יום שני , ינואר 18 2021
דף הבית / חילופי מהלומות מילוליות בין לנדאו לשפיגלמן 

חילופי מהלומות מילוליות בין לנדאו לשפיגלמן 

48 שעות לפני הבחירות, בסביון המערכה מגיעה לשיא. דפנה שפיגלמן תוקפת בחריפות את מוטי כמי שהציג מצג שווא לגבי המאזן הכספי של המועצה. לנדאו בתגובה - "יכול מאוד להיות שלדפנה עם השכלתה בתאטרון יש קושי בהבנת והפנמת החומר".

בחירות בסביון
דפנה שפיגלמן צוברת תאוצה בקרב תושבי סביון, ראש המועצה לנדאו משדר לחץ. ערוץ הטלגרם של סביון עמוס בהודעות לקראת הבחירות, תיבות המילים מקבלות כל היום מסרים סותרים על מצבה הכספי של סביון. בישיבת מועצה שלא מן המניין, שבוע לפני הבחירות בסביון סערו הרוחות.
דפנה שפיגלמן המועמדת לראשות מועצת סביון: "בישיבת המועצה התקיים דיון סוער סביב הצגת אינפורמציה חלקית ע״י ראש המועצה. מהר מאוד הובהר לכולם שיתרת המזומנים בתקציב הבלתי רגיל בסך 21.3 מיליון ₪ מיועדת כולה לשימושים ספציפיים ואילו בתקציב הרגיל ההתחייבויות עולות על הנכסים ב-2.1 מיליון ₪ או במלים פשוטות – כשנשלח לתושבים מכתב המהלל את ניהולו המזהיר של ראש המועצה שסיים את 2017 עם יתרות מזומנים של 28 מליוני שקלים – זו היתה חצי אמת. כל האמת היא ש-2017 הסתיימה עם גרעון מצטבר של כ-2 מיליוני ש״ח.

כאשר שאלתי את רו״ח הנבוך בסוף הישיבה אם הוא ידע שהמכתב שלו ישמש, ואכן שימש, לתעמולת בחירות, הוא אמר ששמע על כך בפעם הראשונה בישיבה אתמול. למרבה הצער, הרבה דברים הושמעו בפעם הראשונה אתמול. זו לא שקיפות, זה לא תקין וזה בוודאי לא יכול להימשך. בעוד יומיים תושבי סביון יגידו די לזלזול באינטליגנציה שלהם".
תגובת מוטי לנדאו: "כל הנתונים שדווחו הם מהדוחות הכספיים המאושרים וחתומים על ידי משרד הפנים. למורת רוחה של שפיגלמן המועצה בראשותי קיבלה את פרס שר הפנים לניהול תקין. דו"ח הביקורת של משרד הפנים לא מצא אף ליקוי בשנת הדו"ח, הוכרנו על ידי משרד הפנים כרשות יציבה כלכלית ועל פי כל הקריטריונים נדורג השנה כרשות איתנה – דירוג שכולל פחות מ-30 רשויות מתוך 257 רשויות בארץ.
לגבי שקיפות: חברת "דלויט" דירגה  את סביון ותל אביב בציון 100 – בראש טבלת הרשויות . כאשר הדירוג הוא לרמת הדיגיטליות של הרשות המאפשר לתושב לקבל את כל  השירותים בצורה דיגיטלית כולל מידע על פעולות המועצה, דו"חות וכל נתון אחר. הציון הממוצע לכלל יתר הרשויות הוא 43. גם אם נמצאים ערב בחירות צריך להגיד למלעיזים, שגם האמת היא אופציה, ואני מבין שזה מאוד קשה לאור ההרגלים. מאוד קשה להם לאור ההרגלים שהשתרשו אצלם. משרד רו"ח זיצר הוא רו"ח של המועצה ומהמובילים בארץ בתחומו. כל האמת הכואבת לשפיגלמן מופיעה בצורה ברורה בדו"חות הכספיים ובמכתבו של רו"ח.
יכול מאוד להיות שלדפנה עם השכלתה בתאטרון יש קושי בהבנת והפנמת החומר".

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ חדשות סביוןלהצטרפות
רוצים להגיב לכתבה? הכנסו לקבוצה  –
 אתר החדשות של בקעת אונו


הצטרפו לקבוצת הפייסבוק שלנו 


לחצו לייק לעמוד הפייסבוק והישארו מעודכנים  – אונו  ניוז
ישירות למייל – כל מה שקורה בעירלהרשמה


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

כוויה (צילום אילוסטרציה Canva)

המדריך השלם לטיפול בכוויות