יום שני , דצמבר 16 2019
דף הבית / חשיפה – מחדל אקולוגי ענק ביהוד

חשיפה – מחדל אקולוגי ענק ביהוד

המשרד לאיכות הסביבה פתח בבדיקה לנעשה באזור התעשיה ביהוד. אלפי טונות של פסולת ואדמה הושלכו על שטחי ציבור סמוך לאתר בנייה. נחל יהוד חסום והמים עומדים. ראש העיר - מסרבת להגיב

בכירי העירייה ונבחרי הציבור ממלאים פיהם חול במחדל המתרחש לנגד עינהם באזור התעשייה ביהוד. הבוץ הרב שיכול ללכלץ את נעליהם של בכירי העיריה ומשאיר אותם במגדלי השן בעירייה מפקיר את השטח למפירי חוק.
פקחי המשרד לאיכות הסביבה ומינהל מקרקעי ישראל החלו לחקור את המחדל באזור התעשייה.
לכתבות נוספות –


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


העירייה חלשה – הקבלנים מנצלים זאת

זהירות עקיצות – יתוש הטיגריס בדרך

לא ברור איך הצליחה עיריית יהוד לעצום את העיניים כל כך חזק בשבועות האחרונים למרות ההתרעות על הנעשה באזור התעשייה ביהוד. אבל כעת מדובר במציאות כואבת. אלפי טונות של אדמה ופסולת בניין שהושלכו לכל אורך כביש 461 יצרו מפגע אקולוגי מסוכן שפגע בעשרות עצי אקליפטוס וצמחייה במקום והשחית שטח ציבורי של מאות מטרים.
אלפי טונות של אדמה חסמו את נחל יהוד
רק לאחרונה פרסמו משרדי הבריאות ואיכות הסביבה הודעה לעיריות בעקבות הופעתו של  יתוש הטיגריס האסיאתי אשר יכול לגרום למחלות רבות, בבקשה לטפל במפגעי מים עומדים

מתוך הודעת משרד הבריאות – "יתוש זה עלול להעביר לאדם נגיפים הגורמים למחלות כמו זיקה, דנגי, צ'יקונגוניה ואחרות. השני, הוא יתוש הקולקס, המתרבה במקווי מים גדולים יחסית כדוגמת תעלות ניקוז ועוקץ בעיקר בשעות הלילה, ועלול להעביר את נגיף קדחת מערב הנילוס ולגרום לתחלואה. משרד הבריאות הבהיר לראשי הרשויות כי כל עיכוב בטיפול באוכלוסיית היתושים היום עלול לגרום למפגעים קשים בחודשים הקרובים ועלול לגרום להתפרצותן של מחלות".

בתאריך 16.4.2018 חשפנו צילומים של משאיות יוצאות מתוך אתר הבנייה באזור התעשייה ומשליכים טונות של חול על שטחי ציבור. בתגובה הפיצה עיריית יהוד את ההודעה הבאה – פקחי עיריית יהוד-מונוסון הבחינו במהלך השבוע האחרון כי קבלן העובד באזור התעשייה סמוך לכביש 461 חרג מגבולות העבודה, והוציא שאריות אדמה אל מחוץ למתחם החפירה.
בפעולה מהירה הורתה העירייה לחברת הבנייה להחזיר באופן מידי את המצב לקדמותו. הקבלן אף הוזהר כי יוצא נגדו צו הפסקת עבודה אם לא ימלא אחר הדרישה. עם קבלת ההוראה בשבוע שעבר, החלה חברת הבנייה בפעולות הדרושות כדי לתקן את החריגה המצויות לקראת סיום.
אנו נמשיך ונפעל למען רווחת תושבי ותושבות העיר, ולא נהסס לנקוט בכל האמצעים שבסמכותנו נגד כל מי שפוגע בעיר ובאורח חיי תושבי יהוד-מונוסון בכל צורה שהיא, לרבות קבלנים, יזמים וחברות בנייה".
אלפי טונות של אדמה חסמו את נחל יהוד
אנו חושפים לראשונה צילומים מתוך השטח הציבורי אליו הושלכו אלפי טונות של אדמה ופסולת ובניין  אשר גרמו לחסימת נחל יהוד. הילדים נעקצים בלילה כנראה שמקור היתושים באלפי ליטרים של מים עומדים בתעלות של נחל יהוד באזור התעשייה.

המחדל האקולוגי העצום והפגיעה בשטחי ציבור ובטבע מתרחש באופן מפתיע בקדנציה של יעלה מקליס, אחת מראשי הערים המקדמת פיתוח סביבתי וטבע ונחשבת חובבת מושבעת של טבע וטיולים. רק לפני מספר שנים אישרה המועצה 180 אלך שח לקידום תוכניות לנחל יהוד, מקליס אף פרסמה בעבר כי היא מתכננת להקים פארק סמוך לנחל יהוד ושבילי אופנים שיגיעו עד לתל אביב.

בינתיים במציאות המקומית, אלפי טונות של אדמה יצרו הר ענק שחוסם את זרימת הנחל ויוצר מפגעים בריאותיים לתושבי יהוד.

אלפי טונות של אדמה חסמו את נחל יהוד

תגובות –
ראש העיר יעלה מקליס – סירבה להגניב לנאמר בכתבה

מעיריית יהוד-מונוסון נמסר כי: "פקחי עיריית יהוד-מונוסון הבחינו לפני כשבועיים כי קבלן העובד באזור התעשייה סמוך לכביש 461 חרג מגבולות העבודה, והוציא שאריות אדמה אל מחוץ למתחם החפירה.

בפעולה מהירה הורתה העירייה לחברת הבנייה להחזיר באופן מידי את המצב לקדמותו. הקבלן אף הוזהר כי יוצא נגדו צו הפסקת עבודה אם לא ימלא אחר הדרישה. עם קבלת ההוראה, החלה חברת הבנייה בפעולות הדרושות כדי לתקן את החריגה. בשבוע החולף אף הגיע למקום מפקח מטעם מינהל מקרקעי ישראל ושיבח את העירייה על עבודה יעילה וזריזה, שכן השטח חזר לקדמותו כפי שדרשה העירייה.

אנו נמשיך ונפעל למען רווחת תושבי ותושבות העיר, ולא נהסס לנקוט בכל האמצעים שבסמכותנו נגד כל מי שפוגע בעיר ובאורח חיי תושבי יהוד-מונוסון בכל צורה שהיא, לרבות קבלנים, יזמים וחברות בנייה. נמשיך ונלווה את הבניה ונפקח על הקבלים כדי לוודא שהעבודות המתקיימות בשטח העיר מתבצעות ע"פ נהלי והנחיות העירייה".

מינהל מקרקעי ישראל – מדובר על חומרים שנכרו בקרקע פרטית והוערמו על קרקע בבעלות העיריה.

המשרד לאיכות הסביבה –  הסיור שהיה אמור להתקיים על ידי נציגי המשרד להגנת הסביבה ביום חמישי (26.04) נדחה בשל תנאי ומגבלות מזג האוויר הסוער והגשום.

 בהמשך למידע שהועבר ולבדיקות שנערכו מול עיריית יהוד, יתקיים מחר סיור של נציגי המשרד והעירייה על מנת לבחון את המצב בשטח. בהתאם לממצאי ומסקנות הסיור, המשרד יחליט על המשך טיפול ופעולות נוספות במידת הצורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פונה באמבולנס לבית החולים

פצוע בינוני ופצוע קל בתאונה בכניסה ליהוד