יום חמישי , ספטמבר 19 2019
דף הבית / מתים על סביון

מתים על סביון

מועצת סביון מקדמת מדיניות חדשה למכירת חלקות קבר לאנשים גם אם אינם תושבי סביון. אם תתקבל ההצעה, יוכלו להיקבר גם הורים, אחים ובני זוגם של תושבי סביון. תושב סביון - "הולכים למסחר את בית העלמין, לעשות ביזנס, למכור חלקות קבר ולהעשיר את קופת המועצה"

בית קברות סביון

יש כאלה החולמים לגור בסביון, אחרים יכולים לקנות כעת פיסת נדלן לנצח. מועצת סביון שוקדת לאחרונה בניסוח מחדש של תקנון הקבורה של סביון. לא ברור, מה הביא לעיסוק מחדש, בהקלה במכירת  קברים בסביון. האם מערכת הבחירות המתקרבת או הסכמי רכישה של כמה מהמשפחות העשירות בסביון, אשר מתכוונות לרכוש כמות גדולה של חלקות קברים הסמוכות זו לזו. 

לראשונה מתפרסם באתר אונו ניוז, מסמך פנימי של המועצה, ובו ניסוח משפטי של הרחבת תקנון הקבורה בסביון משנת 2015, תקנון קשוח מאוד אשר מפרט במדויק למי ניתנת הזכות להיקבר בסביון.
נחשף תקנון הקבורה של מועצה מקומית סביון
מתוך תקנון הקבורה של סביון – זכאים להיקבר מי שהינו מקום מגוריו הקבוע בסביון, מי ש150 ימים לפני פטירתו היה תושב סביון, מי שהיה לפחות 25 שנה תושב המקום, ועוד שורת תקנות מחמירות.
בית העלמין בסביון

הצטרפו לקבוצת הוואטסאפ של אונו ניוז וקבלו עדכונים בזמן אמת
יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.com

בית הקברות של סביון, שוכן בקצה הישוב, ומסביבו שטחים חקלאים רבים, היכולים להיכלל בהרחבה של בית העלמין. במועצת סביון מעונינים להקל ולהרחיב את מכירת חלקות קבר. לפי ההצעה החדשה, יוכלו לרכוש חלקות קבר, גם מי שאינם בפועל תושבי סביון אלא גם הורים ואחים של תושבי המקום ובני זוגם.
נחשף תקנון הקבורה של מועצה מקומית סביון
מי שרוצה לרכז את סמכויות והחלטת הקבורה הוא ראש המועצה, אשר ביחד עם גזבר וחבר מועצה יקבעו את עלות חלקות הקברים למעונינים לרכוש מראש חלקות קבר למקורבים. בנוסף התקנון החדש משאיר בידי ראש המועצה את האפשרות לנהל משא ומתן על הנחות למקורבים היכולים להגיע עד 50% ממחיר חלקת קבר רגילה.
נחשף תקנון הקבורה של מועצה מקומית סביון

מספר אחד התושבים שנחשף למסמכים – "יש לנו בסביון, בית עלמין קטן ומשפחתי, בו אנו באים להתייחד עם יקירנו, מתוך מה שאני מבין, הולכים למסחר את בית העלמין, לעשות ביזנס, למכור חלקות קבר ולהעשיר את קופת המועצה. אני לא מבין מי יכול לחשוב על תוכניות כאלה ומה הצורך לעשות זאת. אנחנו רוצים את סביון קטנה ומשפחתית ולא לראות כאן מסעות הלוויה פעם בשבוע".
בית העלמין בסביון
אתר אונו ניוז פנה למועצת סביון ולבקש את תגובתה
אך מועצת סביון סרבה למסור מידע לתושבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

איילת שקד

גבעת שמואל – העיר הימנית בבקעת אונו