יום שלישי , ספטמבר 21 2021
דף הבית / יהוד – שר האוצר כחלון וראש העיר בדרך להסכם גג היסטורי

יהוד – שר האוצר כחלון וראש העיר בדרך להסכם גג היסטורי

שר האוצר ויו"ר כולנו, משה כחלון הגיע עם אנשי משרדו ליהוד לקראת הסכם הגג שמתגבש. השר כחלון - "נשקיע ביהוד מליוני שקלים, מאמינים בראש העיר יעלה מקליס. הסכם הגג ייחתם בחודשים הקרובים". יעלה מקליס - "הסכם הגג המתגבש הינו בשורה לתושבי העיר"

יעלה מקליס ומשה כחלון

כל הפרטים על ביקורו של שר האוצר משה כחלון ביהוד, רגע לפני חתימת הסכם הגג. השר שהגיע עם פמלייתו לחתום על ראשי הפרקים של ההסכם שהוצג בפניו. ביקורו של השר זאת היישורת האחרונה רגע לפני החתימה. כידוע , רוב חברי מועצת העיר, כלל אינם מכירים את סעיפי ההסכם, אותו אמורה לאשר מועצת העיר כדי שייכנס לתוקפו החוקי. בעירייה ובמפלגת כולנו מנסים למנוע את המבוכה לשר ולראש העיר, כי אחרי חתימתם על ההסכם, חברי מועצת העיר לא יאשרו אותו.


  הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אונו ניוז


במסגרת הביקור, שמע שר האוצר מראש העיר והנהלת העיר סקירה מפורטת על פרויקטים מרכזיים בעיר בתחומים של תחבורה, תשתיות והתחדשות עירונית. ראש העיר הציגה בפני כחלון את הפיתוח המתוכנן של העיר כולל התחדשות בעיר הותיקה ופיתוח שכונות חדשות מקבת גני יהודה ותוכנית מגשימים; תוכנית המתאר הכוללנית לעיר, תוכנית האב להתחדשות עירונית והפרוגרמה לשטחי ציבור.
השר וראש העיר סיירו באזורי ההתחדשות העירונית וברחוב בן צבי – העומד לפני תהליך פינוי ובינוי ושוחחו עם התושבים. לאחר מכן, סיירו באזור התעסוקה.

שר האוצר, משה כחלון, אמר במהלך הביקור: "יהוד מונסון, עיר מדהימה במרכז הארץ, בלב אזורי הביקוש נמצאת בתנופת פיתוח ובנייה אדירה. העיר הזאת כמו ערים אחרות בארץ הולכת להכפיל את עצמה. אנחנו ממשיכים בכל הכח, לבנות ולשווק דירות לצעירים עד שנפתור את משבר הדיור. במעשים ולא בדיבורים. התרשמתי מאד מתנופת הבנייה, ההתחדשות עירונית והעשייה ביהוד מונוסון שמובילה ראש העיר. אנחנו מביאים לפה היום בשורה לעיר: במסגרת הסכם הגג אנחנו ניתן לעיר יהוד מונסון מאות מליוני שקלים לבניית תשתיות לאלפי יחידות דיור, להקמת אזורי מסחר ותעסוקה, לפיתוח תשתיות העיר ודרכי התחבורה, הקמת פארקים ואזורי תרבות. אנחנו מאמינים בראש העיר יעלה מקליס שתוביל בהצלחה את הפרוייקטים העתידיים. הסכם הגג המתגבש ייחתם ככל הנראה כבר בחודשים הקרובים וייתן תנופה לעיר".

במסגרת התכנית יוקמו מבני מגורים, חלקם במסגרת תוכנית מחיר למשתכן לזוגות צעירים. ההסכם גם יפתח את תשתיות העיר ובמסגרתו יקום שטח מסחר ותעסוקה, פארק עירוני ושטחי קרקע משלימה שיאפשרו התחדשות עירונית בעיר הותיקה והשארת שטחים פתוחים בליבת העיר. ההסכם גם יכלול סלילת יציאות וכניסות נוספות מהעיר להקלה על עומסי התנועה, החלפת מערכות הביוב והניקוז,  הטמנת קווי מתח וסלילת שבילי אופניים ועוד.

ראש העיר יעלה מקליס: "אנו מודים לשר האוצר על ביקורו ההסטורי בעיר, ושל כל הצוות של המשרד ושל רמ"י.  אני מודה לשר על הנכונות לחתום איתנו על הסכם גג ולהשקיע מאות מיליוני שקלים בעיר הותיקה. אני מודה לשר על האוזן הקשבת, ולכל צוות המשרד ורמ"י על שיתוף הפעולה הפורה שאנו זוכים בכל הנוגע לפיתוח העיר, ההתחדשות העירונית בעיר ומענה לזוגות צעירים וחסרי דיור תושבי יהוד מונוסון. אנו מצפים להשלמת המו"מ על הסכם גג, ומועד חתימה קרוב. אני מאושרת מהשותפות החמה והפורה עם שר האוצר משה כחלון וצוותו. הסכם הגג המתגבש הינו בשורה לתושבי העיר. אני נחושה להמשיך ולהוביל בנחישות, במקצועיות ביושרה ובדרך ארץ את העשייה ופיתוח העיר."

צילום –  חיים מסיקה

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

עמית עשהאל. צילום: באדיבות עמית עשהאל

הנס של עמית עשהאל