יום שישי , ספטמבר 25 2020
דף הבית / האם מחדל גרם למותו של תושב אור יהודה

האם מחדל גרם למותו של תושב אור יהודה

באמצע חגיגות יום העצמאות, במנגל משפחתי, חש ישראל דהוקי ברע אך סרב שיזמינו עבורו אמבולנס. ביחד עם אחיו, הגיעו לתחנת מד"א באור יהודה, שם לא נמצאו צוותי חירום. אחרי דקות ארוכות, נסעו עצמאית לבית החולים, שם נפטר אחרי ארוע לבבי

תחנת מדא באור יהודה

משפחתו של חיים דהוקי עצובים וכועסים על מותו המיותר של בן משפחתם. קרובי המשפחה זועקים איך ייתכן כי תחנת מגן דוד אדום באור יהודה לא מאוישת 24 שעות ביממה בצוותי חירום היכולים להעניק טיפול רפואי למי שמגיע אליהם.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


וואטסאפ אור יהודה

דובר מד"א מגיב – "מדובר בנקודת הזנקה לאמבולנסים ולא מיועדת לטיפולי מרפאה. הצוותים הרפואיים היו עסוקים בקריאות חירום אחרות".

בקול חנוק מבכי, משחזר אחיו, חיים, את הדקות האחרונות של אחיו ישראל. היינו כל המשפחה במנגל משפחתי של יום העצמאות, לקראת השעה 16 בא אלי אחי, חיים ואמר כי אינו מרגיש טוב, הוא הזיע וכאב לו באזור החזה. ניסינו לשכנע אותו שנזמין אמבולנס אבל הוא איש שקט ולא רצה לעורר מהומה במשפחה.

דהוקי ישראל ז"ל
התמונה האחרונה לפני מותו, ישראל (מימין) במנגל משפחתי

אחרי דקות ארוכות שהמשיך להתלונן על כאבים בחזה, אמרתי לו בוא נסע לתחנת מד"א באור יהודה שנמצאת באזור התעשייה. עלינו על האוטו ונסענו לשם. היו בחוץ כמה אמבולנסים, דפקנו בדלת, לא ענו, ניסינו שוב כמה פעמים וצעקנו לעזרה. פתחה את הדלת מתנדבת צעירה ושאלה מה יכולה לעזור, אמרתי לה, אחי לא מרגיש טוב, היא הכניסה אותו, באה לשאול מה הוא מרגיש, והלכה לחדר ליד, חזרה שוב, שאלה היכן מרגיש את הכאב ועוד כל מיני שאלות.

התחלתי להתעצבן ושאלתי איפה כל הטיפול נמרץ כי אני חושב שיש לו התקף לב, הוא בן 60, צעקתי איפה הפרמדיק, מישהו שיבוא לעזור ולא רק יישאל שאלות ואז היא התחילה לגמגם ואמרה שרק היא בתחנה ואין אף אחד, כולם בחוץ והאמבולנס הכי קרוב נמצא בתל השומר.

אז התחלתי לצעוק עליה, מה השארת אותי כאן עשר דקות שאין כאן אף אחד, אני חייב שרופא ייטפל בו. אז היא אמרה לי שאני יכול להמתין שהאמבולנס יגיע מתל השומר או אם אני רוצה לנסוע לשם עצמאית.

דהוקי ישראל ז"ל
ישראל דהוקי ז"ל

"הבנתי, שאני מאבד זמן יקר כי הבן לא מרגיש טוב ואין לי זמן לחכות עוד עשר דקות עד שהאמבולנס ייצא מתל השומר ויגיע לאור יהודה , עדיף שאסע הכי מהר לתל השומר. נכנסו לאוטו, וטסתי לבית חולים, כל הדרך אני רואה שהמצב שלו מדרדר, לפני בית החולים הראש שלו נפל לאחור, התחלתי לעשות לו החייאה, נתתי לו כמה נשימות בפה ופרצתי את המחסום של בית החולים , הוא חזר קצת להתעורר, נסעתי ממש מהר למיון ואז הראש שלו שוב נפל לאחור".

הגעתי למיון התחלתי לצעוק לטיפול נמרץ שיבואו דחוף לאוטו, צוותים רפואיים שהיו מחוץ למיון באו בריצה, השכיבו אותו על הרצפה בכניסה לבית החולים והתחילו לעשות לו החייאה ומכות חשמל, אבל זהו, היה כבר מאוחר מדיי, אח שלי מת.

הכניסו אותו דחוף לחדר מיון, וזהו אחרי חצי שעה אמרו לי שאין סיכוי, שהוא מת.

מכתב מותו של תשוב אור יהודה

בני המשפחה פנו לעזרתו של עו"ד עוזי אהרון, חבר מועצת העיר ששיגר מכתב דחוף למנכל מדא לחקור את המחדל לדבריו שגרם למותו. "תחנת מד"א בעיר, תחנה עם תקציב מהעירייה, עם אמבולנסים בחנייה כולל טיפול נמרץ אך ללא פרמדיק וללא נהג . מה קורה כאן ???
ביום חמישי הגיע לתחנת מד"א בעיר אדם יקר שקיפח את חייו: ישראל דהוקי ז"ל מלווה בבן משפחה עם כאבים בחזה. היה צריך להקיש בדלת כדי שיפתחו. במקום היתה חובשת בלבד ואמרה: "האמבולנסים לא מאוישים עדיף כי תיסע לבית חולים בעצמך". התוצאה: עיכוב של רבע שעה בקבלת טיפול, דום לב ומות. אני פונה למנכ"ל מד"א לחקור את התלונה לאלתר להפיק לקחים ולמנוע את הקרבן הבא.

דובר מדא הגיב לטענות – "יובהר כי נקודת ההזנקה של מד"א באור יהודה מיועדת אך ורק להזנקת אמבולנסים לקריאות חירום והיא אינה מיועדת או ערוכה לטיפולי מרפאה. במקרה חירום יש לחייג 101 וצוות מד"א הקרוב ביותר יוזנק למקום.

במקרה המדובר, האמבולנסים מנקודת ההזנקה היו עסוקים בקריאות חירום אחרות והחובשת שנכחה במקרה בתחנה ביצעה תשאול ראשוני לאדם שהגיע לתחנה ואף המליצה להזמין עבורו אמבולנס שיפנה אותו לבית חולים, אך הוא בחר להתפנות באופן עצמאי לחדר המיון".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

סמל אלאור אמיגה מיהוד. צילום דוברות צהל

תעודת הצטיינות הוענקה לסמל אלאור אמיגה מיהוד