יום ראשון , יולי 12 2020
דף הבית / הוותמ"ל אישר את תכנית ההתחדשות העירונית במתחם הכלנית

הוותמ"ל אישר את תכנית ההתחדשות העירונית במתחם הכלנית

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור אישרה את התכנית בסמיכות לצומת סביון שבמסגרתה יוקמו שמונה מגדלי מגורים חדשים הכוללים 656 דירות במקום תשעה מבנים ישנים.

הכלנית

במסגרת התוכנית ישנם שטחים ציבוריים פתוחים ושטחים להקמת מוסדות ציבור כגון מעונות יום וגני ילדים. ליאת שוחט, ראש העיר: "נמשיך לקדם יוזמות נוספות להתחדשות ככל שהן תעמודנה בתפישת המדיניות הכוללת להתחדשות עירונית בגיורא"

וואטסאפ אור יהודה

הוועדה הארצית לתכנון ובנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל), הגוף המאשר תכניות רחבות היקף בהליכים מהירים, אישרה בשבוע שעבר תכנית התחדשות עירונית נרחבת במתחם הכלנית באור יהודה. במסגרת התכנית, ייהרסו תשעה מבנים ישנים עם 114 יחידות דיור, אותם יחליפו שמונה מגדלי מגורים חדשים הכוללים 656 דירות.

הכלנית

מדובר בתכנית המתפרשת על פני שטח של 15.5 דונם בקריית גיורא, סמוך לצומת סביון בצומת הרחובות האיריס, כלנית ושדרות העצמאות. היא כוללת גם שני דונם המיועדים עבור שטח ציבורי פתוח, זאת לצד דונם עבור מוסדות ציבור, עליו ניתן יהיה להקים בין השאר מעונות יום וגני ילדים. יודגש כי התכנית סמוכה לתחנה של הרכבת הקלה ומתבססת גם על העובדה שבעיר יופעל פרויקט "מהיר לעיר" של נתיבי תחבורה ציבורית, ועל כן החליטה המדינה לצמצם את תקן החנייה הפרטית באופן משמעותי.

התכנית עצמה קודמה על ידי עיריית אור יהודה באמצעות משרד האדריכלים צפור גרשון – צפור ברק אדריכלים ובניהול אדר' גלי דולב מחברת וקסמן גוברין גבע. במהלך הכנת התכנית נערכו על ידי צוות התכנון ונציגי העירייה כנסים לשיתוף הציבור, וכן נערך סקר למיפוי מאפייני וצורכי האוכלוסייה בשכונה. הפרויקט קודם על ידי  החברה היזמית קבוצת יובלים.

הכלנית

ראש העיר, ליאת שוחט, מציינת: "עיריית אור יהודה שמה לה למטרה לקדם את נושא ההתחדשות העירונית, ואחד המתחמים המתקדמים ביותר הוא מתחם הכלנית שבו ישנם מבנים רעועים שמחייבים חידוש. אחד הנושאים החשובים ביותר ששמתי עליו דגש הוא הקפדה על שיתוף הציבור והעלאת הצרכים מהשטח כדי שהדיירים שמתגוררים כיום במתחם יוכלו לספק תובנות חשובות עבור המתכננים לצרכים שלהם לאחר המעבר לדירות החדשות.

אנו נמשיך לקדם יוזמות נוספות להתחדשות עירונית ככל שהן תעמודנה בתפישת המדיניות הכוללת להתחדשות עירונית בקרית גיורא, שעוצבה על ידי מינהלת ההתחדשות העירונית ומהנדסת העיר, במטרה לשמור על האינטרס הציבורי הכלל-עירוני".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

לידר גני תקווה

גני תקווה – מפעילי חוגים לא יעברו בין בתי ספר