שבת , אפריל 4 2020
דף הבית / פרשת השבוע – הצלחה משמים

פרשת השבוע – הצלחה משמים

הרב שמואל ביסטריצקי, שליח חבד בסביון, עם פרשנות לפרשת השבוע, פרשת חיי שרה

הרב שמואל ביסטרקצי סביון

היו שני רבנים מבוגרים, שעבדו קשה כדי לגייס כספים עבור ישיבה גדולה. באחד הימים תכננו להיפגש עם כמה אנשי עסקים, ודנו ביניהם כמה לבקש ואיך לפנות, וצפו מראש לסכומים שאמורים להתקבל. אולם אותו יום הלך קשה. למרות שהתרוצצו במשרדים רבים, הכסף שצברו היה קטן מהצפוי. בסוף היום היו שני הרבנים עייפים ומותשים. נשאר להם משרד אחרון וכמעט שהחליטו לוותר עליו. בסוף אמרו לעצמם: הרי ההצלחה מגיעה מבורא עולם ועלינו לעשות עוד השתדלות. הלכו למשרד האחרון וביקשו מהפקידה להיפגש עם הבוס, היא אמרה שהבוס באמצע פגישה ועליהם להמתין בחדר הקבלה.

חשוב שתבינו את הסיטואציה מדובר באנשים מאד מבוגרים ועייפים מאוד אחרי יום עבודה עמוס, הכורסאות היו מאד נוחות… אתם כבר מבינים מה קרה אחרי כמה דקות… העיניים שלהם נעצמו והשניים שקעו בשינה עמוקה. הבוס סיים את הפגישה והמזכירה הודיעה לו ששני רבנים מחכים בחדר הקבלה, הוא יצא לפגוש אותם ולא האמין למראה עיניו… שני רבנים עם זקנים לבנים ישנים על הכורסאות…

חזר הבוס למזכירה והשאיר לה צ'ק עבור הרבנים, ואמר לה שלא תפריע למנוחתם, אלא תמסור את השיק כאשר הם יתעוררו. כשהרבנים התעוררו, הם ניגשו אל המזכירה ושאלו אותה האם הבוס כבר פנוי, בתגובה היא אמרה להם שהבוס כבר יצא אבל הוא השאיר להם צ'ק, פתחו הרבנים את הצ'יק וגילו כי מדובר בסכום גבוה במיוחד מעל ומעבר למה שציפו.

פנה האחד אל חברו ואמר: "נו, לאיזה משרד אנחנו הולכים לישון עכשיו?" כלומר הם הבינו כי אומנם נדרש מהאדם לעשות השתדלות ולהתאמץ אבל הברכה וההצלחה מגיעה מהשמיים".

בשבת נקרא את פרשת חיי שרה, ממנה ניקח כולנו מסר חשוב מאוד: אליעזר עבד אברהם הוא השליח הראשון המוזכר בתורה. אליעזר הלך בשליחות אדונו למצוא שידוך לבנו יצחק, והתורה מספרת לנו באריכות גדולה איך הוא הצליח במהירות מופלאה לבצע את שליחותו ומצא שידוך מצוין ליצחק את רבקה אמנו.

כל יהודי הוא שליח של בורא עולם, נשמתו ירדה לעולם עם שליחות לתקן את העולם, שליח זקוק לשני דברים: מצד אחד להפעיל שיקול דעת עצמי כדי להצליח, ומצד שני לבטל את מציאותו העצמית ולהיות מסור לגמרי למשלח. ולכן האריכה התורה כל כך בפרטי סיפור זה, כי על ידי הפרטים של שליחות אליעזר ניתן להבין יותר טוב מהי שליחותו של כל יהודי.

ואם גם אנחנו רוצים ״ברכה והצלחה״ מהסוג של אליעזר עבד אברהם, נדרשת אצלנו ההכרה שההצלחה באה מהשמים ולא ממעשה ידינו. אמנם אנו חייבים להשתדל, אבל ההצלחה היא מעבר להשתדלות. כשנגיע להכרה הזו, ההצלחה מובטחת.

שבת שלום!

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מרפאת קיתריה צילום יחצ

המדריך לטיפוח הפנים בסגר