יום שני , יולי 6 2020
דף הבית / חדשות אור יהודה / מקומי / השר אריה דרעי באור יהודה: "אין סיבה שלא יהיה בית עלמין בעיר"

השר אריה דרעי באור יהודה: "אין סיבה שלא יהיה בית עלמין בעיר"

7 שכונות באור יהודה יוגדרו כפריפריה חברתית, ויזכו מעתה לסיוע

שר הפנים והשר לפיתוח הנגב והגליל, אריה דרעי, ערך בשבוע שעבר ביקור באור יהודה נפגש עם ראש העיר, ליאת שוחט, וממלא מקומה, עוזי אהרון. דרעי הגיע עם אנשי משרדיו, ושמע משוחט על הבעיות העיקריות שאיתן מתמודדת אור יהודה בימים אלו, לצד המשימות שבהן מטפלת כיום העירייה בהצלחה ותוכניות הפיתוח לשנים הבאות.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


הנושא העיקרי שעליו דובר בפגישה היה היעדר בית עלמין באור יהודה. שוחט ציינה כי קיים צורך חיוני מבחינת התושבים להסדיר בית עלמין עירוני או אזורי שבו יינתן פתרון סדור לתושבי העיר. כידוע, הנושא כבר נדון בעבר במסגרת תכנית המתאר ובוועדות התכנון השונות, כאשר סוכם עם רשות מקרקעי ישראל כי תופעל חברה לאיתור שטח לבית עלמין. בנוסף, לאור חיוניות הנושא הסכימה אור יהודה להקצות שטחי תעסוקה במסגרת החלפת שטחים כדי ליצור פתרון אזורי.

השר דרעי אמר בהקשר הזה: "ברורה לכולנו החשיבות והנחיצות של בית עלמין לטובת תושבי אור יהודה ואין סיבה שלא יהיה מקום שישרת את התושבים. אני לא רואה סיבה למה לא לקדם פתרון עם יהוד כפי שהצעתם כי בסך הכול ההצעה שעיריית אור יהודה הגישה הייתה נדיבה. גם אם הנושא הזה לא ייפתר, יש להקצות שטח באור יהודה כדי לפתור את הנושא הזה אחת ולתמיד".

נושאים נוספים שעלו בישיבה וזכו להתייחסות מצדו של דרעי הם הגדלת מענק האיזון שהופחת בשנה האחרונה בלמעלה ממיליון שקל, סיוע בתקציבי פיתוח לשיקום השכונות הוותיקות בעיר, סיוע בפתרון מטרדי הרעש לכ-2,300 יחידות דיור שנמצאות בשכונה הוותיקה וסובלות מרעשי המטוסים בשל הקרבה לנתב"ג. ליאת שוחט ציינה בדבריה כי "ראוי שהמדינה שמכרה את הדירות הללו תגבש פתרון לאותם תושבים, אם במסגרת פינוי המתחם ואם במסגרת בחינת מגבלות הרעש באופן שיאפשר מתן מענה ראוי לתושבים".          

מעבר לכך, שמע דרעי על התוכניות של העיר, שבמרכזן הקמת מתחמי מגורים בהיקף של כ-15 אלף יחידות דיור, הפוטנציאל להתחדשות העירונית בעיר יחד עם הקמת מנהלת עירונית, הגדלת תחום השיפוט של העיר למגורים ולתעסוקה והפיכתה של אור יהודה למטרופולין של גוש דן ובקעת אונו.

בקשה נוספת שהוצגה בפני דרעי היא לאפשר שילוב שכונות באור יהודה כחלק מהפריפריה החברתית, באמצעות סיוע בקיום תכניות בתחום החינוך הבלתי פורמלי, סיוע בתחום הדיור והפיתוח העירוני וקידום תחום התעסוקה ושילוב אוכלוסיות חלשות. כידוע, על פי התיקון שהוביל שר הפנים דרעי להחלטת הממשלה, התוכנית תורחב ותכלול שכונות רבות שיזכו לסיוע, בהן שכונות מאור יהודה שעומדות בקריטריונים. כמו כן, דרעי נעתר לבקשה לקדם הקמת לשכה של רשות אוכלוסין בעיר שתשרת את תושבי בקעת אונו ותחסוך נסיעה וטרטור מיותרים של תושבי העיר לפתח תקווה או לרמת גן, כפי שקורה היום.

בהמשך הביקור, יצא דרעי לסייר במתחם גני הילדים של החינוך התורני ולאחר מכן סייר במרכז ללימודים אקדמיים ושמע על הפעילות הענפה שמקיים המקום. ליאת שוחט סיכמה את הביקור: "שמחנו לארח אצלנו את השר דרעי ששמע על הבעיות והצרכים של העיר, והבטיח להירתם כדי לקדם פתרונות לחסמים הבירוקרטיים שקיימים כיום. אני מודה על לשר על הכוונה האמיתית שלו לשתף פעולה ולסייע".

מ"מ ראש העיר, עו"ד עוזי אהרון, ציין: "אני מודה לשר דרעי על הגעתו לעיר שאינה מובנת מאליו, בטח לנוכח עיסוקיו הרבים. השר נעתר להיכנס לעובי הקורה במספר פרויקטים שחשובים מאוד לעיר, הן בנושא בית העלמין, הן סביב נושאי תקציבים והקרבה של שדה התעופה לשכונת איילת השחר והן להרחבת שירותי רשות האוכלוסין באופן מידי. דרעי התרשם מראש העיר, מהנהלת העיר ומשיתוף הפעולה הפורה אין לי ספק שכבר בזמן הקרוב נרגיש את סיועו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

הרב ציון כהן וראש העיר ליאת שוחט

מתפללים לבריאותו – רב העיר אור יהודה אובחן עם קורונה