יום שני , דצמבר 16 2019
דף הבית / יהוד – הגדלת התחבורה הציבורית או אקט יחצני

יהוד – הגדלת התחבורה הציבורית או אקט יחצני

עיריית יהוד יצאה בשלטי חוצות ענקיים המבשרים על פתיחת מסוף תחבורה ציבורית חדש עם תגבור קווי נסיעה ותגבור כמות האוטובסים מהעיר וממנה. במשרד התחבורה לא מכירים את התוכניות ומאשרים כי מדובר רק בקו אוטובוס פנימי בתוך העיר

יהוד מונוסון

עיריית יהוד יצאה במסע יחס ציבור לקראת אישור הקמתו של מסוף התחבורה הציבורית שנמצא בכניסה לעיר ברחוב ויצמן. במקום הוצבו שלטי ענק עם שמה של ראש העיר יעלה מקליס המברכת את התושבים על הקמת המסוף, דבר שעורר ביקורות קשות מצד תושבים ברשתות החברתיות אשר קשרו את התחלת העבודות ואזכור שמה של ראש העיר בצורה כה גדולהכחלק מתהליך קמפיין הבחירות.
אך זה ברקע של הדברים, מפניית מערכת אונו ניוז למשרד התחבורה לקבלת פרטים על הפרויקט הענק ביהוד, במשרד התחבורה העדיפו להצניע את ההילולה הגדולה ולמסור כי מדובר בתוכנית משותפת של העירייה להגדלת המסוף הקיים והוספת קו אוטובוס פנימי (שאטל) בתשלום.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


לעומת זאת עיריית יהוד שלחה לכלי התקשורת את ההודעה הבאה – "מסוף תחבורה ראשון בעיר יוצא לדרך בימים אלו לשדרוג מערך התחבורה הציבורית הכולל, בשיתוף משרד התחבורה וחברת קווים. בימים אלו החלו עבודות בניית מסוף תחבורה ראשון בעיר שייתן מענה לשירותי היסעים מגוונים. המתחם,ברחוב ויצמן, בכניסה לעיר, יכלול את השירותים הבאים:

  1. מסוף אוטובוסים בו יתוגברו קווי הנסיעה לעיר וממנה
  2. תתוגבר כמות האוטובוסים שמשרתים את תושבי העיר,
  3. יופעל מערך היסעים סובב העיר (קו פנימי,שאטל) שיאפשר נסיעות בתוך העיר ויעבור במוקדים המרכזיים.
  4. יופעל קו לילה לצעירים בתקופת הקיץ
  5. ייבנה חניון לרכבים פרטיים פתוח לציבור
  6. תחנות האוטובוס ייבנו מחדש
  7. עמדת כרטיסים, מתחמי המתנה מוצלים, מתקני אופניים מסודרים לרוכבים, ושירותים ציבוריים ייבנו מחדש.

המסוף יונגש לציבור מוגבלי יכולת. בשלב ראשון יועתקו קווי האוטובוס והתחנות הקיימות בסמוך, צפונית למתחם הקיים, כדי לאפשר את תחילת העבודות.  המקום כבר גודר בשילוט בולט כדי לאפשר את העבודות במקום. העבודות יארכו כשלושה חודשים בסופן ייהנו תושבי העיר ממערך היסעים שיגביר את רמת השירות ויעודד את השימוש בתחבורה הציבורית.

ראש העיר יעלה מקליס אמרה כי: "בניית מסוף ציבורי חדשני שייתן מענה לכלל תושבי העיר, לילדים ולאזרחים הוותיקים בפרט, היינו מהלך שנועד לאפשר גישה נוחה וזמינה ליעדים מבוקשים מחוץ לעיר ובתוכה. הקו הפנימי שיופעל בעיר יאפשר הגעה נוחה לכל מוקדי העיר המרכזיים.  מגוון השירותים שיספק המסוף החדש הינם בשורה לתושבי העיר למען שיפור איכות חייהם"

מערכת אונו ניוז פנתה מספר פעמים לעיריית יהוד לבקש פירוט על הרחבת קווי האוטובוסים והגדלת מספר האוטובוסים לעיר, אך עד כה לא נמסר מידע  לציבור

תגובת משרד התחבורה – משרד התחבורה פועל מול עיריית יהוד לתקצוב המסוף בעיר והוספת קו אוטובוס פנימי חדש לאחר השלמתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פונה באמבולנס לבית החולים

פצוע בינוני ופצוע קל בתאונה בכניסה ליהוד