יום שלישי , מאי 26 2020
דף הבית / בלעדי – למרות כתב האישום בן דוד רץ לראשות העיר

בלעדי – למרות כתב האישום בן דוד רץ לראשות העיר

רק לפני יומיים הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד ראש העיר הקודם של יהוד יוסי בן דוד, אבל הוא נחוש לחזור לכסא ראש העיר ומכריז - "תפרו לי תיק, אין מרמה, אין גניבה, התושבים רוצים שאחזור"

יוסי בן דוד

אלו היו ארבע שנים ארוכות עבור יוסי בן דוד. ב22.5.2013 נעצר בן דוד, בזמן כהונתו כראש עיר, במעצר מאוד מתוקשר. החשדות היו כבדים, עבירות שוחד, הלבנת הון מרמה והפרת אמונים. בן דוד היה במעצר כמעט חודש ימים והורחק מהעירייה ויהוד למשך חודש ימים נוסף. בנובמבר 2013 הודח בן דוד בבחירות לראשות העיר ויעלה מקליס תפסה את כס השלטון. בן דוד הצהיר כי יעזוב את החיים הפוליטים אך המשיך לתפקד כחבר מועצה. עננת חשדות המשטרה והפרקליטות ריחפו מעל ראשו כל הזמן, ולפני יומיים הודיעה הפרקליטות כי הגישה כתב אישום כנגדו על עבירות של בגין עבירת מרמה והפרת אמונים ועבירת מס.
בשדה הפוליטי נשמו לרווחה מספר מועמדים הרוצים לרוץ לראשות העיר, אך בן דוד שב ומפתיע את כולם ומכריז, אני ארוץ לראשות העיר, אנקה את שמי ואחזיר ליהוד את הכבוד שלה.

בראיון בלעדי לאתר אונו ניוז מכריז בן דוד – "זאת היתה הקדנציה הכי כושלת של ראש עיר ביהוד. אחרי מקליס צריך עוד שתי קדנציות כדי לתקן מה שלא נעשה כאן. אני חוזר כי הציבור דורש ממני לחזור. האהדה סביבי היא עצומה, תפרו לי תיק עם הכתב אישום הזה ואני אוכיח זאת במשפט, הסתירו מסמכים חשובים שיכולים לזכות אותי מניגוד עניניים".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


איך אתה מעריך את הסיכוים שלך?
עשינו סקר ראשוני לפני חודשיים שבדק את שביעות הרצון מהעירייה והעומדת בראשה, ונבדקו שם גם שמות של מועמדים ואני ביניהם, זה לא סקר של מספרים אבל זה נתן תמונת מצב כללית, ביהוד הוותיקה אני מוביל פי שלוש מכל מועמד, בסביונים אני והיא תיקו ובמונסון יש אכזבה גדולה ממנה.

האם אתה חושב שתושבים יצביעו לאדם עם כתב אישום שעומד כנגדו?
עד הבחירות אני אוכיח לכל התושבים שזה הכל תפירת תיק, אין מרמה, אין גניבה ואין שוחד, זה לא אני. שמו הרבה כסף על הראש שלי כדי להפיל אותי, בעיקר קבלנים ויזמים ואני אוכיח את הכל. התושבים יבינו שההאשמות האלה אין מאחוריהן כלום. אני מסתובב כל הזמן בעיר, אנשים נגשים אלי ומתחננים שאחזור, תראה לאן העיר הולכת , אומרים לי. תציל אותנו.

מדוע לא המתנת עד סיום המשפט, ואז מכריז על חזרה על ריצה לראשות העיר?
הבחירות עוד שנה וקצת, אנחנו מכירים את המערכת המשפטית, משפט כזה יכול להימשך גם שנים, אני אדרוש כי הדיונים יתחילו מיד אחרי החגים, לנקות את שמי כמה שיותר מהר. מבחינה חוקית אני יכול לשמש כחבר מועצה וגם לרוץ לראשות העיר, התושבים יחליטו את מי הם רוצים שינהיג אותם.

מה הסיכויים שלך לעומת מתמודדים אחרים?
יש לנו הסכם של שמונת חברי המועצה שנמצאים באופזיצה שנצא לסקר עוד מספר חודשים, המועמד שיש לו את הסיכוי לנצח את הבחירות, כולם מסירים את מועמדותם ותומכים בו. אני בטוח שאני בעל הסיכויים הטובים ביותר לנצח את הבחירות.

התחלת לבנות את הרשימה של חברי המועצה שלך?
בימים אלו אני בודק מספר אפשרויות, אני מאמין שהתושבים רוצים לראות פנים חדשות ודם חדש במועצה. קצת נמאס מאותם אנשים. אני אציג בקרוב את הרשימה שלי, יש לי תמיכה חזקה מאוד ביהוד הוותיקה ועם תוצאות הסקר הפנימי יצביעו שאני בעל הסיכויים הגבוהים התמיכה של שאר חברי השמינייה זה נצחון בטוח.

מה דעתך על תפקודה של יעלה מקליס?
אני הודעתי אחרי ההפסד שלי שאני לא מתכוון להפריע לה. זה רצון התושבים וחובת ההוכחה היא עליה. במשך כל הקדנציה שלה לא הפרעתי לה. הצבעתי ותמכתי בהצעות שיכולות להטיב עם התושבים, אבל אני שומע את הביקורת עליה ברחוב, את מה שאומרים חברי המועצה עליה, לא מדובר ביריבות פוליטית כלפיה, אלא בשנאה של ממש. לדעתי זאת קדנציה של כשלון, לא עברה כאן שום החלטה משמעותית בשלוש השנים האחרונות, כל מה שנבנה בעיר אלה תוכניות שאני קידמתי ואישרתי. העיר קיבלה מליוני שקלים מהיטלי פיתוח של פרויקטי נדלן. רק רחוב העצמאות שנבנה בימים אלו יכניס לעיר 25 מילון שקל. שתראה איזה פרויקט היא קידמה ועשתה? צריך ראש עיר חזק לתקן את מה שקרה כאן.

למה אתה חוזר למירוץ לראשות העיר, הכרזת שאתה מתמקד בעסקיים הפרטיים שלך?
אני חוזר כי התושבים רוצים שאחזור, אני לא צריך את זה, אני איש עסקים מאוד מצליח, לא חסר לי כלום. אבל כל יום שאני יוצא מהבית אנשים תופסים אותי ומבקשים שאחזור לכסא ראש העיר. וכמו שאמרתי, נעשה בקרוב סקר, נשמע את דעת התושבים, אם אצא זה שיוביל את הסקר אמשיך את המירוץ, אם ייבחר מישהו אחר, אני מסיר את מועמדותי ואתמוך בו. אני בכלל מזמין עוד מועמדים חדשים, תושבי העיר לבוא ולהיות מעורבים, להציע את עצמם לראשות העיר. יש כאן תושבים מדהימים.

אתה מאמין שתצא זכאי?
יש לי מסמכים שאציג בבוא הזמן שמוכיחים שלא היה ניגוד עניניים בהחלטות שקבלתי, יש לי מסמכים שאני אציג במשפט. אני בטוח בחפותי ושאצא זכאי. זאת לא הפרשה הראשונה שמנסים להפיל אותי, מכולם יצאתי, גם מזאת.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

מדא קורונה. צילום מדא

האם אור יהודה בדרך לגל התפרצות קורונה חדש?