יום שלישי , אוקטובר 27 2020
דף הבית / יהוד – אלפי טונות של פסולת נערמים באזור התעשייה

יהוד – אלפי טונות של פסולת נערמים באזור התעשייה

עיריית יהוד ממשיכה לעצום עיניים חזק בכל הקשור לאכיפה חוקי איכות הסביבה. בימים אלו נוצר הר פסולת נוסף באזור התעשייה בנוסף להר הפסולת ברחוב העצמאות. המשרד לאיכות הסביבה עוקב אחר הנעשה - "טרם התקבל מענה מספק מהגופים"

בעיריית יהוד ממשיכים לטמון את הראש בהר הפסולת הנוסף שנולד בקדנציה של ראש העיר יעלה מקליס, חובבת מושבעת של איכות הסביבה ושמירה על הטבע. כזכור לפני כשנתיים אישרה המועצה תקציב של 180 אלף שח לתכנון מחודש של נחל יהוד. והנה בימים אלו, נפגע אנושות נחל יהוד על ידי השלכת פסולת תשתיות בניין, אשר חוסמות את תוואי הנחל מאזור התעשייה של יהוד בסמוך לכביש 461.
תחקיר אונו ניוז – מי גרם להר הפסולת ביהוד???
השלכת פסול ביהוד

לפני מספר שבועות חשפנו כי מינהל מקרקעי ישראל פנה לעיריית יהוד, לקבל מידע על שטח שניתן לעירייה על רחוב העצמאות לצורך התארגנות לעבודות תשתית של העירייה ותאגיד מי אונו. במינהל מקרקעי ישראל נדהמו לגלות כי שטח ההתארגנות הפך להר ענק של אלפי טונות של פסולת תשתיות מכוסה בחול, הדבר הנוגד את חוק הניקיון.
השלכת פסול ביהוד

מינהל מקרקעי ישראל הגיב לחשיפת אונו ניוז – "הדיווח נבדק ע"י מפקח של רשות מקרקעי ישראל, שמצא כי מדובר בשטח מגודר בו פעל קבלן תשתיות מטעם עיריית יהוד ובתיאום עם העירייה. בשטח אותרו ערמות עפר , חול , חומרי בנייה וציוד המיועד לעבודות תשתית. החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל פנתה בנושא למהנדס התשתיות של עיריית יהוד שמסר כי הקבלן סיים את עבודתו וכי העירייה מחזיקה בכספים המיועדים לו עד לפינוי וניקוי השטח. על העיריה חלה מחוייבות להשבת הקרקע כשהיא נקיה".
השלכת פסול ביהוד

בימים אלו נמשכת השלכת הפסולת, באתר חדש, בכניסה אל אזור התעשיה בשטח התארגנות של קבלן התשתיות של עירית יהוד ותאגיד מי אונו, מאות טונות של פסולת תשתיות נערמים מידי יום ולא מגיעים אל אתרי הטמנה חוקיים. תאגיד מי אונו, מסר בתגובה כי הוא מתחייב כי כל הפסולת של הפרויקטים ביהוד מגיעים אל אתרי הטמנה, ואף שלח מסמכים המעידים על הטמנה פסולת של חלק מהפרויקטים בעיר.
השלכת פסולת ביהוד
מעבר לאי אכיפת חוקי איכות הסביבה, היכולים להסתיים בהרשעה פלילית, כתוצאה מהשלכת מאות טונות, של מדרכות, אבנים, חלקי כביש, יש פגיעה אנושה בטבע, עצי אקליפטוס מוגנים בני עשרות שנים, נכרתים, שאריות פסולת מושלכים על העצים. נחל יהוד הזורם במקביל לכביש 461, נחסם בחלקו כתוצאה מפסולת בניין הנופלת אליו.
השלכת פסולת ביהוד

מערכת אונו ניוז פנתה למשרד לאיכות הסביבה, לבדוק את נושא השלכת אלפי טונות של פסולת במרחב הציבורי, שם החלו בבדיקה עצמאית ואף פנו לעיריית יהוד ותאגיד מי אונו לקבל הסברים על הנעשה בשטחם. למרות שמשרדי ממשלה לא נוטים להתערב בנעשה בתוך הערים, אם לא יתעוררו במשרד להגנת הסביבה, הר פסולת אדיר מימדים נוסף יקום ביהוד, וכל זאת בקדנציה אחת של יעלה מקליס.
השלכת פסולת ביהוד

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר בתגובה: טרם התקבל מענה מספק מהגופים האמורים, והמשרד להגנת הסביבה ימשיך במעקב אחר הנושא ויפעל בהתאם.
עיריית יהוד – סרבה להגיב לדברים בכתבה

השלכת פסולת ביהוד


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

IMG-20201026-WA0011

מאחדים כוחות בקריית אונו: קואליציה ואופוזיציה הפגינו במשותף על גשר בר אילן