יום שלישי , יולי 14 2020
דף הבית / רב העיר אור יהודה: חיזרו להתפלל מחוץ לבתי הכנסת

רב העיר אור יהודה: חיזרו להתפלל מחוץ לבתי הכנסת

על רקע העלייה ברמת התחלואה באור יהודה בימים האחרונים, החליטו יחד ראש העיר, ליאת שוחט, ורב העיר, הרב ציון כהן, להגביל את התפילות בבתי הכנסת ולקיים אותן אך ורק במרחב הפתוח. ההחלטה התקבלה מתוך חשש שקיום תפילות במבני בתי הכנסת עלולים להגדיל עוד יותר את כמות הנדבקים

הרב ציון כהן וראש העיר ליאת שוחט
צילום: ישראל פנחסוב

במכתב שכתב רב העיר ציון כהן –  "לאחי ורעי גבאי בית הכנסת הע"י שלום ורוב ברכה, לאור ההתפתחות המדאיגה בהתפשטות נגיף הקורונה בעירנו, עד כדי שעשרות מתושבי העיר נדבקו רק לאחרונה ומאות אזרחים נמצאים בבידוד. בהחלטה משותפת עם ראש העיר, הגב' ליאת שוחט, הנני פונה בזאת בבקשה רבה לאחיי הגבאים, חובה על כל אחד מאתנו לעמוד על המשמר למטרת מיגור הנגיף, ומעתה לקיים את התפילות בימי חול ושבת רק במרחבים פתוחים מחוץ  לבתי הכנסת.


  הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


"כולנו זוכרים היטב שאחד ממוקדי ההדבקה המשמעותיים ביותר בגל הראשון היה בבתי הכנסת, ואף אחד מאיתנו לא רוצה לחזור למקום הזה", מציינת ראש העיר, ליאת שוחט. "יש לנו מטרה אחת לנגד עינינו והיא לגרום לצמצום התחלואה ברחבי העיר, כל זאת באמצעות פעולות נוספות שאנחנו מבצעים במקביל ועוד נמשיך לבצע. בריאות התושבים היא מעל הכול וגבאי בתי הכנסת קיבלו את ההנחיה הזו בהבנה".

בהתאם להנחיות משרד הבריאות הלכה למעשה מפרסם הרב שורת הוראות:

1. שמירת מרחק של 2 מטרים בין אדם לאדם.

2. להימנע מכל מגע פיזי כולל חיבוקים ולחיצת ידיים.

3. שימוש בספרים אישיים, כולל סידורים וחומשים.

4. היגיינת הידיים ע"י חומר אלכוג'ל או שטיפה בסבון ידיים.

5. לעטות מסכה המכסה את הפה ואת האף.

למנות בכל מקום תפילה או התכנסות, אחראי שיעקוב אחר מילוי ההוראות ושיוודא שאין מי מהנוכחים שפיתח תסמינים שמעידים על אפשרות להדבקה בנגיף.

רב העיר, הרב ציון כהן, מוסיף: "אני קורא לאחי ורעי גבאי בתי הכנסת להישמע להנחיות החדשות בעקבות מקרי ההדבקה האחרונים. חובה על כל אחד מאיתנו לעמוד על המשמר למטרת מיגור הנגיף, ומעתה לקיים את התפילות בימי חול ושבת רק במרחבים פתוחים מחוץ לבתי הכנסת בהתאם להנחיות הלכה ולמעשה. ברוך אשר יקים את דברי התורה הזאת כי היא חיינו, התורה הקדושה מצווה אותנו על החיוב של 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם', לא עת לחשות, חלילה מלהקל ראש בדברים הנשאים ועומדים ברומו של עולם הדוחה כל מצוות שבתורה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

גבעת שמואל

גבעת שמואל: חלוקת שי לתלמידי כיתות י"ב לקראת גיוסם לצה"ל