יום שני , אפריל 6 2020
דף הבית / קאט דה בולשיט – מה תעשו עבור שבט הצופים ביהוד

קאט דה בולשיט – מה תעשו עבור שבט הצופים ביהוד

מיוחד לאתר אונו ניוז - התושבים שואלים - המתמודדים לראשות העיר מתחייבים, כמדי שבוע הצגנו לכל המתמודדים שאלה זהה - כיצד תדאגו לשבט הצופים משואות ביהוד

צופי יהוד
57 ימים לבחירות לרשויות  המקומיות. הפוליטיקאים חורשים את העיר בחוגי בית ומדביקים שלטי חוצות זולים. אתר אונו ניוז מאתגר את המועמדים לראשות העיר עם שאלות מהתושבים על נושאים בסדר היום הציבורי.
שבט הצופים משואות, אחד הגדולים בישראל עם למעלה מ-1000 חניכים ונמצא כבר שנים ארוכות בלי מבנה מסודר, מוזנח ולא מושקע. פנינו לכל המועמדים לראשות העיר לבדוק מה התוכניות שלהם לשבט משואות.
קאט דה בולשיט

נתן בז'ה: חובה עלינו לדאוג לטפל ולהשקיע בנוער הנפלא הזה

נתן בז'ה


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" dnewsltd@gmail.com


"כמי שהיה בקשר קבוע עם הצופים בקדנציה הקודמת אני יודע מה החשיבות של הצופים וכמה חשוב לשמר את הפעילות המבורכת של השבט. זה המקום להודות לחניכים, למדריכים, להורים המתנדבים  וראשי השבט. אין ספק שצריך לטפל בשבט משואות באופן יסודי והכוונה לתכנן מחדש את המתחם הישן, לבנות חדרי פעילות שישרתו את החניכים בחורף הגשום ובימות הקיץ הלוהטים.

לאחר מכן, לא נצטרך כל שנה להשקיע בשיפוצים בסכומים של מאות אלפי שקלים. מהצופים, הנוער מגיע לצבא מוכן יותר, בשל יותר ועם ערכים של חברות ונתינה. מאחל לשבט שנה טובה ופוריה".

יעלה מקליס: "המתחם כולו יהפוך להיות גן עדן לפעילויות נוער וצעירים"

יעלה מקליס

"מתחם הצופים של שבט משואות עומד לעבור מהפיכה של ממש ולהיות מרכז פעילות, שיבואו לראות מתנועות הנוער בכל הארץ. כבר בשנה הבאה אי אפשר יהיה להכיר אותו. אישרתי תקציב של 800,000 ₪ כדי לשפץ את המתחם ובהסכם הגג נקבל תקציב נוסף המיועד להפוך אותו לאחד ממרכזי התרבות המובילים בעיר.
חניכי שבט משואות, אחד השבטים הגדולים בארץ, יזכו למתחם הפעילות המתקדם ביותר בישראל. אין מתחם פעילות כזה בשום ישוב בישראל.
תוכנית שבט הצופים ביהוד
הדמייה של תוכנית שבט הצופים העתידי – משרד האדרכילים ליואי דבוריינסקי

יוסי בן דוד: "אני מתחייב לתת להם שטח עם מבנה חדש וכלים חדשים"

יוסי בן דוד

"בעשר שנות כהונתי שבט משואות היה גאוות העיר, וקיבל תקציבים בהחלט ראויים, ותמיד זכה במקומות הראשונים בתחרויות. השבט נמצא במקום טוב, אך ישן ומוזנח. . מבטיח לדאוג לא רק להם, אלא גם את לבניהנוער הדתיים. אגב, אם היית נבחר אז לקדנציה נוספת הדברים היו מסתיימים כבר".

 

אמנון סעד: "מתכנן להעביר אותם למקום גדול יותר"

אמנון סעד

"אני מתכנן להעביר אותם למקום אחר , גדול יותר ולבנות מבנים חדשים, ולהגדיל את התקציב השוטף.

 

 

 

 

ליאור גלבוע: כצעד ראשון, תנועות הנוער יהפכו להיות חלק חשוב ומשמעותי מאגף החינוך בעירייה

ליאור גלבוע

"אם יעירו אותי באישון לילה וישאלו אותי מה שמו של הגדוד שלי בשבט "משואות", מיד אומר – "גדוד ארנון" מבלי להתבלבל. זאת למרות שעברו כבר כמה עשורים מאז שהייתי בצופים. תנועת נוער היא בית ספר לכול דבר. נקודה. יש שיגידו שהיא אפילו חשובה מבית הספר הפורמאלי. לכן, כצעד ראשון, תנועות הנוער יהפכו להיות חלק חשוב ומשמעותי מאגף החינוך בעירייה. לא עוד מקבצי נדבות בשער העיר. לא עוד בנים חורגים המתחננים מדי שנה לפירורי תקציבים ספוראדיים. מעתה, גוף מוכר ומוערך המקבל יחס ותמיכה במהלך כל השנה, וחלק מתוכנית החינוך הכוללת של יהוד-מונוסון.

כמו שאני מתחייב להגיע באופן תדיר ושוטף לפגישות עבודה ותמיכה בכל מוסד חינוכי בעיר, כך אעשה גם בתנועות הנוער בכלל, ובצופים בפרט. אני סומך את ידיי על צוותי ההדרכה של "משואות" ו "מכבים" שמובילים את הנוער. שבטי הצופים מוכיחים כל שנה מחדש עד כמה הנוער בישוב שלנו ערכי ואיכותי. נוער שמנהיגות והתנדבות בקהילה הם נר לרגליו.

עמיר שבתאי: בטח ובטח שלא אתייחס אליהן כאל סרח עודף

עמיר הזאב שבתאי"השאלה היא אינה רק לגבי שבט משואות, אלא לגבי כל תנועות הנוער ביהוד מונוסון שסובלות מהזנחה מתמשכת מזה עשורים. תנועות הנוער זכאיות לתקצוב נכון והוגן, והעירייה מצידה יכולה להתברך ולפעול בשיתוף מלא של תנועות הנוער בחיי הקהילה במסגרות השונות וביחד עם ראש העיר. במסגרת הניהול הנכון אותו אביא לעירייה, תנועות הנוער יפעלו ויתוקצבו תחת בעל תפקיד בעירייה שיפעיל באופן מאוחד את כל החינוך הבלתי פורמלי מכל המסגרות. בטח ובטח שלא אתייחס אליהן כאל סרח עודף, כפי שמתבטא בתקציב לא תקציב בוועדת התמיכות בשני העשורים האחרונים על ידי כל ראשי העיר שכיהנו בתקופה זו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל dnewsltd@gmail.com

4 תגובות

 1. כולם מבטיחים להעביר לשטח חדש???איפה השטח סמנו לנו אותו בבקשה על מפת יהוד….
  רק אחת אמיתית אומרת שעל אותו שטח אגב איו אחר…יבנה בית צופים חדשני וגם יש אפילו תכנית והדמיה ….

  • נכון, יבנה מבנה חדיש… על מי היא באה לעבוד.
   לתקן את השרותים היא לא מוכנה, היא ומנכלית שלה רק שומעות שצריך להשקיע בנוער, שניהם מקבלות פריחה.
   וכל שאר ההבטחות שאנחנו שומעים פה… ימים יגידו

 2. יעלה מקליסון

  כל חמש שנים את מבטיחה מהפכה. יותר לא אעשה טעות!!
  עדיף ציפור קטנה ביד מאשר נשר בשמיים

 3. קודם כל מדובר ב1000 חניכים וחניכות אחד השבטים הגדולים בארץ השטח של השבט גדול ויפה בשלבים הראשוניים לפני שמתכננים שיפוץ מסיבי. ניתן לדאוג למס קראוונים. ספסלים ולהרים מיזם עירוני שתהיה בו גם תרומה של הקהילה וכוחות מקומיים . זה אינטרס של כולנו ששבט הצופים יהיה מטופח ומזמין כי לנוער שלנו ביהוד אין הרבה חלופות. בואו נעלה רעיונות יחד בפורום פתוח כיצד ניתן לשתף את הקהילה בשיפור חזות הצופים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

ידידים בדרכים. צילום: צח תקומי

בקעת אונו: ידידים בדרכים