יום רביעי , נובמבר 25 2020
דף הבית / תוכנית הבנייה במלון אוויה עברה לוועדה המחוזית

תוכנית הבנייה במלון אוויה עברה לוועדה המחוזית

היזם אלה עזרא הגיש בחודש ינואר תוכניות לבנייה של 104 יחידות דיור בשטח מלון אוויה שבבעלותו בקריית הסביונים ביהוד. לטענתו ראש העירייה טירפדה את הדיון והוא פנה לוועדה המחוזית


'פרויקט אוויה' הוא תפוח האדמה הלוהט של בחירות 2018 ומדגיש את הקרע בין קריית הסביונים ליהוד הוותיקה. בלב שכונת המגורים של ראש העיר יעלה מקליס יש ליזם פרטי, מלון ושטח בו הוא יכול לבנות מגדלי מגורים.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "אונו ניוז" info@ononews.co.il


לכתבות נוספות –
תיק אוויה נפתח
תעלומה מה מתוכנן להיבנות המתחם אוויה

לחץ השכנים של ראש העיר הוא עצום לא לבנות בתוך השכונה, מנגד שאר חברי הועדה התכנון טוענים כי לא ייתכן מצב בו בונים ומצופפים את מרכז יהוד בגלל לחץ תושבי קריית הסביונים.

היזם קורא לראש העיר לפסול עצמה מלעסוק בעניין מחשש לניגוד ענינים, כי היא תושבת השכונה ובעבר פעלה במסגרת עמותה של קריית הסביונים לסכל כל בנייה בקריית הסביונים.

מחאה לבנייה בקריית הסביונים

היזם, אלה עזרא, איש עסקים ונדלן רב עוצמה, הוא הבעלים של מלון אוויה והשטח הסובב לו. תוכנית אוויה היתה במרכזה של חקירת המשטרה שהובילה להגשת כתב אישום כנגד יוסי בן דוד, ראש העיר היוצא על מרמה והפרת אמונים.

עזרא, מקדם תוכנית לבניית 104 יחידות דיור בשטח מסביב למלון אוויה ולהגדיל את מספר הקומות של המלון. נציגי היזם נפגשו מספר פעמים עם ראש העיר יעלה מקליס והציגו לה את התוכנית.

מלון אוויה

ראש העיר נתנה את אישורה להגישה לוועדה לתכנון ובנייה וכך פעל היזם. התוכנית ישבה כמעט שלושה חודשים ולא הובאה לדיון בפני חברי ועדת התכנון. מנגד החלו קבוצת תושבים מקריית הסביונים, וחלק מפעיליה של ראש העיר ליצור קבוצות לחץ להשפיע על חברי הוועדה לתכנון להצביע נגד התוכנית.

התושבים התארגנו למפגשי מחאה, תלו שלטים על בנינים ונערכים להמשך מאבק כנגד התוכנית שתוסיף עוד 104 דירות חדשות לשכונה.

אלה עזרא, יזם הפרויקט בדברים לאתר אונו ניוז –   "תכננו בעבר תוספת יחידות דיור בשטחים בלתי מנוצלים בשטח המלון. תושבים שגרים בסמיכות למלון ובראשם ראשת העיר הנוכחית (שהיא עצמה גרה סמוך למלון) התנגדו ועל כן בתיאום עם עיריית יהוד הסכמנו לעשות חילופי שטחים עם העירייה תוך העמדת שטח המלון לטובת תושבי העיר (כמתנ"ס או קאנטרי קלאב).

למרות שהדבר היה אמור לתת מענה לתושבים, קבוצת התושבים בראשות ראשת העיר הנוכחית התנגדה לכך גם בועדה המחוזית לתכנון ובניה. בעת הדיון בוועדה המחוזית הוצע לנו לחזור ולתכנן תוספת דירות בשטחים הסמוכים למלון. מסיבות שונות לא סיימה הועדה המחוזית את דיוניה ולאחרונה החלטנו להציג בפני ועדות התכנון את שתי החלופות, שאחת מהן היא הגדלת המלון ובניית דירות בשטח המלון והשנייה היצמדות לתכנית שהוסכמה בזמנו עם העירייה, בעניין חילופי הקרקע".

"משהוגשה התכנית, היא תואמה עם כל הגורמים המקצועיים אבל אז הסתבר שראשת העיר נמנעת מלהביא את התכנית לדיון ויוצרת לחץ כנראה בתקווה שהדבר יטרפד את התכנית. גם דרישות  באמצעות עו"ד יצחק מירון ממשרד מירון, בן ציון ופריבס לקיום הדיון בפני הועדה המקומית לא נענו באופן ענייני.

אנחנו  סבורים, שראשת העיר מונעת מאג'נדה אישית הקשורה למקום מגוריה בסמוך למלון ולא משיקולים עניינים. היא מצויה בניגוד עניינים חמור והיתה צריכה לפסול את עצמה מכל טיפול בעניין. בנסיבות אלה, איבדנו תקווה שיתקיים בוועדה המקומית דיון ענייני בנפש חפצה ועל כן נאלצנו לפנות ישירות לועדה המחוזית, בהתאם להוראות החוק.

תגובת עיריית יהוד מונוסון –  "התכנית הוגשה לוועדה המקומית בתחילת שנת 2018 ולא הייתה בשלה לדיון מקצועי בוועדה. היזם קיבל הנחיות מהצוות המקצועי לשיפור התכנית וטרם התקבלו בעירייה ההתייחסויות המבוקשת לשם דיון מקצועי ויעיל בתכנית המדוברת. התכנית שהוגשה לוועדה המקומית הינה ראשונית מאוד.

מהנדסת העיר כתבה ליזם לאחר קבלת התכנית כי "התכנון המוצע והייעוד של בנייני מגורים במגרש זה סותר את מגמות תכנית המתאר שבהכנה וכן את המלצת התכנית האסטרטגית, לפיה הקרקע מיועדת למסחר, תעסוקה, מלונאות וכו' ולא לתוספת יח"ד".

לאור העומס בעיר על התשתיות הציבוריות, הוועדה והעירייה מתמקדות בהליכי התחדשות עירונית אשר צפויים להוסיף לעיר אלפי יחידות דיור חדשות בנוסף ליחידות הדיור שתיבנה בשטחים החדשים שסופחו אל העיר.

למרות שהיזם לא מילא אחר הוראות הצוות המקצועי, החליט היזם לעקוף את הוועדה המקומית ולפנות ישירות לוועדה המחוזית שמטבע הדברים ביקשה את התכנסותה של הוועדה המקומית בנושא.

הוועדה המקומית תתכנס החודש לדיון והצבעה בנושא התכנית המדוברת כפי שהוצעה ע"י היזם בינואר האחרון ותעביר המלצותיה לוועדה המחוזית.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל info@ononews.co.il

תגובה אחת

  1. חייבים את בן דוד חזרה , יקח כמה דירות מהצד ויאשר שיבנו גם כור גרעיני שם.
    היזם הזה רק צריך לחכות ולראות אם חברו יכנס לראשות העיר ואם כן אפשר להתחיל לבנות הולילנד תמורת כמה מיליונים מהצד לאיש הנכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אולי יעניין אותך גם:

האכלת חתולים צילום נטלי פורטי

חשד: נהג לטבול מזון באקונומיקה ולתת לחתולים