפטי להמציא לעותרים דיווח עליה. ראש העיר: מחיקת העתירה מחזקת את עמדת העירייה. מנגד, יו"ר האופוזיציה,מיכלס: לא נירתע מהגשת עתירה נוספת בעניין.

גיל מיכליס
גיל מיכליס
חברי האופוזיציה במועצת העיר היוצאת בקריית אונו הגישו לפני הבחירות העירוניות בשנת 2018 עתירה מנהלית נגד עיריית קריית אונו והעומד בראשה, בעניין ההגרלה שנערכה בשנת 2016 בה הגרילו תושבי העיר זכות לרכוש דירה בהנחה כדי לעודד צעירים להישאר ולגור בעיר.

השבוע.14.1, כבוד השופטת אסתר נחליאלי חיאט מחקה את העתירה, לאחר שציינה כי היועץ המשפטי לעירייה ימציא לעותרים דיווח, כי כל הזוכים עונים לקריטריונים שנקבעו כתנאי לזכייה בהגרלה.

קריית אונו
דירות בקריית אונו
בעיריית קריית אונו בירכו על החלטת השופטת ונמסר כי ימשיכו לקדם פרויקטים לזוגות צעירים בעיר. ישראל גל, ראש העיר קריית אונו: "מדיניות העירייה הינה לפעול למען הצעירים בעיר, כדי שיוכלו לרכוש דירה בקריית אונו במחיר מוזל ולגור בקרבת בני משפחתם. לשם כך פועלת העירייה תוך שיתוף פעולה עם החברות הבונות בעיר, להפחתת מחיר הדירות לאוכלוסיה זו.
מחיקת העתירה מחזקת את עמדת העירייה לגבי חיוניות מהלכים מסוג זה ואנו נמשיך גם בעתיד למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו להשיב את ילדינו הביתה, לרכוש דירה במחיר שפוי, ולבנות בה את עתידם, במגורים וגם במקומות תעסוקה הקרובים לבית. אני מצר על כי חברי האופוזיציה פועלים נגד האינטרס הציבורי ונגד הזוגות הצעירים תושבי העיר".
מנגד, חברי האופוזיציה שעתרו לבימ"ש דווקא רואים בהחלטה המשפטית הצלחה. לדעתם, זהו צעד קטן בדרך הארוכה לחשיפת האמת שמסביב להגרלת הדירות בהנחה לזוגות צעירים תושבי קריית אונו שנערכה באוגוסט 2016. לעניות דעתם, זו הצלחה ראשונית של חברי האופוזיציה בקריית אונו במאבקם לחשוף לעיני הציבור את האמת ולהסיר את הערפל מסביב להגרלת הזכות לרכוש דירת 3 חדרים, אשר נערכה באוגוסט 2016  בשיתוף ופיקוח עיריית קריית אונו.
חבר מועצת קריית אונו, עו"ד גיל מיכלס, ראש סיעת יש עתיד עם לב בקריית אונו: "ההחלטה ניתנה בעתירה שנאלצנו להגיש נגד ראש העיר ועיריית קריית אונו, אחרי שבמשך למעלה משנתיים ראש העיר עשה כל שביכולתו על מנת לסכל את ניסיונות חברי מועצת העיר לוודא, כי אכן כל הזוכים בהגרלת הדירות בהנחה היו אכן זכאים תושבי קריית אונו, וכי לא היה להם קשר לנבחרי הציבור בעיר ו/או לעובדי העירייה שהיו מעורבים באישור ו/או קידום הפרויקט לבניית הדירות.
הצו ניתן למרות שהעירייה ביקשה לדחות את העתירה על הסף, וזאת אחרי שבאת כח העירייה הודתה לראשונה במהלך הדיון בבית המשפט – "זהות הזוכים ועמידתם בקריטריונים מצויה אצל היועץ המשפטי של העירייה ", וזאת אחרי למעלה משנתיים בהם נטען, כי לעירייה אין את רשימת הזוכים,  ולאחר שבית המשפט קבע, כי בהגרלה מהסוג הזה בה הייתה העירייה שותפה – "יש לחשוף בפני תושבי העיר בין שהגישו מועמדותם להגרלה ובין שלא."
עו"ד מיכלס רואה בהחלטת בימ"ש הישג לא מבוטל: '"הצו שנתן בית המשפט הינו צעד ראשון לחשיפת כל המידע סביב ההגרלה בפני הציבור. יש לנו סבלנות, אנחנו לא נרפה ולא נשקוט עד שהציבור יקבל תמונה מלאה לגבי ההגרלה הזו וזהות הזוכים בה. לאחר שנקבל את המסמכים וההצהרות של היועץ המשפטי לעירייה נשקול כיצד למצות את מלוא ההליכים העומדים לרשותנו, הן כחברי מועצה על פי פקודת העיריות והן על פי חוק חופש המידע, ולא נירתע מהגשת עתירה נוספת בעניין.".

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

חן ונאור. Joe and Go צילום: צוות בית הקפה

קופצים כיתה: חברי הילדות שהגשימו חלום