שבת , יולי 4 2020
דף הבית / העירייה חלשה – הקבלנים מנצלים זאת

העירייה חלשה – הקבלנים מנצלים זאת

במהלך השבת האחרונה, הושלכו טונות של אדמה מאתר בנייה ביהוד מונוסון בשטחי ציבור וגרמו לחסימת נחל יהוד. למרות אזהרות העירייה, המשיכו הקבלנים לשפוך אלפי טונות אדמה ויצרו הר ענק

אתר בנייה ביהוד
עבודות בשבת באתר הבנייה

אכיפת חוק בעיריית יהוד, זה לא אחד הדברים בהם ניתן להתגאות בשנים האחרונות. קבלנים ויזמי בנייה יודעים זאת, גם רשויות המדינה שעוקבות בדאגה אחר הנעשה בתחומי העיר יהוד, יודעים זאת.
רק לאחרונה בעקבות סדרת כתבות על השלכת מאות טונות של פסולת בניין באתר של עיריית יהוד ותאגיד מי אונו, חסם מינהל מקרקעי ישראל את המקום וגידר אותו.

כעת מפגע תברואתי חדש, הפוגע במרקם נחל יהוד וגורם לחסימה של ערוץ הנחל שעיריית יהוד השקיעה עשרות אלפי שקלים כדי לפנותו למניעת הצפות ומפגעי יתושים.

באזור התעשייה בעיר מקים היזם אבי רומנו בניין משרדים רב קומות. במהלך סוף השבוע האחרון, פעלו קבלנים במקום וביצעו חפירות עומק והוציאו טונות של אדמה מהמקום. משאיות שהיו בסמוך השליכו את שאריות האדמה, ופסולת הבניין בסמוך לכביש 461. דחפור ענק מטעם חברת הקבלן דאג להשטיח את החול שיוצא מהחפירות מאתר הבנייה. במשך שעות רבות פעלו עשרות משאיות שיצאו ונכנסנו מהאתר והשליכו טונות של אדמה ויצרו הר בגובה מספר מטרים מעל פני הקרקע.

אתר בנייה ביהוד
פסולות חול ואדמה על שטחי ציבור

תושבים מודאגים שהגיעו למקום נדהמו לראות כיצד בחסות השבת מנצלים הקבלנים את העדר הפיקוח ועושים כרצונם בשטחים ציבוריים. מספר אחד התושבים – היה נראה לי  מוזר שעובדים בשבת באתר הבנייה. זה הרגיש כאילו מישהו מנסה להסתיר משהו, הרי מה כל כך דחוף לחפור בשבת. שהתקרבתי למקום חשכו עיניי, משאיות נכנסות ויוצאת מאתר בנייה ושופכות אדמה מחוץ לאתר הבנייה ואז משטיחים את האדמה, אחרי כמה עשרות משאיות כאלה, נוצר הר ענק. שאלנו את הקבלנים למה הם משליכים את האדמה כאן ולא לוקחים את זה לאן שצריך, הם צעקו לנו שראש העיר היתה כאן וראתה מה נעשה והכל בתיאום, אין ספק שהרשויות צריכות לחקור מה שנעשה כאן, זה בכי לדורות."

אתר בנייה ביהוד
משאיות יוצאות מאתר הבנייה

מבדיקה עם עיריית יהוד, עולה כי פקחי העיריה הבחינו בחריגות באתר הבנייה, ודרשו מהקבלנים להשיב את המצב לקדמותו, העירייה אף פרסמה כי הקבלנים מתקנים את החריגה והשיבו את המצב לקדמותו.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אך למרות אזהרות העירייה, נראה כי הקבלנים לא לוקחים ברצינות גדולה את עיריית יהוד. למרות האזהרות פעלו בסוף השבוע האחרון, המשאיות והמשיכו להשליך אדמה מתוך אתר הבנייה בשטחים ציבוריים.

אתר בנייה ביהוד
משאיות שופכות חול בשבת

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: בעקבות פנייתכם, המשרד להגנת הסביבה פנה לעיריית יהוד, ונמסר למשרד כי הרוב הגדול של הפסולת כבר פונה במסגרת פעולות ודרישות של הרשות המקומית.
המשרד ימשיך לעקוב אחר הנושא.

מעיריית יהוד נמסר – "פקחי עיריית יהוד-מונוסון הבחינו במהלך השבוע האחרון כי קבלן העובד באזור התעשייה סמוך לכביש 461 חרג מגבולות העבודה, והוציא שאריות אדמה אל מחוץ למתחם החפירה.

בפעולה מהירה הורתה העירייה לחברת הבנייה להחזיר באופן מידי את המצב לקדמותו. הקבלן אף הוזהר כי יוצא נגדו צו הפסקת עבודה אם לא ימלא אחר הדרישה. עם קבלת ההוראה בשבוע שעבר, החלה חברת הבנייה בפעולות הדרושות כדי לתקן את החריגה המצויות לקראת סיום.

אנו נמשיך ונפעל למען רווחת תושבי ותושבות העיר, ולא נהסס לנקוט בכל האמצעים שבסמכותנו נגד כל מי שפוגע בעיר ובאורח חיי תושבי יהוד-מונוסון בכל צורה שהיא, לרבות קבלנים, יזמים וחברות בנייה.

אבי רומנו יזם הפרויקט מסר –  לאחר בירור שערכתי מול חברת בסט, הקבלן המבצע של הפרויקט, באמצעות מנהלה בשטח ומול מר דוד יצחקי, מנהל אגף הפיקוח על הבנייה בעיריית יהוד, הובאו לידיעתי הדברים הבאים: ביום רביעי נערך סיור בשטח בו התגלתה סתימה כתוצאה מפסולת בניין ישנה בתעלת הניקוז הסמוכה למגרש (יובל של נחל יהוד) שאיננה קשורה לעבודות הביצוע בפרויקט המדובר.

בהנחיית מחלקת הפיקוח על הבנייה ומפקח מטעם איכות הסביבה פעל הקבלן בשטח לפתיחת הסתימה והחזרת הזרימה החופשית בתוואי התעלה.

ייתכן ובמסגרת העבודות המפורטות לעיל היו שינויים במפלסי הקרקע באזור ולכן מחר ביום ג' 17.4.18 יגיע מודד מוסך מטעם חברת הבנייה לאתר יחד עם מפקח מטעם העירייה על מנת לוודא כי המפלסים תוקנו והושבו למצבם המקורי ערב תחילת העבודות.

כל העבודות באתר נעשות כחוק ובשיתוף מלא עם העירייה וכן קיים אישור מטמנת עפר (אתר ברקת) כנדרש בהיתר שנמסר לעירייה טרם תחילת העבודות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

כיתת ותיקים

מסיבת סיום לכיתת ותיקים בגני תקווה