יום רביעי , יוני 16 2021
דף הבית / 100 אלף שח ישלם חבר מועצה לסגן ראש עיריית אור יהודה

100 אלף שח ישלם חבר מועצה לסגן ראש עיריית אור יהודה

בלעדי לאתר אונו ניוז - בית המשפט חייב את חבר מועצת העיר אור יהודה דוד חיון לשלם 100 אלף שח לסגן ראש העיר עוזי אהרון בעקבות תביעת לשון הרע על פוסט בפייסבוק.

דוד חיון

עוד תביעה של לשון הרע כנגד נבחר ציבור באור יהודה. לפני מספר חודשיים זכתה ראש העיר ליאת שוחט בתביעת לשון הרע כנגד תושב העיר נופי דדוש וזכתה ב200 אלף שח. כעת מרשיע בית המשפט השלום בראשון לציון, את חבר מועצת העיר אור יהודה,  דוד חיון בעבירת 'לשון הרע' ומחייב אותו לשלם 100 אלף שח לסגן ראש העיר עוזי אהרון.
לכתבות נוספות –

ליאת שוחט תובעת את נופי דדוש על 200 אלף שח על לשון הרע


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


צו הריסה לביתו של דוד חיון

תחילתה של הפרשה בחודש יולי 2017 בעקבות סדרת פוסטים בקבוצת הפייסבוק 'מדברים אור יהודה', שם, נטען בכתב התביעה, תקף וביזה חבר המועצה חיון את סגן ראש העיר. "עניינה של תביעה זו, הינה בשימוש וניצול בוטה לרעה, של הנתבע, בכוח הטמון ברשתות החברתיות, במטרה להכפיש ולגרום נזק של ממש לתובע, באמצעות שקרי, מכפיש ומבזה, המכיל טענות קשות וחמורות נגד התובע, טענות אשר אין בינם לבין המציאות דבר" כך כתב עורך הדין ערן סגל אשר ייצג את עוזי אהרון במשפט.

כתב תביעת לשון הרע
כתב תביעת לשון הרע

"פרסום זה של הנתבע, נעשה מתוך ידיעה כי איננו אמת, במטרה לגרום נזק של ממש, ככל שניתן לתובע, לפגוע בשמו הטוב, להרע לו ולהשימו לקלס ולצנינים בעיני הציבור כולו."

חלק מהאשמות עליהם הורשע דוד חיון עוסקות בדיונים בקבוצת הפייסבוק בין תושבים המתנגדים לראש העיר שוחט כך כתב דוד חיון בקבוצה – "ברגע שסגן ראש העיר ומחזיק וועדות כל כך חשובות, מגיע לחבר מועצה ומאיים עליו, זה הגרוע שבגרועים. מי שמשתמש בכוח המשרה נגד מתנגדיו, לא ראוי לשמש נציג ציבור".
כתב תביעת לשון הרע

מספר ימים אחרי פרסום הדברים המכפישים בקבוצת הפייסבוק פנה עורך הדין ערן סגל לחבר המועצה חיון בדרישה להסיר את הפרסום ולהתנצל בפני סגן ראש העיר עוזי אהרון, אך זה התעלם מבקשתו וכך נסללה הדרך לתביעת לשון הרע.

כתב תביעת לשון הרע

חיון, חבר מועצה מטעם הבית היהודי, הוזכר לפני מספר חודשים לאחר שביצע חריגות בנייה משמעותיות והשתלט על שטחי ציבור, חריגות שגרמו לעירייה להרוס את ביתו.

כאמור בית המשפט החליט להרשיע את דוד חיון בהעדר דיון משפטי מאחר ולא הוגש כתב הגנה, קיבל בית המשפט את התביעה במלואה. בית המשפט החליט כי חיון ישלם פיצויים של 100 אלף שקלים לעוזי אהרון, 11,800 שכר טרחה לעורך דינו.

דוד חיון סרב להגיב לדברים בכתבה.

סגן ראש העיר עוזי אהרון – "כרגע סיימנו את ספירת העומר ואני לא רוצה לדבר סרה על אנשים. המסקנה המתבקשת מפסק הדין שכל אחד צריך לדעת אם הוא מלכלכך צריך לשלם. זאת ההזדמנות לקרוא לכולם לפני מערכת הבחירות לקחת אחריות על הדברים שהם כותבים או אומרים וכל אחד צריך לשמור על טוהר הלשון. אני מציע לכל אחד להתגאות במה שהוא טוב ולא להכפיש אחרים.

עוזי אהרון
עוזי אהרון

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

בא לעיר מיזם חדש: הושק הרכב השיתופי בקריית אונו