יום ראשון , יולי 5 2020
דף הבית / זהירות גנבים – שלוש וילות נפרצות בחודש בסביון

זהירות גנבים – שלוש וילות נפרצות בחודש בסביון

סביון הישוב הכי בטוח או הכי קורא לגנבים?, תלוי את מי שואלים. מועצת סביון פרסמה כי סביון הישוב הכי בטוח במחוז תל אביב. מבדיקה עולה כי בשנת 2017 נפרצו 37 בתים, 11 גניבות של רכבים ו292 אירועים בהתערבות המשטרה

פריצות לבתים בסביון

מערכת הבחירות שבפתח גורמת למועצות להתהדר בנוצות לא להם. לאחרונה פרסמה מועצת סביון מידע לתושבים, בה הוכרזה סביון כישוב הבטוח בבקעת אונו ובמחוז תל אביב. מה ששכחו לספר לתושבים, כי סביון אחד הישובים הקטנים באזור וכמות האירועים הפלילים בו גבוהה מאוד ביחס לגודלו.
מנתוני משטרה ישראל לשנת 2017 עולה כי בסביון נפתחו 58 תיקי חקירה בנושאי התפרצויות לבתים, גניבת רכב והתפרצויות לבתי עסק ומוסדות. 37 התפרצויות לבתים, 11 גניבות רכב, 6 גניבה מתוך רכב, 7 התפרצויות לבתי עסק ומוסדות. בנוסף נפתחו 292 אירועים במוקד 100 של המשטרה. 178 אירועים של מטרדי רעש אליהם הוזעקו שוטרים. 114 אירועים של הסגת גבול, חסימות רכבים

פריצות בסביון
מתוך הפרסום של המועצה לתושבים – "בעקבות ירידה של עשרות אחוזים במספר הפריצות לבתים בסביון בשנה האחרונה, הפכנו ליישוב הבטוח ביותר בבקעת אונו ובמחוז תל אביב של המשטרה! למרות הירידה במקרי הפריצות לבתים ביישוב, במועצה ממשיכים לפעול לחיזוק הביטחון השוטף. בשבועות הקרובים יוחלפו השערים בשלוש הכניסות לסביון במחסומי ביטחון חדשניים ויעילים. במקביל, הותקנה מערכת הגנה היקפית, בנוסף למערכת בקרת כניסה ויציאה של רכבים מסביון הפועלים כיום.
ראש המועצה מוטי לנדאו: "המועצה פועלת באינטנסיביות לשמירה על איכות החיים ביישוב, תוך חיזוק וייעול השירות לתושבים ובשיתוף פעולה עימם. הירידה הדרסטית במקרי הפריצה ביישוב היא מקור לגאווה ועדות לכך שהתכנית האסטרטגית להעלאת הביטחון בסביון ממשיכה לשאת פרי. המועצה בראשותי תמשיך לפעול למען ביטחונם של תושבי היישוב ולשמור על סביון חזקה ובטוחה".
פריצות בסביון

מאז פרסמה מועצת סביון את המידע לתושבים, ביקש חבר מועצת סביון, עורך דין דורון ויסברוד לקבל את הנתונים המלאים עליהם ביססה מועצת סביון את הפרסומים לתושבים. וייסבורד, אחד מנבחרי הציבור הבודדים אשר מבקר ובודק את פעילות הרשות. "בעקבות הודעה לתושבים של ראש המועצה לפיה סביון היא היישוב הבטוח ביותר בבקעת אונו ובמחוז תל אביב החלטתי כחבר מועצה לבדוק את הנתונים. מצאתי שמספר הפריצות לדירות ב-2017 בסביון אכן היה הנמוך ביותר בבקעה. אבל מספר הבתים בסביון קטן הרבה יותר ולכן צריך לבדוק את אחוז הפריצות בכל הבתים. כאן התמונה התהפכה לצערי ושיעור הפריצות בסביון היה הגבוה ביותר בבקעה – 3% בסביון לעומת 0.5%-0.7% ביתר היישובים.

חשוב לציין שהמצב בסביון השתפר מאד בשנה האחרונה (ירידה מ-66 פריצות ב-2016 ל-37 ב-2017), במידה רבה בזכות התנדבות תושבים למשמר השכונה. אבל הטענה שסביון היא היישוב הבטוח ביותר בבקעת אונו לא ראויה בעיני ומצאתי לחובה להאיר את עיני התושבים ולסתור את טענת ראש המועצה".

מהמועצה המקומית סביון נמסר בתגובה: מניפולציות כאלה ואחרות לא ישנו את העובדות. סביון אכן הפכה ליישוב הבטוח ביותר בבקעת אונו ובמחוז תל אביב – כך נקבע בפרסומים הרשמיים של משטרת ישראל.

 הישג זה מצטרף להישגים הרבים שהוענקו למועצה מטעם המוסדות המוסמכים במדינה: מעמד של רשות איתנה, פרס שר הפנים לניהול תקין, ארנונה מהנמוכות בארץ ועוד. ואכן, המועצה עשתה מהפך ביישוב גם בנושא הביטחון, לרבות התקנת אמצעים אלקטרוניים מהמשוכללים ביותר, ואנו ממשיכים להשקיע תקציבים לחיזוק רמת הביטחון בסביון, למען תושביה.

 אנו מודים למשטרת ישראל, מוקד אמון, השוטר הקהילתי של היישוב, מחלקת הביטחון וסיירי המועצה, ובעיקר למתנדבי משמר השכונה – תושבי סביון שמשקיעים מזמנם למען הקהילה ותורמים משמעותית לביטחון ביישוב. נמשיך לפעול באינטנסיביות למען תושבי סביון ולשמור על היישוב בטוח, איכותי וקהילתי.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. מה שמצחיק בכתבה זה שאפילו חבר המועצה מהאופוזיציה שהתראיין לכתבה לא הצליח להימנע מלציין שכמות הפריצות בישוב ירדה בצורה דרמטית (מ-66 פריצות ב-2016 ל-37 פריצות ב-2017 – דברי הכתבה). כל הטענות פה מצוצות מהאצבע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מאיים להתאבד באתר בנייה במונוסון

יהוד: מעצר חשוד בגין שהייה באופן בלתי חוקית וזיוף אישור עבודה תמורת אלפי שקלים